petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neden konuşmuyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk KILIÇ tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşumu alalı 1.5 ayı geçti kuşumu konuşturmaya çalışıyorum ses kaydı yapmıştım onu açınca çoşuyor ötüyor bıcırdıyor kafasını felan sallıyor ama bir türlü konuşmuyor neden acaba gerçekten çok üzülüyorum açıkçası konuşacağına inanmıyorum böyle olunca.:mad::confused:

#1 Faruk KILIÇ, 21 Nisan 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Nisan 2015
  2. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Emin olun konuşucak. Ben cicikuş dedirtmekle başladım. Çalışmalaramızıdan 2 ay sonra söyledi. Ve şuan 5 tane kelime söylüyor Maşallah. Bir tane öğrenince diğerleri şakır şakır gelicek , ne duyuyosa , çok çalışmaya gerek kalmadan konuşmaya başlıycak. Biraz sabır işi. Bende umudu kesmiştim ama bir gün konuştu ve çok sevindik. Sizinkide bıcır bıcır mırıldanıyorsa bir şeyler ,bir kaç haftaya konuşur merak etmeyin :)

#2 sude büyük, 21 Nisan 2015
    Son düzenleme: 21 Nisan 2015
  3. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    1aydan beri böyle müzik açınça onla konuşunca bu hareketleri yapıyor herkes 1-2 hafta sonra konuşur diyor ama konuşmuyor maviş cici kuş diyorum sürekli ses kaydıda yaptım olmuyor bilmiyorum inşallah siz haklı çıkarsınız.Ayrıca kuşumun formda yerli olduğunu söylediler yerlilerde konuşur değil mi?Diğer ırklara göre daha zor konuştuklarını duymuştum.

#3 Faruk KILIÇ, 21 Nisan 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Nisan 2015
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    En etkilisi sizin Sesiniz ve sürekli konuşmak maşallah kusunuza ayrıca sessiz ortamda konuşun

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Konuşturmak için bıkmadan usanmadan kelime tekrar etmek gerekir. Özellikle sabah erken yaparsanız daha etkili olur. Bazı kuşlar erken bazıları da geç tepki verebilirler.

Sayfayı Paylaş