Karadeniz Pet

Neler yapmam gerekiyor?

hayrettinilgin

Yeni Üye
Merhabalar değerli forum üyeleri 1 yaşındaki dişime geçen hafta bir erkek almıştım o kadar iyi anlaşıp eş tuttular ki çiftleşme sinyallerini veriyolardı ve bugün 2 kere çiftleştiklerini gördüm. biri yaklaşık 1 dakika diğeri ise 30 saniye kadardı.

Çiftleşme sonrası neler yapmam gerektiğini tecrübeli abilerimden öğrenmek istiyorum.

1-) kuşlar oturma odasnda televizyonun tam yanında sürekli insanların gözü önünde sizce yumurtalar gelmeden sakin bir odaya alayım mı?

2-) yumurtalar kaç gün sonra gelir? ilk kuluçkada yavru alabilir miyim?

3-)mama ya da başka takviyeler için hangi yollar izlemeliyim hangi mamayı kaç günde bir vermeliyim?

4-) yuvalıgın içinde talas yok dişi istediği gibi şekillendiriyo sizce karısmalı mıym?

Merak ettiğim sorular bunlar olsada genel olarak nasl bir yol izlemem gerektiğini anlatırsanız cok memnun olurum.

Selamlar, hayırlı olsun.

1. Değiştireceksen şu an tam zamanı yer değişikliğinin yumurtalar geldikten sonra dişi rahatsız olup yatmayabilir.

2. Bir hafta on güne gelir yumurtalar.

3. Yavrular çıktıktan sonra 2-3 günde bir mama yapabilirsin. (haşlanmış yumurtanın yarısı, 1 parmak büyüküğünde havuç, iki dilim tuzsuz etimek) şimdilik haftada bir mama yeterlidir.

4. 1-2 çimdik hamster talaşı koymakta fayda var. Yavrular çıktıktan sonra ve büyüdükçe talaş miktarı artırılabilir.

Selamlar, hayırlı olsun.

1. Değiştireceksen şu an tam zamanı yer değişikliğinin yumurtalar geldikten sonra dişi rahatsız olup yatmayabilir.

2. Bir hafta on güne gelir yumurtalar.

3. Yavrular çıktıktan sonra 2-3 günde bir mama yapabilirsin. (haşlanmış yumurtanın yarısı, 1 parmak büyüküğünde havuç, iki dilim tuzsuz etimek) şimdilik haftada bir mama yeterlidir.

4. 1-2 çimdik hamster talaşı koymakta fayda var. Yavrular çıktıktan sonra ve büyüdükçe talaş miktarı artırılabilir.

değerli yorumun için teşekkür ederim abi. bugün yemlerini tazeleyip kafesini temizlerken yuvalıga baktım ve yumurta gördüm sabah yoktu :) bu yumurta için erken degil mi acaba daha önce mi çiftleşmişler? yumurtay görünce yerini değiştirmektende vazgeçtim :)

Vay Arkadaş maşallah
10 günde
çiftleşme
yumurta
hepsi olmuş
senin kuş yaza
koloniyi tamamlar
maşallah
bol bol sağlıklı
yavrular

Vay Arkadaş maşallah
10 günde
çiftleşme
yumurta
hepsi olmuş
senin kuş yaza
koloniyi tamamlar
maşallah
bol bol sağlıklı
yavrular

teşekkür ederim. öyle bir dişiye sahibimki erkek erkek diye yırtınıyordu adeta :) erkek geleli 10 gün oluyor ve şuan bir yumurta var günde 2 3 kere çiftleştiklerini görüyorum diğer yumurtalarda gelecek inşallah :)

teşekkür ederim. öyle bir dişiye sahibimki erkek erkek diye yırtınıyordu adeta :) erkek geleli 10 gün oluyor ve şuan bir yumurta var günde 2 3 kere çiftleştiklerini görüyorum diğer yumurtalarda gelecek inşallah :)
Maasallah dostum. Allah herkese senin disi gibi kus nasip etsin :)

Çok üzüldüm. :(

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun :(

açtığım bu konuyu görünce içim daha da fazla sızladı halbuki ne kadar da güzel yorumlar almıştım. hepinize teşekkür ederim

Geri