Karadeniz Pet

neden ilerleme yok

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar yem kusmalar kaşımalar 2 aydır var ama ne zaman erkek dişinin üstüne gitse dişi kaçıyor. Ne zamanda dişi erkeğin üstüne gitse erkek kaçıyor. Gagalarına yumuşak vurdukları zaman bişey uok ama sert olduğu zaman direk kaçıyorlar. Erkek sürekli kur yapıyor kafasını aşağı yukarı oynatıyor dişiye yanaşıyor ama bi türlü ayak atmadı. Neden atmıyor arkadaşlar kuşta mı problem var 2 aydır böyleler

Merhaba aynı anlattiginiz sıkıntı benim çiftlerde de mevcut. Herşey leri var olması gereken yem vitamin stressiz ortam vs . Kurlasmalari özellikle dişinin erkeğe ilgisi yem kusmasi hareketliliği oldukça fazla ama erkek de ayak atma bi hareket yok. 2. Çiftinde dişisi çok asabi erkek yanasinca basıyor gagayi kaçırıyor[emoji23] ama ara ara bunlarda kur yapıyorlar birbirlerine.

Ya böyle bakıp duruyorum erkek bi cesaret etse gerisi gelecek dişiye türlü türlü hareketler dişininde erkeğe ilgisi çok aynı şekilde yanından ayrılmaz ama erkek o hareketlere o ayağı atamıyor. Hadi o hareketleri yapmasada atmasa tamam diyeceğim daha hazır değiller ama kurlaşmaktan beni uyutmuyolar ya o sorun işte :)

Yarım saattir onları izledim şimdi, ha oldu ha olacak derken elim boş odayı terk ediyorum [emoji23]dişinin biri çok kızgın diğer dişi de ceresi kahverengi ancak ilk ciftimin dişisi kadar istekli değil çok sinirli hemen vuruyor az birşey erkek yanına yaklaşsa[emoji2]

Valla aynen geçtim karşılarına bende 1 saattir izliyorum ha oldu ha olacak. Artık olsun yani bekle bekle canım çıktı. Ama sizinkiler kızgınmış gene bi umudunuz var ben bi de kızgınlaşmalarını bekliyorum daha. Allahtan erkek yuvaya yanaşmaya başladıda bana umut verdi yoksa çoktan kesmiştim umudumu

Ben kaç defa umudumu kestim tekrar umutlarimi yeşerttim sayısını unuttum inanın[emoji2] bekliyorum sabırla vazgecmekde istemiyorum, inşallah mutlu sona ulascaz diye dua ediyorum[emoji2] siz de sabır gösterin Dedikleriniz güzel hareketler, olumlu gelişmeler..

8 ay boyunca çiftleştiremediğim çiftim ne hikmetse beni görmedikleri biryere alınca çiftleştiler.Şuanda 3.dönem kuluçkaları.Bence sıkıntı sizde :).
İşin şakası.her kuş karakteri farklıdır.Bu evcillikle ve alışmayla alakalı.kiminin kuşu insan parmağında dahi eşleşirken kimininki sessiz insan olmayan ortamları tercih ediyorlar.Odasını değiştirin.Günde 2 kez kontrol edin.Sonuca ulaşacaksınız.Zaten bir defa yavru aldığınızda yanınızda dursalar dahi eşleşeceklerdir.İlk kuluçka önemli.

Dediğinize inanıyorum gerçekten 1 hafta önce aldım kendi odama salonda duruyorlardı. Zaten erkeğin dişiyle alakası ondan sonra başladı benimde kesilen umudum yerine geldi böylelikle inşallah güzel yavrular alırım amacım üretmek değil sadece görmek istiyorum bu güzelliklerin mürvetini :))

Geri