Karadeniz Pet

nefes darlığı

• Konbuyu başlatan halilikocyigit
  • Başlangıç tarihi
H

halilikocyigit

Guest
arkadaşlar merhaba
tahminimce kuşum nefes darlığı çekiyo yeni aldım damızlık için ama bildiğim kuş ötemiyor Muhabbet Kuşu | İzlesene.com Video videoda izlerseniz eğer hep bu sesi çıkarıyo ötmeyi bilmeme gibi bi ihtimal olamaz
ayrıca nefes alıp verişi çok hızlı gögüsü çok kabarıp iniyor. sizce bu yaptıgı şeyde nefes darlığına bağlı olarak mı yapıyor. nefes alma zorluğu çekiyorsa nasıl bi tedavi önerirsiniz bilenlerden cvp bekliyorum.:confused::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:23 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

???????????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

....................

İlginç! hiç böyle bir şey görmedim ama kuş rahat değil gibi duruyor.

Aynı sorun benim muhabetimde de var, 4 aydır bu sorun devam ediyor, öldürmedi ama kuşu süründürüyor. Solunumu etkilemiş olmalı ki kuş ilk aldığım günlerdeki gibi uçmuyor,o viyak viyak cırcır seslerden çıkarmıyor artık, kendini havalandırmakta bile zorlanıyor. Çok yavruyken kullanmaktan çekindiğim için antibiyotikte biraz geç kalmış olmalıyım,şu anda antibiyotiğe başladım ama bilmiyorum iyileşecekmi eğer çok geç kalmadıysak... ama bu kesinlikle bir hastalığın işareti gibi geliyor bana, işin kötüsü sorduğum veterinerlerde bilmiyor ne olduğunu!..

Aynı rahatsızlığı gösteren seninkiyle beraber 4 cü tanıdığım kuş oldu bu..

Videolar:

Öksürük mü, Hapşırık mı? - YouTube
Pazukie: choking or sneezing, or both? - YouTube

Kuşlarda bu rahatsızlığı gözlemleyenler hiç beklemeden veterinere götürsünler, bence solunum yollarına ait bir rahatsızlık ama ne olduğu bilinmiyor..

Oncelikle gecmis olsun..
Benim bilgim yok ama bilen de yok belli ki
Rahatsizlik varsa hemen veterinere gitmeli bence
Size ozel mesajda yazmistim o kisi iyi bir hekimdir surekli soyluyorum
Ufak biseydir insallah hemen duzelir

Merhaba herkese oncelikle gecmis olsun. Benim kusumda da aybi sorun var ama bende ki java sercesi. Durumu nedir acaba neler yaptiniz nasil bir tedavi uyguladiniz

Erkekle ayırıp dışkı resmini paylaşın net olmalı resim. Altına peçete veya beyaz kağıt serin. Dışkıladığı zaman resim çekip paylaşın. Kuş ya beonşit ya trikomonas.

Diskisi bu sekilde.

Ekli dosyalar

• 20170618_214634.jpg
    20170618_214634.jpg
    691.3 KB · Görüntüleme: 335
Eczaneden Flagyl alın 12 saatte bir bir damla damlatın ağzına.Reçetesiz veremeyiz derlerse verilebiliyor deyin barkotu okutmalarını isteyin.

arkadaşlar merhaba
tahminimce kuşum nefes darlığı çekiyo yeni aldım damızlık için ama bildiğim kuş ötemiyor Muhabbet Kuşu | İzlesene.com Video videoda izlerseniz eğer hep bu sesi çıkarıyo ötmeyi bilmeme gibi bi ihtimal olamaz
ayrıca nefes alıp verişi çok hızlı gögüsü çok kabarıp iniyor. sizce bu yaptıgı şeyde nefes darlığına bağlı olarak mı yapıyor. nefes alma zorluğu çekiyorsa nasıl bi tedavi önerirsiniz bilenlerden cvp bekliyorum.:confused::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:23 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

???????????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

....................
Acilen bi veterinere gidip tükürük testi yaptırın. Annemlerin kuşu çıtırı bu hastalıktan geçen ay kaybettik. Bir süre sonra kuyruğunu aşağı yukarı oynatacak ve kafesin tabanına inecek. Çıtırda yapılan Testin sonucu çok geç geldi. Antibiyotikte çok geç kalındı. Annemler de çok ilgilenmemişler. Durum çok vahim. Hemen müdahale edilmezsen çok geç kalınır.

Acilen bi veterinere gidip tükürük testi yaptırın. Annemlerin kuşu çıtırı bu hastalıktan geçen ay kaybettik. Bir süre sonra kuyruğunu aşağı yukarı oynatacak ve kafesin tabanına inecek. Çıtırda yapılan Testin sonucu çok geç geldi. Antibiyotikte çok geç kalındı. Annemler de çok ilgilenmemişler. Durum çok vahim. Hemen müdahale edilmezsen çok geç kalınır.
S
arkadaşlar merhaba

???????????

....................
Solunum ve bronşlarda problem var demişti veteriner o zaman.

Ayça hanım Nefes almakta zorlanma varsa Veterinerler hemen Bronşit sanıp o doğrultuda ilaç veriyorlar. Forumda birçok kişinin kuşu bu sebeple öldü. Bu hastalık mantar hastalığı ve Kuşun Kursağını , solunum yolunu , bağırsaklarını ve bazen diğer iç organlarını sarıyor. Kuşun nefes almakta güçlük çekmesi o yüzden oluyor. Belkide sizin kuşta da bu hastalık vardı. Eğer açık yeşil sulu veya puding kıvamında dışkı varsa ve nefes almakta güçlük çekiyorsa bu hastalık var demektir. ''Trikomonas'' . Çoğu zaman Kuruma hastalığıyla karıştırılır çünkü ileri aşamada kuşu aşırı zayıflatır ve göğüs sivrilir. Love pati dedğim tedfaviyi uygulamanızı öneririm yine de tercih sizin...

Ayça hanım Nefes almakta zorlanma varsa Veterinerler hemen Bronşit sanıp o doğrultuda ilaç veriyorlar. Forumda birçok kişinin kuşu bu sebeple öldü. Bu hastalık mantar hastalığı ve Kuşun Kursağını , solunum yolunu , bağırsaklarını ve bazen diğer iç organlarını sarıyor. Kuşun nefes almakta güçlük çekmesi o yüzden oluyor. Belkide sizin kuşta da bu hastalık vardı. Eğer açık yeşil sulu veya puding kıvamında dışkı varsa ve nefes almakta güçlük çekiyorsa bu hastalık var demektir. ''Trikomonas'' . Çoğu zaman Kuruma hastalığıyla karıştırılır çünkü ileri aşamada kuşu aşırı zayıflatır ve göğüs sivrilir. Love pati dedğim tedfaviyi uygulamanızı öneririm yine de tercih sizin...
Selçuk bey tabi haklı olabilirsiniz. Bizim elimizden sadece kuşu alıp veterinere gitmek geliyor. Bir de buradan okuyup öğrendiklerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Veterinerler çoğu kez yanlış teşhis ve tedavi uyguluyor. Bu sebeple de canlarımızı küçük yaşlarında yitiriyoruz malesef. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Sizlere bilgilendirdiginizi icin cok tesekkur ederim. Diskisi arada koyu renk oluyo. Ses kısıklığı oluyo öyle bağırırken. Bogazina birsey takilmis gibi aynen. Neden oluyo acaba o kadar da temiz tutarim her zaman

Mantardan oluyo demiştim başkasının yorumunu istiyorsanız bir veterinere götürün kuşu.

Son düzenleme:
Sakin yanlis anlamayin yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Benim sordugum soru bu hastalik evcil kuslarda pek olmuyo nerden gelir onu anlayamadim ben

Hastalık yapan patojenlerin çoğu sağlıklı kuşların bile barsaklarında belli miktarlarda vardır. Buna mantarlar da dahildir. Kuş stres yaşadığında veya herhangi bir nedenle floraları bozulduğunda az miktarda olan patojenler hızla üreyip hastalığa neden olurlar. Sizin yanlışınızdan kaynaklanmamış olabilir. Veya temizliği az yapmanızdan... Tertemiz ortamda da olsalar dediğim koşullar gerçekleştiğinde hastalanabiliyorlar. Ayrıca bu sene mantar hastalığı salgını var. Doğadaki bir çok kuş türünde de tespit edilmiş.

tamam teşekkürler bilgileriniz için. Bu arada kuşa papatya çayı ne sıklıkla vermeliyim ayda bir sanırım ..

K
Kardeş geçen hafta benim dişi kuş aynı yazdığınız olaylar nedeniyle kaybettik,bende erkek uçuyor kendi uçamıyor diye intihar etti sanıyorum,dört veteriner gezdi ama olmadı,sonunda öldü

Geri