petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nekton Bio son kullanma tarihi sorunsalı ve kullanımı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysu GÖKTÜRK tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Merhaba arkadaşlar
    Elimde eski kuşum için aldığım Nekton Bio var.Son kullanma tarihi 8/2016..Bu ay yani..Yeni oğlum 3 aylık kadar ve kafasında beyaz kapsüllerden gördüm bugün.Sanırım ilk tüyüne girmek üzere.Vitaminin son kullanma tarihi bu ay olduğundan kullanıp kullanmamaya karar veremedim.Serin ve karanlık bi yerde saklamıştım,bozuk değil gibime gelio..Elimde nekton s de var ama bio tüy döneminde daha yardımcı olacaktır die dusunuorum.Sizce kullanayım mı? Bir de hangi vitamini tavsiye ederseniz edin kullanımıyla ilgili de yardımcı olabilir misiniz? Tüy boyunca mı vereyim? Her gün mü yoksa haftada birkaç gün mü? Kuşum jumbo bu arada.İri ve baya tüylü bir kuş.Bunu da dikkate alırsanız sevinirim.Teşekkürler şimdiden.

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Aysu hanım ital ilaçları ağzı açılmadı hava almadı ve doğru saklama koşullarında saklandı sürece SKT tarihinden sonra 6 ay a kadar daha kullanabiliyoruz. Nekton Bio en etkili yardımcılardan birisidir tüy dönemi için. onun dışında ürün isterseniz Quiko Vitacombex genel vitamini tavsiye ederim. Rahat geçirmesi için bu dönemi 3 günde bir ayrı bir kapta yulaf içi verebilirsiniz ve abartılmadı sürece taze nane- maydanoz gibi yeşillikler de rahatlatır kuşunuzu. Vitaminler tüy döneminde 3 günde bir kullanılır. 1 litre suya 4 gr şeklindedir. kullandınız vitamine göre gramaj değişiklik gösterir

Aysu GÖKTÜRK bunu beğendi.
  3. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Cevabınız için çok teşekkürler :) nekton bio'yu doğru şekilde sakladığımı düşünüyorum.Bu 6 ay olayını bilmiodum hiç,sağ olun.Bu durumda en azından ilk tüyünü değiştirirken kullanmaya karar verdim.Normal zamanlarda kullanmak adına elimde nekton S var ama quiko vitacombexi de bi kenara not edicem.Sağ olun,içim rahatladı açıkçası,şimdi gidip vitaminli suyunu hazırlayabilirim:)

Sayfayı Paylaş