petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

neden 3 çift_?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhammet aslan tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar forumda gecen bir üyemiz evde üretim yapıyorsanız en az 3 çift olması gerekiyor diye bir yazısını okudum 3 çift olmasının avantajlarını öğrenmek istiyorum uzmanlar bir cevap verirse sevinirim bende evde hobi olarak üretmeyi düşünüyorum 2 çift 1 erkek var elimde

2. kartall82

kartall82 Guest

öyle bir mecburiyet yok tabikide ama faydaları da cok fazla oluyor takım kuşunuz ne kadar çok olur ise evebeynleri o kadar dinlendirebilirsiniz yumurtaları paylaştırarak

3. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    kardeş benim şahsi görüşüm tek çiftle yavru almak zorlaşıyo ben ne yaptım ettiysem olmadı ama yanını bir çift daha geldikten sonra bildiğin şevke geldiler patı patır yavru almaya başladım tek çiftten olmazmı olur ama benim şahsi görüşüm daha fazla olunca kuş hayvan daha bi rahat oluyo gibi

ayrıca tugay arkadaşımızn dediği gibi dinlendirme açısındanda faydalı

4. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Tek çiftle yavru almak zor olabilir. Kolay da olabilir bu çifte bağlı. Fakat çift sayısı ne kadar çok olursa birbirlerine olan sesleriyle, çiftleşmeleriyle ve hatta yavruların bile sesleriyle diğer çiftleri üretime tetiklerler. Her çiftten yavru alabilirsiniz böylelikle. Kısırlık durumu haricinde tabiiki. Ayrıca fazla yumurtalı veya yavrulu çiftler varsa fazla yumurta ve yavruları diğer kuluçkadaki çiftlerin altına koyabilirsiniz bakımları da daha kolay ve sağlıklı olur bunun gibi avantajlı yanları da çok var tabi. Fakat bakımına gelince zorlamayacaksa 2-3 çift uygundur. Fakat başta belirttiğim gibi çiftten çifte de değişebilir. Saygıdeğer sayın Hasan ustamın da tek çifti var Allah nazarlardan saklasın üreme makinası hayvanlar, bi' rahat durmuyorlar. Yani böyle çiftler de var anlayacağınız.

5. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    muhabbet kuşları doğada sürüler halinde yaşarlar yani ne kadar kuş okadar iyi birbirlerinin seslerinden yavru seslerinden etkilenirler iyi yönde...

6. OzanEsmrsy

Birde Birbirlerini Kıskanma Olayı Var Muhabbet Kuşları Çok Kıskanç Hayvanlardır
    Bir Çift Yavrularsa Diğer Çift Onu Kıskanıp Yumurta Yapabiliyor ..

7. baskentli06

Beğenileri:
    2
    evet ben söyledim en az 3 çift kuş olmalı diye kardeşim şimdi üretmek istiyorsan bu kuşlar sesden çok etkileniyor ve kızısıyor su anda 3 çiftde yumurtada dün ilk yavrular çıkmaya basladı tavsiyem en az 3 cift olması yonunde yavruyu cabuk alman için bence

8. Sinan ÇELİK

Bence hiç uzatmayalım bu konuyu sen bir dişi al tatlıya bağlansın :D

Sayfayı Paylaş