Karadeniz Pet

Neden sürekli yuvalık neden

• Konbuyu başlatan melihiyi
  • Başlangıç tarihi
M

melihiyi

Guest
akadaşlar muhabbet kuşlarım geleli 1 ay oldular ve yaklaşık 2 haftadır dişi yuvalıktan hiç çıkmıyor erkek zaten dişiyi unuttu kendisi takılıyor dişim kızgında değil çerei beyaz dışları mavi acaba yumurtlar mı veya neden hiç çıkmıyor sanırım içeridede boş boş bakınıyor neden olabilir lütfen acil :confused::confused::confused::confused::confused:

Büyük ihtimalle korkuyordur, ortama da alışamamın etkisiyle orada kendini güvende hissettiğindendir büyük ihtimalle, erkekle alakası da yok çünkü diyorsun.

Kuşlarınızın Yaşları ?

Son düzenleme:
kuşlarda öpüşme kaşıma kusma vs.. eş olma gibi davranıslar yoksa ve sürekli dişi yuvada ise erkekten korkuyordur o yüzden yuvadan çıkmaz

valla abi yuvalıktan çıksa zaten erkekle öpüşücekte çıkmıyor ki yaşlarıda sanırım 1-1,5 arasıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:21 -->-> Daha önceki mesaj 21:20 --

1-1,5 arası yaşları

valla abi yuvalıktan çıksa zaten erkekle öpüşücekte çıkmıyor ki yaşlarıda sanırım 1-1,5 arasıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:21 -->-> Daha önceki mesaj 21:20 --

1-1,5 arası yaşları

Acaba yuvaligi bi kac gunlugune cikarsan nasil olurki kafese ortama alismasi acisindan. Ustalar daha iyi bilir ama buda bi fikir:)

1-1, 5 yasindaki kusun ceresi beyaz olup kenarlari mavi olmaz muhtemelen 2-4 ay arasi biseydir

ama abi yavrulamış bir kere biz de gördük yavrusunu ev değiştirince bakmadı yavrusuna

Cere rengine takılmayın,yaklaşık 1 senedir bende olan ve maşallah yavru veren dişim var hiç ceresinin kahverengi olmayı bırakın sarardığını görmedim sürekli beyaz.

Aynen ceremony rengine takilmayin o dişi de Yavrular. Mümkünse fotoğraf paylaşın olmadı yuvaligi cikarirsiniz belli bir süre

Yuvalığı çıkartıp kuşları aynı kafeste izleyebilirsin. Eğer erkek kötü davranıyorsa dişiyi bir süre ayrı kafeste tutmalısın. Aynı odada bir süre uzak, daha sonra kafesler yakın olsun. Birbirlerine alıştıklarında aynı kafese koyabilirsin. Sonra da yuvalığı takarsın.
Hayırlısı olur inşallah.

Cere rengine takılmayın,yaklaşık 1 senedir bende olan ve maşallah yavru veren dişim var hiç ceresinin kahverengi olmayı bırakın sarardığını görmedim sürekli beyaz.
Aynen öyle yumurtlaması için cere renginin önemi yok. Benim bir dişim 1 senedir bende. Aldığımda 2 aylıktı. Ceresi hala bembeyaz ama gayette kızışmış durumda ve yavru aldım.

Geri