Karadeniz Pet

Nefes alırken ses çıkması

cemreler

Yeni Üye
Mubişim altı yaşında ve erkek dun omzunda dururken nefes alması sırasında böyle kalp atma sesi gibi pıt pıt şeklinde bir ses duydum. Nefes alıp verirken sabit bir şekilde duruyorsa bu sesi yapıyor hareket ederken veya kaşınırken yapmıyor keyfinde hiç bir sorun yok. Burun akıntısı yok, yemini yiyor, konuşuyor gayet keyfi yerinde. Fakat ben bu durumun ne olduğunu çözemedim. Kuşuma her türlü şeyi yediriyorum; nane, maydanoz,marul, evde pişmesine göre haşlanmış yumurta,pirinç, makarna, ekmek, çekirdek kısacası yağlı olmayan her şeyi yediriyorum. Zaten kullandığım yemide karışık bir yem içinde sade yemden çekirdeğe ve başka tohumlara kadar her şey var. Eğer önemli birşey varsa tebbir almak isterim, küçük şehirde olduğum için veteriner bulamıyorum:( bu arada şunu da belirteyim gece üstünü örtü ile örterek yatırıyorum. Gece gayet keyifli uyudu ağız falan gıcırdattı ama yinede tedirgin oldum sürekli gözlemliyorum keyfi yerinde mi diye ama bu sesin ne olduğunu neden olduğunu çözemedim:( Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bence hiçbir sıkıntı yok her şey normal geldi

yemesi içmesi yerindeyse hareketliliğinde bir sorun yoksa bence ektra çıkardığı sesler yüzünden endişe etmeyin.

Anladım arkadaşlar yaşı biraz ilerlediği için en ufak bir şeyi dert ediyorum. Sanırım sindirimsel bir problemi var ishali yok ama biraz büyük dışkılıyor. Bir süre sadece yemle beslemeyi düşünüyorum. Yorumlar için teşekkürler hiç değilse içim rahatladı:)

Geri