Karadeniz Pet

neler almalıyım

• Konbuyu başlatan Lütfi ÖZER
  • Başlangıç tarihi
L

Lütfi ÖZER

Guest
arkadaşlar kuşlarımın ayrı bir yemlikte kumu ayrı bir yemlikte kendi yapmış olduğum içinde cevizden bala kadar herşey olan mamaları petshoptan satın olmuş olduğum mamaları,karışık yemleri ve yemlere karıştırılmış olan nijer tohumu ondan sonra sularına vitaminde atıyorum gaga taşları mürekkep balığı kemikleri var başka bişey almam gerekmi önerileriniz ?

gerekli olan herşey var eğer çitse tek yapman gereken beklemek .

Gökhan ustamın dediği gibi gerekli her şey tamam. Eğer çiftse yapacağın tek şey beklemek. Ki nijer attığınıza göre çift olması lazım.

:D döğüşmüyolar öpüşüyolar aynı tüneklikde duruyolar ama bilmiyorum eşmi değilmi pek bilgim yok :)

resim yükle bakalım

ak darı,dal darı,sarı darı,kızıl darı,siyah darı,tiftik darı,Japon (Japanese) Darısı,Aspur,keten,ayçekirdeği,yulaf bunlardan bir yem hazırlasam nasıl olur arkadaşlar 25 kilo yem hazırlasam bunlardan ? 25 kilo derken toplamda 25 kilo :D

tek kuş aylık 1 kiloya yakın yem tuketiyor.. Ona göre hesap edin :) tiftik darıyı ilk defa duyuyorum ayçekirdeğini fazla koymayın yaglanma yapar.. Aslında ugrasana kadar hazır karısık yemlerden alsanız daha iyi olur hem belli % lerde karıstırılıyor yemler.. çuvalla alsanız daha iyi bu durumda sizin hazırladıgınız pahalıya gelir...

tek kuş aylık 1 kiloya yakın yem tuketiyor.. Ona göre hesap edin :) tiftik darıyı ilk defa duyuyorum ayçekirdeğini fazla koymayın yaglanma yapar.. Aslında ugrasana kadar hazır karısık yemlerden alsanız daha iyi olur hem belli % lerde karıstırılıyor yemler.. çuvalla alsanız daha iyi bu durumda sizin hazırladıgınız pahalıya gelir...

enazından ne yediğini bilirim adam yazmış çuvalla yeme kenevir var diye lan sen nerden buluyon keneviride koyuyon :D hem bu karışımı aktarcıdan hazırlattığım zaman kuşlar süper ötesi olur zaten şimdilik üretim ile uğraşmıyom işi öğreniyorum para çokda önemli değil işi öğrenene kadar

siz bilirsiniz tabikide..

siz bilirsiniz tabikide..

ya usta düşünsene kuşları zaten doğal ortamlarından kısıtlıyon maneviyat diye bişe bırakmıyon hayvanlarda bari maddi yönden kafaları rahat olsun :)) ogün petshopa girdim adam 5tlye 2 kg yem aldı ucuzundan ver diyo petshopcuya bu bence iş değil

hocam valla ben şuana kadar 2.5 tl ye yem almadım.. Ki belki aldıgı yem karısık degilde sadece ak darı vs. dir.. Haklısınız ben ona birşey demiyorum.. Gökhan abi satıyor mesela dünyadaki en güzel yemlerden birisi.. Zaten sayılı yem markaları var.. Deli nature versele laga bravo max wunder vogel witte molen en iyi yemlerdir.. mesela deli nature piyasaya çıkalı çok uzun süre olmadı ve begenen çok üretici var ve çuvalı 80 90 lira.. Yani kilosu 3.5 4 liraya geliyor.. :)

Geri