petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nefes alıp verirken kısık kısık ötmesi ve kuyruğun aşağı yukarı hareketi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bozkir tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. bozkir

bozkir Guest

arkadaşlar merhaba,

kuşum nefes alıp verirken kısık kısık ötüyor. basmalı oyuncaklar gibi düşünün :) hani karnına basınca öten plastik oyuncaklar gibi.

bu ötme çok sessiz oluyor. elimde iken ortam sessiz ise duyabiliyorum ama omzumda iken rahat duyuluyor.

diğer bir konu ise kuyruğunun tünekte dinlenme vaktinde iken bile aşağı yukarı hareket etmesi.

kuşun neşesinde, yem yemesinde, uçuşunda ve hareketlerinde herhangi bir problem yok. kuş tek yaşıyor ve erkek.

astım olmasından şüpheleniyorum. bu bir hastalık mıdır? hastalık ise nedir ve neler yapabilirim.

şimdiden teşekkürler.

2. Mustafa TORAMAN

solunum problemi var evet ilaç satılıyor onları kullanabilirsin

3. Yılmaz Ç.

Bendede astım var ama ben hiç kısık sesle konuşmuyorum :D ben problem göremedim.

4. bozkir

bozkir Guest

kuyruk hareketinden dolayı öyle şüphelenmiştim.

:)

5. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    kuşunuz solunum problemi var.Şimdi durum ciddi olmayabilir ama bu ciddileşmeyeceği anlamına gelmez eğer imkan varsa veterinere götürün derim veya bir ilaç vardı ismini şu anda hatırlayamadım arkadaşlar daha iyi bilecektir ondan kullanın..

Solunum yolu rahatsızlığında şöyle bir tedavi var:
    İçme sularına tedavi süresince vitamin konur ve her gün ağza 1-2 damla %2,5 Baytril 5 gün süre ile damlatılır.

#5 Mehmet YALÇINKAYA, 3 Şubat 2014
    Son düzenleme: 3 Şubat 2014
  6. Hüseyin Abi

Hüseyin Abi New Member

Beğenileri:
    0
    solunum sıkıntısı var kuşunuzda baytril kullanın.

7. bozkir

bozkir Guest

teşekkür ederim cevaplar için.

tedavi yöntemi bu mudur ?
    İçme sularına tedavi süresince vitamin konur ve her gün ağza 1-2 damla %2,5 Baytril 5 gün süre ile damlatılır.

8. Sinan ÇELİK

Benim jumbo erkekte aynı şekilde ilk başlarda anlayamadım şuan kuş ölmek üzere baytril 5 sipariş ettim bugün elime ulaşır diye umuyorum. Aynı tedaviye bugün bende başlayacağım. Bu arada kuşunuzun videosunu eklerseniz iyi olur yanlış tedavi uygulamayın diye söylüyorum. Geçmiş olsun.

9. BARAN

BARAN Guest

Geçmiş olsun hocam son durumu buraya yazarsanız bizleride aydınlatmış olursunuz...

10. Hüseyin Abi

Hüseyin Abi New Member

Beğenileri:
    0
    hayır. suyuna vitamin koymayın.

baytrili çok çok az suya (suluğun sadece ağız kısmını dolduracak kadar) 2-3 damla damlatarak verin en geç 36 saatte bir suyu değiştirin. Eğer baytril 5 kullanıyorsanız 2 damla koymanız yeterli. sadece 5 gün uygulayın . ne az ne de çok.

yemine de pirinç unu ilave edin.

11. bozkir

bozkir Guest

hocam size de geçmiş olsun.

baytril i nereden sipariş ettiniz ? internetten ise link verebilir misiniz ?

akşama videosunu koymayı düşünüyorum.:)

Sayfayı Paylaş