petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neden Yumurlamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve qwxbb tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Mrb arkadaşlar öncelikle ustalardan yardım istiyorum. Güvendiğim bir satıcıdan 2 çift muhabbet kuşu aldım. Satıcı çiftleştiklerini söyledi. Yolda gelirken kuşların ikiside kutuya yumurtladı. Onları, eve geldiğimde yumurtalarla beraber yavruluğa koydum ancak tabiki kuluçkaya yatmadı. Kuşlar geldiğinin ertesi günü yine çiftleştiler ve bir dahada çiftleşmediler. Satıcıya özel bir kızıştırıcı vs kullanıp kullanmadığını sorduğumda sadece yem, kum, su, kalamar kemiği dedi. Bende bunları kullanıyorum hatta sularına zaman zaman vitaminde katıyorum, haftada bir mama yapıyorum ancak hiçbir çiftleşme hareketi yok. Kuşlar evime geleli 1 ay oldu şimdiye kadar alışırdı diye düşünüyorum. Ben neyi eksik yapıyorum anlamadım.

#1 qwxbb, 8 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 8 Ağustos 2014
  2. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Yerleri değiştiginden dolayı öyledir herşeyin başı sabırdır ve sonra yemini suyunu ver elleme sakin yerde dursunlar , bende 2 çift jumbo var 5-6 aydır tık yok büyük bi sabırla bekliyorum çiftleşmelerini.

3. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Bunların dışında bişey (özel bir yem veya mama) gerekirmi yoksa geriye sadece sabretmekmi kalmış. Eksiğim varmı onu merak ediyorum

4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Eş kuşlar olduğu için mutlaka çiftleşirler.Siz yerlerini değiştirmeyin ve rahatsız etmeyin yeter.

5. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim

6. oguzhan01

oguzhan01 Guest

kuşlar yeni geldikleri bir ortamda tedirgin olur korkar yada beğenmezlerse alışmaları uzun sürer yer değişikliğinin etkisi var ama evde nerede acaba yere koymadınız umarım? ben bir kez sehpadaki kuşu yüksek bir yere asınca yumurtladığını duymuştum biraz daha bekleyip bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. yüksekten kastım tabureye çıkıp yuvaya bakabileceğiniz bir yükseklik.

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yer değişikliğinde bazen 3-4 ay beklemek zorunda kalabilirsiniz, kuslar üzerlerinden o baskıyı atabildiklerinde ciftleşirler.. kafes düzeninizi kontrol edin, bakımlarını dogru yapın, kafesi yüksege kaldırın ve yerini değiştirmeyin... kuşlarınızın tüye girmiş olması muhtemel, bu durumu kontrol edin ve tüyden cıkmalarını saglayın.. gerisi sabıra kalmış.. iyi forumlar..

Sayfayı Paylaş