Karadeniz Pet

Neden Çok Fazla Bağırıyor Olabilir ?

brutalize

Meraklı Üye
Arkadaşlar benim kuşum yaklaşık 1 aydır her gün akşam olana kadar bağırıyor. Akşamları genelde susuyor. İlgisizlik yok sürekli yanında birisi olur onunla oynar buna rağmen bağırıyor.
Kafeste çok mu tutuyorsunuz diye sorabilirsiniz. Benim kuşumun kafesi sadece uyuması için var. Geri kalan zamanının tümünü dışarda geçiriyor. Odalarda geziyor.

Neden bağırıyor olabilir. Artık son derece rahatsız edici boyuta geldi. Çok sevmeme rağmen ben bile dayanamıyorum ve artık kızıyorum kuşa.

Erkek muhabbet kuşu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Deli gibi bağırıyor şu an susmak bilmiyor. Yorulmak bilmiyor. Sürekli sürekli bağırıyor of

Arkadaşlar benim kuşum yaklaşık 1 aydır her gün akşam olana kadar bağırıyor. Akşamları genelde susuyor. İlgisizlik yok sürekli yanında birisi olur onunla oynar buna rağmen bağırıyor.
Kafeste çok mu tutuyorsunuz diye sorabilirsiniz. Benim kuşumun kafesi sadece uyuması için var. Geri kalan zamanının tümünü dışarda geçiriyor. Odalarda geziyor.

Neden bağırıyor olabilir. Artık son derece rahatsız edici boyuta geldi. Çok sevmeme rağmen ben bile dayanamıyorum ve artık kızıyorum kuşa.

Erkek muhabbet kuşu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Deli gibi bağırıyor şu an susmak bilmiyor. Yorulmak bilmiyor. Sürekli sürekli bağırıyor of

benim kuşlarımda dikkat çekmek için zaman zaman cakcak lar fakat yanına gidip konuşunca susar,bir nevi şımarıklık yani :)

Benimde dişi kuşumda oluyor yuvadan çıkıyor biraz kızıyor ortalığa sonra giriyor geri içeri :D fazl ayuvalıkta kalmaktan olsa gerek stresini atıyo heralde.dikkat çekici bişey olduğunda erkek kuşumda yapıyor.normal diye düşünüyorum bazı kuşlar ötmek yerine cak caklar ama neden bilmem kendi kuşlarımın dilinden anlıyorum bi tek genelleme yapamam.vardır bi derdi.

yanına bi dişi al kuzu kesiyorlar tek olunca cak cak kafa ağrıtıyor :) eğer çok bağırıyorsa rahatsız olduğun vakit üzerine bi örtü örtebilirsin tabi bütün gün öyle kalmasın gün ışınığını görsün hayvancağız :))

Aynı durum benim kuşumda da var. İlgiden kaynaklandığını düşünüyorum. Yani kafese girdiği zaman canı sıkıldığında bağırıyor. Aynı tonda cik cik cik beyin ütülüyor. :)

Bizimki karga sesi taklit ediyordu bir ara, odadan ciktigimda yalniz kalirsa karga gibi bagiriyordu. Ilgi cekmek icin yapiyordur muhtemelen sorun oldugunu sanmiyorum ben.

Yanına komşunun kuşunu getirdik belki susar diye ama susmuyor. Sürekli bağırıyor aralıksız cak cak cak. Ne oldu acaba ya

Geri