Karadeniz Pet

neden yaşamıyolar sorun bendemi

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
arkadaşlar ben kuşları cok seven birisıyim bu zamana kadar cok sayida muhabbet kusu baktım ama hepsi 1 veya 2 ay geçmeden ölüyo kimisi felç oluyo kimisi ishal oluyo öluyo ben artık dayanamıyorum ölmelerine onlara gözüm gibi bakiyorum özellikle ceyrana karşı cok koruyorum ama nafile gene öluyo neden ölüyölar acaba tekrar almayı düşunuyorum onu yaşatmak icin napmam gerekıyo nolur yardım edin berki sizin sayenizde bu sefer yasar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:18 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

güncel..;..

Şansınız olmamış olabilir. Kuşu bir bilenle alın. Mümkünse üreticiden alın. Klima kullanıyorsanız çok zararlı.

Bencede bildiğin tanıdığın bir üreticiden&Hobiciden almak önemli. Üreticiyi nereden bulayım deme! Ufak bir araştırmayla çevrende bulacağına eminim. Maalesef Petshop'larda satılan kuşlar, kötü bakım ve şartlar sebebiyle hasta ve kuşları biz almazsak orada ölüyor ama bilmeyenler ve anlamayanlar bir hevesle kazara almışsa eve geldikten sonra ölüyor ve açıkçası hem vicdan azabı hem de bu kadar güzel bir hobiye uzak tutuyoruz kendimizi. Ben ilk 2 kuşumu petshop'tan aldım. 1 ay içerisinde ikiside öldü, Veteriner astım olduklarını söylemişti. Sonrasında iyice araştırdım ve bir üretici buldum, iki tane İngiliz aldım ve 6 Aydır birlikteyiz, Maşallah çok sağlıklılar. Biraz uzun oldu ama Sana da tavsiyem bir üretici&hobici bul ve ondan al, hem fikir alırsın hem kuş :)

Şansızlık kuşunuzu petshoptan almayın . Genelde petshoplarda hastalıklı kuş çok oluyor , sonra sizin elinizde patlıyor.

Biraz sans isi galiba bugune kadar 2 kus bakmistim toplam 15 yil yasadilar haftada bir yem ve suyunu tazeliyordum simdi bi ciftim var hergun yem su tazeliyorum bakalim ne kadar birlikte olucaz

Biraz sans isi galiba bugune kadar 2 kus bakmistim toplam 15 yil yasadilar haftada bir yem ve suyunu tazeliyordum simdi bi ciftim var hergun yem su tazeliyorum bakalim ne kadar birlikte olucaz

15 yıl yaşamaları büyük bir şans : )

Yok dostum yanlis anladin galiba biri 8 biri 7 yil yasadi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:59 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

Ilki bakcede ucmayi cok seviyodu dut agacinda kedi kapti digeri disi idi tek basina yumurtluyordu bi gun yumurtayicikaramamis sabqha olusunu bulmustim

pet shop tan alabilirim sadece üzgünüm sizden sadece alırken kurum nesine dikkat edilir sağlıklı yaşaması için neler yapılmalıdır özellikle bu yaz aylarda sıcak olduğu için kapı pencere her taraf açılıyor nasıl kolluya bilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

birde kuşlarımin nazardanda öldüklerini düşünüyorum çünkü kuşlarımin hepsi çok konuşkan ve cana yakındı herkez çok sizce mümkün müdür

Geri