Karadeniz Pet

Nejat İşler Yoğun Bakımda!

• Konbuyu başlatan Yılmaz Ç.
  • Başlangıç tarihi
Y

Yılmaz Ç.

Guest
Cuma geceyarısı hastaneye kaldırılan ve Bodrum Özel Acıbadem Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan oyuncu Nejat İşler’i sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Oyuncunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu haberi önceki akşam sosyal medyadan yayılmış, İşler’in çok sayıda seveni, arkadaşı ve yakını geçmiş olsun dileklerini paylaşmıştı. Dün İşler’in Bodrum’da ve İstanbul ’da yaşayan dostlarından Murat Ateş, Fikret Kuşkan, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Aşkın Şenol ve Dost Elver hastaneye giderek sanatçının sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Kuşkan “Son durumu ile ilgili bilgi almak için geldik, dualarımız onunla” diye konuştu. DHA’nın haberine göre İşler’in bir dönem birlikte olduğu, oyuncu arkadaşı Berrak Tüzünataç hastanede oyuncunun yanında kalıyor. Dün öğledensonra hastaneye giderek İşler’in doktorları ve ailesiyle görüşen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “Aileye geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Başhekimden de durumu hakkında bilgi aldık. Doktorlar durumunu ortak kararla değerlendiriyor, sevk edilebilir veya burada tedavisi devam edebilir. Doktorlar bu sıkıntıyı atlatacağına inanıyor; tabii ben de, ailesi de inanıyor. Manevi desteklerimizle Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğini düşünüyorum” dedi.

Acile kaldırılmıştı
Solunum cihazına bağlı olarak tedavisi süren İşler’in sağlık durumu hakkında cumartesi gecesi bir açıklama yapan Acıbadem Hastanesi Başhekimi Aydın Aksoy, muayene ve tetkikler sonrasında, Nejat İşler’de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve septik şok tablosu saptandığını söylemişti. Başhekim Aksoy’un sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklaması şöyleydi:

“Sayın Nejat İşler, 17 Ocak 2014 tarihinde, gece 00.15 civarında hastanemizin acil servisine başvurdu. Hastamızda, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok çoklu organ yetmezliği ile birlikte seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Tedavisi, yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. Septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edilmiştir. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız; göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir.”

‘Erken ölmek gibi bir niyetim yok’
42 yaşındaki başarılı oyuncu bir süredir yılın büyük bölümünü Gümüşlük’te geçiriyor. İşler hastalığıyla ilgili çıkan haberler ve çeşitli söylentiler üzerine Facebook’ta şu cümleleri paylaşmıştı: “Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.”

Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.” öyle bir dünya malesef yok. Ev araba iş para varsa başkaları kimsenin umrunda değil.Kendini kurtaran kendince mutlu oluyor.

Behzat Ç. de acayip sevmiştim Ercüment Çözer karakteri ile. Tam yakışıyordu. Hele hele sesine hayran olmamak mümkün değildi. Keşke onun sesi gibi bir sesim olsaydı. İnşallah Allah hayranlarına bağışlar onu.