Karadeniz Pet

Neo-Terramycin Kullanımı Hakkında

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Yaklaşık 15 günden beri çiftleşen çiftimin dişisi ilk defa yumurta yapacak. Lakin son 2-3 günden beri yuvalığa ilgisi azaldı gibi. Dün kaybettiğim diğer yumurtalı çiftimin erkeğinin ardından bir daha aynı acıyı yaşamak istemedim ve farklı bi veterinere ishalli dişiyi götürdüm. Çok değil ishali hafif ama yumurtaya engel oldu diyebilirim. Bu veteriner Neo-Terramycin diye bi antibakteriyel verdi. Kullanımı için ise çeyrek çay bardağına nohut büyüklüğünde koy günlük suyu değiştir dedi. Çeyrek çay bardağına nohut büyüklüğü bana çok gibi geldi. :eek:

Kullanan ya da nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgisi olan varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim. İlaç aşağıdaki ilaç. Teşekkürler.

NEO%20TERRAMYCIN-250x250.JPG

Bu ilacı ishal için mi önerdi daha Öncesinde kuşunuz ishal ise Aspur deneseniz daha iyi olur.

Bu ilacı ishal için mi önerdi daha Öncesinde kuşunuz ishal ise Aspur deneseniz daha iyi olur.

Aspur verdim ve aspur ile dışkısı eskisine oranla sanki biraz daha beyazımsı renk aldı ve katılaştı gibi. Lakin zararlı bakteri filan varsa temizlenmesi açısından veterinere götürmemin faydalı olacağını düşündüm. Daha köklü sağlam bir iş olur diye düşündüm. Veteriner bu ilacı ishal için verdi. Vitaform antibiyotik + Vitamin nasıl olur dedim. Onun üretimi durdu kuş için en ideali bu dedi. Lakin dediğim gibi çeyrek çay bardağı suya nohut kadar sanki bana çok gibi geldi. Gidebileceğim başka verteriner yok yakınlarda.

Son düzenleme:
Suluğa mercimek tanesi kadar koyup karıştıracaksın. Her gün tazelersin.
1 hafta kadar kullan istersen, sonra temiz su vereceksin.

Suluklar standart boyutta aşağıdaki suluklardan. Mercimek tanesi kadar ölçü bu suluklar için sanırım. Yanlış bişey yapmak istemiyorum. Veteriner çeyrek çay bardağı suya nohut kadar deyince benim muhabbeti inek zannetti sanırım. :D

aaaaa-480x240.jpg

Son düzenleme:
Zaten bu suluk 1 çay bardağı su anca alır. 100ml işte.
İstersen yarım doldur. Ben 3 çeyrek su koyuyorum böyle ilaç verirken. Ancak nohut tanesi çok gelebilir. Yine de birkaç kişiden daha fikir al istersen.

Teşekkür ederim Levent Bey. İyiki bu forumda varsınız.

Geri