Karadeniz Pet

neden olmuyor?

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
tek çiftim vardı oturma odasında yüksek bir yerde 6 aydan fazla birlikte durdular icraat olmadı.tv odası dedik zor dedik pvc kafes alıp başka odaya koydum.az da olsa sürü psikolojisi olsun diye bir çift daha aldım.ilk çiftim yeni kafeslerinde buluşmadan dişiyi 3 hafta ayrı tuttum.birbirlerini görmeyeceği şekilde ayrı durdular.3 haftanın sonunda dişiyi erkeğin yanına attım.diğer çiftimin erkeği çok hareketli istekli elimi yaklaştırdığımda kaçmayan aksine elime kur yapan bir erkek.yanına onun yaşlarında bir dişi aldım.ceresi kahveye dönmemiş bir dişi.1 hafta birbirlerini görecek şekilde ayrı tuttum ve sonra birleştirdim.

şimdi durum şöyle.yaklaşık 2 aydır bu şekildeler.hergün suları tazeleniyor.yemleri versele lega yem.arada versele leganın kanarya yeminden karıştırıyorum yemlerine.ilk çiftim anlaşıyolar ama aşırı bir kurlaşma yok. dişinin ceresi az da olsa kahve.ikinci çiftimin dişisi korkak.erkek aşırı kur yapıyo.çoğu zaman yuvalık tüneğinde bekliyo dişi bazende akıllı yemliğin içinde duruyo.kafese yaklaştığımda korkuyolar uçuşuyolar. iki çiftin de dişileri 1-2 kez yuvaya girdiler ancak şuan girmiyorlar.folluk içinde parmak tarçın var.

mamayı ilk çiftim sadece havucunu yiyor oda erkek dişiden daha çok.ikinci çiftim henüz mamadan hiç yemiyorlar. versele leganın orlüx meyveli mamasından sipariş ettim.ona sadece havuç koyup servis edicem. bakalım değişiklik olacak mı.

durum bu arkadaşlar neler önerirsiniz? biraz uzun oldu üşenmeyip okuyacak ve yorum yapacak olanlara teşekkür ederim.

Benzer durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum.
2 çift ayrı ayrı kafeste 6 ay durdular. tam olarak hiç birşeyleri, vitaminleri mamaları eksik olmadan.
hiç kavga etmediler
tam anlamı ile çiftlerdi.
ama hiç çiftleşmiyorlardı.

sonra bir gün bir karar verdim ve eşleri değiştirdim.
uyuşuk duran kaşınan erkek, bir anda dişi ile çiftleşti o anda, gözümün önüne
ve şu anda yumurtaların üzerinde yatıyor.

bu kuşları anlamak zor.

Benzer durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum.
2 çift ayrı ayrı kafeste 6 ay durdular. tam olarak hiç birşeyleri, vitaminleri mamaları eksik olmadan.
hiç kavga etmediler
tam anlamı ile çiftlerdi.
ama hiç çiftleşmiyorlardı.

sonra bir gün bir karar verdim ve eşleri değiştirdim.
uyuşuk duran kaşınan erkek, bir anda dişi ile çiftleşti o anda, gözümün önüne
ve şu anda yumurtaların üzerinde yatıyor.

bu kuşları anlamak zor.
iki cift arasinda esleri degistirsek sonuc alinabilirmi yoksa eş kuslari bozmamak mi daha mantıklı?

bende tuttu ama
genelleme yapmak doğru mu bilmiyorum

Bendede aynısı oldu. 4 çiftimin 2 tanesinden yavru alamıyordum. İkisinin dişilerini değiştirdim bende yavru alabildim.

bagzen kafes duzenide onemli cok miktarda verdigin nijer havucda olumsuzluk yapabilir

Bendede aynısı oldu. 4 çiftimin 2 tanesinden yavru alamıyordum. İkisinin dişilerini değiştirdim bende yavru alabildim.

ortamlarından mı rahatsızlar anlamadım.dişi damızlık bulmak da çok zor trabzonda.

bende tuttu ama
genelleme yapmak doğru mu bilmiyorum

teşekkürler.

bagzen kafes duzenide onemli cok miktarda verdigin nijer havucda olumsuzluk yapabilir

nijer tüye sokmuştu kuşları 2 aydır nijer hiç kullanmadım.havuçlu mamada haftada bir.oda bir çift üstündeki havuçtan yiyor sadece.

kuslarin kafeslerinin fotolarini yuklermisin belki faydamiz olur

c1ce0709b6fa969157bd114aa465ecb9.jpg

d74c06a904f86a4c7d20a0750c50df34.jpg

a18a488ac6e395ef56c544aa3e2ed4fb.jpg

önceki fotolar bunlar. son iki foto ikinci ciftim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 14:27 --

a777ea58e790791a412e4dc5c821aa9d.jpg

0e6207558224bf4cd67c3b677439e4dd.jpg

tüydeydiler bi ara güncel foto aksam yüklerim.

benim nacizane tavsuyem
akilli yemligin ordaki tunegi uste alman benim kafes duzenim ogle
kuslarinada bin massallah nazarlardan saklasin pvc kafeste yakiyo

ikinciyi göremiyorum ama ilk çift küçük mü acaba ? bana öyle geldi.

Telefondan Çiftleşen Kuş Sesleri Dinlet Eger Yinede Olmazsa Çiftleri Değişirsin.

ikinciyi göremiyorum ama ilk çift küçük mü acaba ? bana öyle geldi.

küçük derken ırk olaraksa evet yerli çift.hatta dişinin pakistan olma ihtimali var.yaş olaraksa 1 buçuk yaşlarındalar.

ikinci çiftin erkeği yerliden daha iri kırma yüksek ihtimal. dişisi yerli.onlarda 1 yaş civarı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

Telefondan Çiftleşen Kuş Sesleri Dinlet Eger Yinede Olmazsa Çiftleri Değişirsin.

arada dinletiyorum.ne kadar sıklıkta kaç dakika dinletmem gerekiyor?

Ozaman Çiftleri Değiştir Ama Erkekleri Değil Dişilerin Yerini Değiştir Yuvaya Erkegin Sahip Olması Gerek

asil varsa cd ye yada usb ye kaydedip 2 3saat dinlet derim mumkunse

küçük derken ırk olaraksa evet yerli çift.hatta dişinin pakistan olma ihtimali var.yaş olaraksa 1 buçuk yaşlarındalar.

ikinci çiftin erkeği yerliden daha iri kırma yüksek ihtimal. dişisi yerli.onlarda 1 yaş civarı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

yok ben yaş olarak dedim. 2. ve 3. fotodaki kuşlar. hele 1. nin ceresi hala pembe gibi fotodan mı öyle duruyor bilmiyorum.

nacizane fikirlerim, ortamınız nasıl bilemiyorum ama kafesin bulunduğu yer illa yüksek olsun sessiz olsun demiyorum ben. kendi hallerine kaldıklarında da verim olmadığını düşünüyorum(an azından benimkiler öyle )
her gün aşağı yukarı gece aynı vakitlerde ışığı kapatın, dinlenmeleri için.

kızışmaları için yapılacakları yapmışsınız aslında geriye beklemek kalıyor. benim 3-4 aylık yavrularım bile sizinkilerden daha kızışmış durumda cerelerine baktığımda.

c1ce0709b6fa969157bd114aa465ecb9.jpg

d74c06a904f86a4c7d20a0750c50df34.jpg

a18a488ac6e395ef56c544aa3e2ed4fb.jpg

önceki fotolar bunlar. son iki foto ikinci ciftim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 14:27 --

a777ea58e790791a412e4dc5c821aa9d.jpg

0e6207558224bf4cd67c3b677439e4dd.jpg

tüydeydiler bi ara güncel foto aksam yüklerim.

yok ben yaş olarak dedim. 2. ve 3. fotodaki kuşlar. hele 1. nin ceresi hala pembe gibi fotodan mı öyle duruyor bilmiyorum.

nacizane fikirlerim, ortamınız nasıl bilemiyorum ama kafesin bulunduğu yer illa yüksek olsun sessiz olsun demiyorum ben. kendi hallerine kaldıklarında da verim olmadığını düşünüyorum(an azından benimkiler öyle )
her gün aşağı yukarı gece aynı vakitlerde ışığı kapatın, dinlenmeleri için.

kızışmaları için yapılacakları yapmışsınız aslında geriye beklemek kalıyor. benim 3-4 aylık yavrularım bile sizinkilerden daha kızışmış durumda cerelerine baktığımda.

fotodan büyük ihtimal.sarı kuşun ceresi pembe evet ancak forumdanda teyit ettirmiştim bu mutasyonlarda böyle oluyormuş.mavileşme geç oluyo veya hiç olmayabiliyormuş.kuşların mavisi hariç diğer 3ünün yaşlarından eminim.çünkü biri bende büyüdü sayılır diğerleri akrabalarımda.

eğer evin çatısında bir oda ayarlayabilirsem oraya koyacam kuşları.biraz da orda beklerim.olmazsa dişileri değiştiririm diye düşünüyorum.2 çiftte yavru alcam yavrudan büyütüp eşe atıcam.

bu işin en mantıklısı aslında yavrudan büyütüp eş yapmak.ben evdeki kuşum kur yapınca aldım akrabamdaki dişi kuşu icraat yok.diğer erkekte akrabamdaydı aldım.gittim petshoptan dişi alıp attım yanına. hayırlısı olsun bakalım.

Son düzenleme:
tek çiftim vardı oturma odasında yüksek bir yerde 6 aydan fazla birlikte durdular icraat olmadı.tv odası dedik zor dedik pvc kafes alıp başka odaya koydum.az da olsa sürü psikolojisi olsun diye bir çift daha aldım.ilk çiftim yeni kafeslerinde buluşmadan dişiyi 3 hafta ayrı tuttum.birbirlerini görmeyeceği şekilde ayrı durdular.3 haftanın sonunda dişiyi erkeğin yanına attım.diğer çiftimin erkeği çok hareketli istekli elimi yaklaştırdığımda kaçmayan aksine elime kur yapan bir erkek.yanına onun yaşlarında bir dişi aldım.ceresi kahveye dönmemiş bir dişi.1 hafta birbirlerini görecek şekilde ayrı tuttum ve sonra birleştirdim.

şimdi durum şöyle.yaklaşık 2 aydır bu şekildeler.hergün suları tazeleniyor.yemleri versele lega yem.arada versele leganın kanarya yeminden karıştırıyorum yemlerine.ilk çiftim anlaşıyolar ama aşırı bir kurlaşma yok. dişinin ceresi az da olsa kahve.ikinci çiftimin dişisi korkak.erkek aşırı kur yapıyo.çoğu zaman yuvalık tüneğinde bekliyo dişi bazende akıllı yemliğin içinde duruyo.kafese yaklaştığımda korkuyolar uçuşuyolar. iki çiftin de dişileri 1-2 kez yuvaya girdiler ancak şuan girmiyorlar.folluk içinde parmak tarçın var.

mamayı ilk çiftim sadece havucunu yiyor oda erkek dişiden daha çok.ikinci çiftim henüz mamadan hiç yemiyorlar. versele leganın orlüx meyveli mamasından sipariş ettim.ona sadece havuç koyup servis edicem. bakalım değişiklik olacak mı.

durum bu arkadaşlar neler önerirsiniz? biraz uzun oldu üşenmeyip okuyacak ve yorum yapacak olanlara teşekkür ederim.
hocam sekiz dokuz aydır bilfiil baktığım ve her şeyleri tamam olan bir çiftim var ama ne çiftleşme ne yumurta hiçbir şey yok dişinin ceresi 6-7 aydır bildiğin koyu kahverengi hiç beyazlamadı buna rağmen erkek yanaştığında bazen tersliyor gagası ile iteliyor velhasıl kelam en sonunda geçen hobi amaçlı 2 çift muhabbet 2 çift de kanarya bakan biriyle tesadüf tanıştım onunda eşe atıp verim alamadığı bir dişi ve bir erkeği vardı benim kuşları ayırıp yanlarına attık bakalım bir hafta oldu.bakalım bugün gidip son durumlarına bakacağım.ayrıca kuş bakan arkadaştan bir tane yaklaşık kırk günlük yavru aldım inan kuşun anne babası şuan tekrar yumurtada maşallah diyelim :)) dişiyi görseniz gülersiniz kafa kısmı komple açılmış tüy kalmamış buna rağmen büyük bir özveri ile tekrar yumurtlamış yani bazen en iyi kuşu da alsanız en iyi bakımı da yapsanız olmasa olmuyor.bu biraz nasip,biraz tecrübe,biraz kuşun ortamı ile alakalı sanırım.hayırlısı olsun ne diyelim.

Geri