petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neden kagit yiyolar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve 34arda34 tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar 1 aydan beri sahip oldugum kuslarim bugun ilk defa gazete kagidini kemirmisler kafeste izgarasi yok gaga tasi murekkep baligi kemigi ve tunektler tahta sizceee neden Boyle bisey yaptilar cevaplariniz icin simdiden tessekurler ederim

2. Erdem

Erdem Guest

Bilmiyorum benim kuşta sürekli kağıt görsün vay haline bilgilendirin bizi :)

3. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Dostum Izgarası olmayan kafeslerde tüm kuşlar kağıt ufalar korkcak bir durum yok fakat önemli olan kazaya yok etmek değil kazaya önlem almaktır. o yüzden mazallah yutar falan sıkıntı olmasın sen ona ızgara al bi tane. Genelde o kağıt ufalama olayı da birşeylerle ilgilenmek için yaparlar boş kaldıklarında. Sıkça ilgi gösterin kuşa ızgara koyun altına hiç bir sorun kalmaz ;)

4. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Kemiriyolarmi yoksa yutuyolarmi bilemiyorum yurtdisinda yasiyorum burdada tr deki gibi aksesuar kafesler ilaclar vb gibi alternatifler yok bir caresini blucam artik tesekurler

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    iç güdüsel bir davranış

6. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    yardımım dokunduysa ne mutlu bana. kağıdı kemirip parçalıyorlar sadece yutma olayı yok fakat ne olur ne olmaz sonuçta hayvan yutabilir diyede düşünmek gerekir. ince bir tahtadan kendinizde ızgara yapabilirsiniz çok zor bişi değil.

7. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  8. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benim kuşlarımda kağıt kemiriyorlar ama yutmuyorlar ben alta beyaz kağıt koyuyorum siz de öyle yapın çünkü ben bir yerde gazete kağıdındaki mürekkebin muhabbet kuşlarını zehirlediğini duymuştum.

9. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Bugunden itibaren kagit havlu koyuyorum izgarasini yapana kadar

10. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    en doğru seçim :)

11. oguzhan_06

Zehirlemek biraz daha degişik bir tabirdir fakat gazete kagıtları muhabbet kuşlarında mantar riskini %50 tetikler.

Gazete veya boyalı kagıt kesinlikle önermem.

Sayfayı Paylaş