Karadeniz Pet

Nefes alıp verirken kısık kısık ötmesi ve kuyruğun aşağı yukarı hareketi

• Konbuyu başlatan bozkir
  • Başlangıç tarihi
B

bozkir

Guest
arkadaşlar merhaba,

kuşum nefes alıp verirken kısık kısık ötüyor. basmalı oyuncaklar gibi düşünün :) hani karnına basınca öten plastik oyuncaklar gibi.

bu ötme çok sessiz oluyor. elimde iken ortam sessiz ise duyabiliyorum ama omzumda iken rahat duyuluyor.

diğer bir konu ise kuyruğunun tünekte dinlenme vaktinde iken bile aşağı yukarı hareket etmesi.

kuşun neşesinde, yem yemesinde, uçuşunda ve hareketlerinde herhangi bir problem yok. kuş tek yaşıyor ve erkek.

astım olmasından şüpheleniyorum. bu bir hastalık mıdır? hastalık ise nedir ve neler yapabilirim.

şimdiden teşekkürler.

solunum problemi var evet ilaç satılıyor onları kullanabilirsin

Bendede astım var ama ben hiç kısık sesle konuşmuyorum :D ben problem göremedim.

kuşunuz solunum problemi var.Şimdi durum ciddi olmayabilir ama bu ciddileşmeyeceği anlamına gelmez eğer imkan varsa veterinere götürün derim veya bir ilaç vardı ismini şu anda hatırlayamadım arkadaşlar daha iyi bilecektir ondan kullanın..

Solunum yolu rahatsızlığında şöyle bir tedavi var:
İçme sularına tedavi süresince vitamin konur ve her gün ağza 1-2 damla %2,5 Baytril 5 gün süre ile damlatılır.

Son düzenleme:
teşekkür ederim cevaplar için.

tedavi yöntemi bu mudur ?
İçme sularına tedavi süresince vitamin konur ve her gün ağza 1-2 damla %2,5 Baytril 5 gün süre ile damlatılır.

Benim jumbo erkekte aynı şekilde ilk başlarda anlayamadım şuan kuş ölmek üzere baytril 5 sipariş ettim bugün elime ulaşır diye umuyorum. Aynı tedaviye bugün bende başlayacağım. Bu arada kuşunuzun videosunu eklerseniz iyi olur yanlış tedavi uygulamayın diye söylüyorum. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun hocam son durumu buraya yazarsanız bizleride aydınlatmış olursunuz...

teşekkür ederim cevaplar için.

tedavi yöntemi bu mudur ?

hayır. suyuna vitamin koymayın.

baytrili çok çok az suya (suluğun sadece ağız kısmını dolduracak kadar) 2-3 damla damlatarak verin en geç 36 saatte bir suyu değiştirin. Eğer baytril 5 kullanıyorsanız 2 damla koymanız yeterli. sadece 5 gün uygulayın . ne az ne de çok.

yemine de pirinç unu ilave edin.

Benim jumbo erkekte aynı şekilde ilk başlarda anlayamadım şuan kuş ölmek üzere baytril 5 sipariş ettim bugün elime ulaşır diye umuyorum. Aynı tedaviye bugün bende başlayacağım. Bu arada kuşunuzun videosunu eklerseniz iyi olur yanlış tedavi uygulamayın diye söylüyorum. Geçmiş olsun.

hocam size de geçmiş olsun.

baytril i nereden sipariş ettiniz ? internetten ise link verebilir misiniz ?

akşama videosunu koymayı düşünüyorum.:)

Geri