Karadeniz Pet

Nedir bu avize sevdası

• Konbuyu başlatan yenal34
  • Başlangıç tarihi
Y

yenal34

Guest
paşa 2 aylık yavru 10 gündür benimle hayatımda bu kadar hiperaktif bir kuş görmedim diyebilir bir saniye bile yerinde durmaz ama bir sıkıntımız var kafesinden dısarı bırakır bırakmaz avizeye konuyor ve ben almayana kadar inmiyor. avizeden vazgeçirmek için ne önerirsiniz? koltuklarda yerde ya da omzumda dolansın avizeye uçmasın istiyorum.

birde ilk geldiginde parmagımdan inmeyen kuş artık parmagımdan korkuyor ısırmaya calısıyor kendine yaklastırmıyor kendime tamamen alıstırmam için ne yapmam gerekir?

Tam benim sorunu yazmissin kardes bizdede klima gerci artik o odaya goturmuyorum ama iste beni gorunce omzuma gelmiyor cok skısirsa konacak yer bulamayinca anca geliyor kullaniyor yani anlayacagin beni:Dne olacak bu kusla halimiz hic bilmiyorum bilenler yardimm etsinn:D

Benim de muhabbet kuşum sürekli avizeye gidiyordu.Eskidiği için avizemi sadece ampul olan bir odaya taktım buraya yenisini aldım,şöyle üstüne konamayacak şekilde :D artık konmayı bıraktı her şeyi denemiştim oraya konmasın diye ama olmamıştı bu arada parmağınızı durduk yere mi ısırmaya başladı ?

Benim de muhabbet kuşum sürekli avizeye gidiyordu.Eskidiği için avizemi sadece ampul olan bir odaya taktım buraya yenisini aldım,şöyle üstüne konamayacak şekilde :D artık konmayı bıraktı her şeyi denemiştim oraya konmasın diye ama olmamıştı bu arada parmağınızı durduk yere mi ısırmaya başladı ?

bugün ilk defa avizeden koluma omzuma saçıma gelmeye başladı çok şaşırdım sanki foruma yazmamı bekliyormuş :) avizeye gitti yine kolumu gösterdim geldi omzumda falan oyalandı. evet cok ısırıyor parmagıma geldi mesela yaptıgı tek sey her yerini ısırmak daha yavru diye acıtmıyor gıdıklıyor gibi ama alışkanlık kalmasın istiyorum. belkide oyun için yapıyor onuda bilemiyorum

Ben kuşumu disari cikardigimda avizeye uçuyor ordan kovaliyorum perdeye uçuyor ne yapmalıyım

Ayni sorun bende var alinca elime geri kafese uçuyor yada avizeye yada dolabin üstüne oradan seyrediyor beni üstünü biseyle kapatiyorum yine cikiyor korkusu yok ama benden.
Bende bekliyorum cevabını bu sorunun

konmasini istemedigin yere gazete koy yabancilik ceker konmaz mesela avizenin ustunu gazete veyada benzeri seyle kapa sonra kusu serbest birak orya konmaz bunu belli bi sure yaparsan aliskanligindan vazgecer saniyrm

Mümkün değil gazete ile kapamam lütfen yardım edin kuş böyle giderse alismaz bize saldigimizda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:47 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Aciksa bile inmiyor aşağıya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Avizeden elimede gelmiyor kaçıyor ama kafeste iken elime atliyor

Mümkün değil gazete ile kapamam lütfen yardım edin kuş böyle giderse alismaz bize saldigimizda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:47 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Aciksa bile inmiyor aşağıya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Avizeden elimede gelmiyor kaçıyor ama kafeste iken elime atliyor
Aynen benimkide öyle zamanla alişir

Avizeyi 1 aylik soksen iyi olur ozaman koltuk perde kanepelere konabilir :))

Benim kuşlarda yapıyor aynı şeyi, sanırım yüksekte kendilerini daha güvende hissetmeleriyle alakalı bir durum

Onu yapsam perdenin en üstüne konacak avizeden kovaladıgimda onu yapıyor zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Ben kuşumu disari cikardigimda da elimde durmasını kafama omzuna fln konmasini istiyorum

Onu yapsam perdenin en üstüne konacak avizeden kovaladıgimda onu yapıyor zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Ben kuşumu disari cikardigimda da elimde durmasını kafama omzuna fln konmasini istiyorum
Sabır herşey ilgi ve zaman gerek benim kuşum da öyle dert etmiyorum kendi haline bırakın

Geri