petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

nefes darlığı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve halilikocyigit tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. halilikocyigit

arkadaşlar merhaba
    tahminimce kuşum nefes darlığı çekiyo yeni aldım damızlık için ama bildiğim kuş ötemiyor Muhabbet Kuşu | İzlesene.com Video videoda izlerseniz eğer hep bu sesi çıkarıyo ötmeyi bilmeme gibi bi ihtimal olamaz
    ayrıca nefes alıp verişi çok hızlı gögüsü çok kabarıp iniyor. sizce bu yaptıgı şeyde nefes darlığına bağlı olarak mı yapıyor. nefes alma zorluğu çekiyorsa nasıl bi tedavi önerirsiniz bilenlerden cvp bekliyorum.:confused::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:23 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

???????????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

....................

2. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    İlginç! hiç böyle bir şey görmedim ama kuş rahat değil gibi duruyor.

3. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı sorun benim muhabetimde de var, 4 aydır bu sorun devam ediyor, öldürmedi ama kuşu süründürüyor. Solunumu etkilemiş olmalı ki kuş ilk aldığım günlerdeki gibi uçmuyor,o viyak viyak cırcır seslerden çıkarmıyor artık, kendini havalandırmakta bile zorlanıyor. Çok yavruyken kullanmaktan çekindiğim için antibiyotikte biraz geç kalmış olmalıyım,şu anda antibiyotiğe başladım ama bilmiyorum iyileşecekmi eğer çok geç kalmadıysak... ama bu kesinlikle bir hastalığın işareti gibi geliyor bana, işin kötüsü sorduğum veterinerlerde bilmiyor ne olduğunu!..

Aynı rahatsızlığı gösteren seninkiyle beraber 4 cü tanıdığım kuş oldu bu..

Videolar:

Öksürük mü, Hapşırık mı? - YouTube
    Pazukie: choking or sneezing, or both? - YouTube

Kuşlarda bu rahatsızlığı gözlemleyenler hiç beklemeden veterinere götürsünler, bence solunum yollarına ait bir rahatsızlık ama ne olduğu bilinmiyor..

4. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Oncelikle gecmis olsun..
    Benim bilgim yok ama bilen de yok belli ki
    Rahatsizlik varsa hemen veterinere gitmeli bence
    Size ozel mesajda yazmistim o kisi iyi bir hekimdir surekli soyluyorum
    Ufak biseydir insallah hemen duzelir

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu nefes darlığı