Karadeniz Pet

Nem ?

Umut SON

Meraklı Üye
Merhabalar Benım Aklıma Takılan iki üç soru var nem ve sıcaklık oranı önemlimidir. eger önemli ise kaç derece olmalıdır nem kuluçkayı etkilermi. bir odanın nemini yükseltip veya düşürmek nasıl yapılır Cevaplarınızı beklıyorum. Şimdiden Teşekkürler

20 derece ısımı nem mi anlıyamadım tam :D

Son düzenleme:
Cok tesekkurler :) icerisi 22 derece nem 50

Isı 20-23 arasında idealdir.

Ama 20 derece altında da üreyebilirler ve yaşayabilirler sıkıntı olmaz.

Nem en az %40 en çok %70 olmalı.

50-60 arası ideal diye düşünüyorum.Sizin verileriniz normal.

Çok Teşşekürler Peki Nemi Nasıl Ayarlıcagz :D

Çok Teşşkürler Yanı su buharı ıle nemi yükseltiyoruz :)

Nem ve sıcaklık ölçen bir cihaz alın.. 18-22°C arası idealdir. Sıcaklık sabit kalmak koşulu ile 13-14°C kadar düşse de üretim açısından problem olmaz. Nem %40-80 arası olabilir. %40 altına iniyorsa peteğe su takma çözüm olabilir, daha düşük oluyorsa yuvalık üzerine nemli bez koyabilirsin. Veya elektrikli soğuk buhar makinelerinden alabilirsin odaya.

Nem ve sıcaklık ölçen bir cihaz alın.. 18-22°C arası idealdir. Sıcaklık sabit kalmak koşulu ile 13-14°C kadar düşse de üretim açısından problem olmaz. Nem %40-80 arası olabilir. %40 altına iniyorsa peteğe su takma çözüm olabilir, daha düşük oluyorsa yuvalık üzerine nemli bez koyabilirsin. Veya elektrikli soğuk buhar makinelerinden alabilirsin odaya.
levent abi cıhazım var Ölçüm yaptım Benm merak ettigim şey nasıl azaltılır veya çogaltılır ve onunda cevabını verdin çok sağol abi :)

Son düzenleme:
Geri