petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neler yapmam gerekiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hayrettinilgin tarafından 17 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. hayrettinilgin

hayrettinilgin New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar değerli forum üyeleri 1 yaşındaki dişime geçen hafta bir erkek almıştım o kadar iyi anlaşıp eş tuttular ki çiftleşme sinyallerini veriyolardı ve bugün 2 kere çiftleştiklerini gördüm. biri yaklaşık 1 dakika diğeri ise 30 saniye kadardı.

Çiftleşme sonrası neler yapmam gerektiğini tecrübeli abilerimden öğrenmek istiyorum.

1-) kuşlar oturma odasnda televizyonun tam yanında sürekli insanların gözü önünde sizce yumurtalar gelmeden sakin bir odaya alayım mı?

2-) yumurtalar kaç gün sonra gelir? ilk kuluçkada yavru alabilir miyim?

3-)mama ya da başka takviyeler için hangi yollar izlemeliyim hangi mamayı kaç günde bir vermeliyim?

4-) yuvalıgın içinde talas yok dişi istediği gibi şekillendiriyo sizce karısmalı mıym?

Merak ettiğim sorular bunlar olsada genel olarak nasl bir yol izlemem gerektiğini anlatırsanız cok memnun olurum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selamlar, hayırlı olsun.

1. Değiştireceksen şu an tam zamanı yer değişikliğinin yumurtalar geldikten sonra dişi rahatsız olup yatmayabilir.

2. Bir hafta on güne gelir yumurtalar.

3. Yavrular çıktıktan sonra 2-3 günde bir mama yapabilirsin. (haşlanmış yumurtanın yarısı, 1 parmak büyüküğünde havuç, iki dilim tuzsuz etimek) şimdilik haftada bir mama yeterlidir.

4. 1-2 çimdik hamster talaşı koymakta fayda var. Yavrular çıktıktan sonra ve büyüdükçe talaş miktarı artırılabilir.

3. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    değerli yorumun için teşekkür ederim abi. bugün yemlerini tazeleyip kafesini temizlerken yuvalıga baktım ve yumurta gördüm sabah yoktu :) bu yumurta için erken degil mi acaba daha önce mi çiftleşmişler? yumurtay görünce yerini değiştirmektende vazgeçtim :)

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vay Arkadaş maşallah
    10 günde
    çiftleşme
    yumurta
    hepsi olmuş
    senin kuş yaza
    koloniyi tamamlar
    maşallah
    bol bol sağlıklı
    yavrular

6. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim. öyle bir dişiye sahibimki erkek erkek diye yırtınıyordu adeta :) erkek geleli 10 gün oluyor ve şuan bir yumurta var günde 2 3 kere çiftleştiklerini görüyorum diğer yumurtalarda gelecek inşallah :)

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maasallah dostum. Allah herkese senin disi gibi kus nasip etsin :)

8. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    abi 2 yumurta var 1.si 16 ocakta 2.si 19 ocakta geldi süreklı yuvada ustune yatıyodu dısı sımdı hasta galıba tunekte kendını sısırıp duruyor yatmıyor ustune ne yapmam lazım

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  10. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    maalesef 1 yılımı adadıgım dişim dün öldü. keşke hiç eş atmasaydım hiç yavru merakım olmasaydı veteriner yumurtlamayı kaldıramayıp hastalanmış dedi. kendimi suçlu ediyorum yokluğu cok belli...

11. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Çok üzüldüm. :(

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çok üzüldüm çok geçmiş olsun :(

14. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    açtığım bu konuyu görünce içim daha da fazla sızladı halbuki ne kadar da güzel yorumlar almıştım. hepinize teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş