petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neden Çok Fazla Bağırıyor Olabilir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve brutalize tarafından 9 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar benim kuşum yaklaşık 1 aydır her gün akşam olana kadar bağırıyor. Akşamları genelde susuyor. İlgisizlik yok sürekli yanında birisi olur onunla oynar buna rağmen bağırıyor.
    Kafeste çok mu tutuyorsunuz diye sorabilirsiniz. Benim kuşumun kafesi sadece uyuması için var. Geri kalan zamanının tümünü dışarda geçiriyor. Odalarda geziyor.

Neden bağırıyor olabilir. Artık son derece rahatsız edici boyuta geldi. Çok sevmeme rağmen ben bile dayanamıyorum ve artık kızıyorum kuşa.

Erkek muhabbet kuşu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Deli gibi bağırıyor şu an susmak bilmiyor. Yorulmak bilmiyor. Sürekli sürekli bağırıyor of

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bağırıyor derken ötüyormu yoksa kızar gibi cak cak lıyormu.

3. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    Cakcaklıyor daha çok. Bazen seslenirmiş gibi ötüyor

#3 brutalize, 9 Aralık 2015
    Son düzenleme: 9 Aralık 2015
  4. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    benim kuşlarımda dikkat çekmek için zaman zaman cakcak lar fakat yanına gidip konuşunca susar,bir nevi şımarıklık yani :)

5. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    bizimkinde öyle bir durum yok yanında olsan da bağırıyor olmasan da. son 1 aydır bu huy var. ve sürekli bağırıyor. sadece uykusu gelince susuyor

6. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benimde dişi kuşumda oluyor yuvadan çıkıyor biraz kızıyor ortalığa sonra giriyor geri içeri :D fazl ayuvalıkta kalmaktan olsa gerek stresini atıyo heralde.dikkat çekici bişey olduğunda erkek kuşumda yapıyor.normal diye düşünüyorum bazı kuşlar ötmek yerine cak caklar ama neden bilmem kendi kuşlarımın dilinden anlıyorum bi tek genelleme yapamam.vardır bi derdi.

7. deniz solanak

Beğenileri:
    0
    benim disi kus cok bagriyodu es aldim sustu :D

8. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    yanına bi dişi al kuzu kesiyorlar tek olunca cak cak kafa ağrıtıyor :) eğer çok bağırıyorsa rahatsız olduğun vakit üzerine bi örtü örtebilirsin tabi bütün gün öyle kalmasın gün ışınığını görsün hayvancağız :))

9. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Aynı durum benim kuşumda da var. İlgiden kaynaklandığını düşünüyorum. Yani kafese girdiği zaman canı sıkıldığında bağırıyor. Aynı tonda cik cik cik beyin ütülüyor. :)

10. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  11. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Bizimki karga sesi taklit ediyordu bir ara, odadan ciktigimda yalniz kalirsa karga gibi bagiriyordu. Ilgi cekmek icin yapiyordur muhtemelen sorun oldugunu sanmiyorum ben.

12. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Eş istiyordur

13. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    Yanına komşunun kuşunu getirdik belki susar diye ama susmuyor. Sürekli bağırıyor aralıksız cak cak cak. Ne oldu acaba ya

Sayfayı Paylaş