Karadeniz Pet

neden 3 çift_?

muhammet aslan

Meraklı Üye
arkadaşlar forumda gecen bir üyemiz evde üretim yapıyorsanız en az 3 çift olması gerekiyor diye bir yazısını okudum 3 çift olmasının avantajlarını öğrenmek istiyorum uzmanlar bir cevap verirse sevinirim bende evde hobi olarak üretmeyi düşünüyorum 2 çift 1 erkek var elimde

öyle bir mecburiyet yok tabikide ama faydaları da cok fazla oluyor takım kuşunuz ne kadar çok olur ise evebeynleri o kadar dinlendirebilirsiniz yumurtaları paylaştırarak

kardeş benim şahsi görüşüm tek çiftle yavru almak zorlaşıyo ben ne yaptım ettiysem olmadı ama yanını bir çift daha geldikten sonra bildiğin şevke geldiler patı patır yavru almaya başladım tek çiftten olmazmı olur ama benim şahsi görüşüm daha fazla olunca kuş hayvan daha bi rahat oluyo gibi

ayrıca tugay arkadaşımızn dediği gibi dinlendirme açısındanda faydalı

Tek çiftle yavru almak zor olabilir. Kolay da olabilir bu çifte bağlı. Fakat çift sayısı ne kadar çok olursa birbirlerine olan sesleriyle, çiftleşmeleriyle ve hatta yavruların bile sesleriyle diğer çiftleri üretime tetiklerler. Her çiftten yavru alabilirsiniz böylelikle. Kısırlık durumu haricinde tabiiki. Ayrıca fazla yumurtalı veya yavrulu çiftler varsa fazla yumurta ve yavruları diğer kuluçkadaki çiftlerin altına koyabilirsiniz bakımları da daha kolay ve sağlıklı olur bunun gibi avantajlı yanları da çok var tabi. Fakat bakımına gelince zorlamayacaksa 2-3 çift uygundur. Fakat başta belirttiğim gibi çiftten çifte de değişebilir. Saygıdeğer sayın Hasan ustamın da tek çifti var Allah nazarlardan saklasın üreme makinası hayvanlar, bi' rahat durmuyorlar. Yani böyle çiftler de var anlayacağınız.

muhabbet kuşları doğada sürüler halinde yaşarlar yani ne kadar kuş okadar iyi birbirlerinin seslerinden yavru seslerinden etkilenirler iyi yönde...

Birde Birbirlerini Kıskanma Olayı Var Muhabbet Kuşları Çok Kıskanç Hayvanlardır
Bir Çift Yavrularsa Diğer Çift Onu Kıskanıp Yumurta Yapabiliyor ..

evet ben söyledim en az 3 çift kuş olmalı diye kardeşim şimdi üretmek istiyorsan bu kuşlar sesden çok etkileniyor ve kızısıyor su anda 3 çiftde yumurtada dün ilk yavrular çıkmaya basladı tavsiyem en az 3 cift olması yonunde yavruyu cabuk alman için bence

Bence hiç uzatmayalım bu konuyu sen bir dişi al tatlıya bağlansın :D

Geri