Karadeniz Pet

Neden kagit yiyolar

34arda34

Meraklı Üye
Arkadaslar 1 aydan beri sahip oldugum kuslarim bugun ilk defa gazete kagidini kemirmisler kafeste izgarasi yok gaga tasi murekkep baligi kemigi ve tunektler tahta sizceee neden Boyle bisey yaptilar cevaplariniz icin simdiden tessekurler ederim

Bilmiyorum benim kuşta sürekli kağıt görsün vay haline bilgilendirin bizi :)

Arkadaslar 1 aydan beri sahip oldugum kuslarim bugun ilk defa gazete kagidini kemirmisler kafeste izgarasi yok gaga tasi murekkep baligi kemigi ve tunektler tahta sizceee neden Boyle bisey yaptilar cevaplariniz icin simdiden tessekurler ederim

Dostum Izgarası olmayan kafeslerde tüm kuşlar kağıt ufalar korkcak bir durum yok fakat önemli olan kazaya yok etmek değil kazaya önlem almaktır. o yüzden mazallah yutar falan sıkıntı olmasın sen ona ızgara al bi tane. Genelde o kağıt ufalama olayı da birşeylerle ilgilenmek için yaparlar boş kaldıklarında. Sıkça ilgi gösterin kuşa ızgara koyun altına hiç bir sorun kalmaz ;)

Dostum Izgarası olmayan kafeslerde tüm kuşlar kağıt ufalar korkcak bir durum yok fakat önemli olan kazaya yok etmek değil kazaya önlem almaktır. o yüzden mazallah yutar falan sıkıntı olmasın sen ona ızgara al bi tane. Genelde o kağıt ufalama olayı da birşeylerle ilgilenmek için yaparlar boş kaldıklarında. Sıkça ilgi gösterin kuşa ızgara koyun altına hiç bir sorun kalmaz ;)

Kemiriyolarmi yoksa yutuyolarmi bilemiyorum yurtdisinda yasiyorum burdada tr deki gibi aksesuar kafesler ilaclar vb gibi alternatifler yok bir caresini blucam artik tesekurler

iç güdüsel bir davranış

Kemiriyolarmi yoksa yutuyolarmi bilemiyorum yurtdisinda yasiyorum burdada tr deki gibi aksesuar kafesler ilaclar vb gibi alternatifler yok bir caresini blucam artik tesekurler

yardımım dokunduysa ne mutlu bana. kağıdı kemirip parçalıyorlar sadece yutma olayı yok fakat ne olur ne olmaz sonuçta hayvan yutabilir diyede düşünmek gerekir. ince bir tahtadan kendinizde ızgara yapabilirsiniz çok zor bişi değil.

Benim kuşlarımda kağıt kemiriyorlar ama yutmuyorlar ben alta beyaz kağıt koyuyorum siz de öyle yapın çünkü ben bir yerde gazete kağıdındaki mürekkebin muhabbet kuşlarını zehirlediğini duymuştum.

Bugunden itibaren kagit havlu koyuyorum izgarasini yapana kadar

Zehirlemek biraz daha degişik bir tabirdir fakat gazete kagıtları muhabbet kuşlarında mantar riskini %50 tetikler.

Gazete veya boyalı kagıt kesinlikle önermem.

Geri