petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nefes almada sıkıntı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kuppuru01 tarafından 31 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. kuppuru01

kuppuru01 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşum nefes almada sıkıntı çekiyor. Bazen kuştan ıslık gibi bir ses geliyor, hani burnumuz tıkalı olunca çıkan ses gibi. Biraz fazla uçtuğunda nefes nefese kalıyor. Dikkatimi çekti sanki sağ burun deliğinde bir şey var. Ne olduğunu çözemedim. Yem kabuğu mu yoksa nezleden dolayı mı bilemiyorum. Nezle demişken hapşurma var, halsizlikte var biraz. Yemesinde içmesinde ve dışkısında sıkıntı yok.

İki gündür suyuna birkaç damla limon damlatıyordum. Bugün normal su verdim ve kulak pamuğunu tuzlu suya batırıp burun deliklerini silmeyi denedim (burun deliklerini açıyormuş) ama başaramadım çünkü kuş yerinde durmuyor :)

Biri neo terramycn önerdi. Siz ne önerirsiniz arkadaşlar? (Kuşum şuan tüy döküyor onu da eklemek isterim)

#1 kuppuru01, 31 Mart 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2016
  2. baykarizma

baykarizma New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuştada aylardır aynı sorun muzdarip .veterinere götürdüm saçma sapan bir karışım uygulayıp verdi. kuşun hastalığını bile bulamadı. çocuk olsa anlar solunum sıkıntısı çektiğini . bende bir haftadır avi astım ilacı tedavisini uyguluyorum. şu ana kadar hırıltısında çok fazla bir değişkilik olmadı. kuşun eski halinden eser kalmadı. senin kuşta büyük ihtimalle solunum yolu hastalığına yakalanmış. beslenme yi kuvvetlendirmeni önerirrim. sebze meyve destekli besinler ver. örneğin brokoli havuç gibi vitamin desteği yüksek gıdalar ver .bunlar toparlanmasında büyük fayda sağlar. yumurta sarısı da az miktarda verebilirsin.

3. kuppuru01

kuppuru01 New Member

Beğenileri:
    0
    Sizin kuşunuzda da hapşurma, hafif halsizlik var mı?

4. baykarizma

baykarizma New Member

Beğenileri:
    0
    evet biraz hapşuruyor .ve arada birde kafasını ileri doğru uzatıyor sanki bir şey yutmuşda çıkartmak istermiş gibi. eski canlılığı yok .gerçi uçuyor .elime geliyor. ama oyunculuğundan eser yok . daha çok dinlenmekle geçiriyor zamanını .birde sırtı kambur gibi duruyor. sürekli kuyruğu yukarı aşağı hareket ediyor. tüylerinide kabartmış biraz. aynı durumlar sizin kuştada mevcut sanırım.

5. kuppuru01

kuppuru01 New Member

Beğenileri:
    0
    Sanki benim kuşumu anlattınız aynısı gerçekten :( Hafif bir soğuk algınlığı falan sanıyordum ben halbuki. Veterinere götürmem gerek o zaman.

Başka yardımcı olacak arkadaşlar da yorum yapar inşallah.

Sayfayı Paylaş