petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neo-Terramycin Kullanımı Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhabbet32 tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yaklaşık 15 günden beri çiftleşen çiftimin dişisi ilk defa yumurta yapacak. Lakin son 2-3 günden beri yuvalığa ilgisi azaldı gibi. Dün kaybettiğim diğer yumurtalı çiftimin erkeğinin ardından bir daha aynı acıyı yaşamak istemedim ve farklı bi veterinere ishalli dişiyi götürdüm. Çok değil ishali hafif ama yumurtaya engel oldu diyebilirim. Bu veteriner Neo-Terramycin diye bi antibakteriyel verdi. Kullanımı için ise çeyrek çay bardağına nohut büyüklüğünde koy günlük suyu değiştir dedi. Çeyrek çay bardağına nohut büyüklüğü bana çok gibi geldi. :eek:

Kullanan ya da nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgisi olan varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim. İlaç aşağıdaki ilaç. Teşekkürler.

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Bu ilacı ishal için mi önerdi daha Öncesinde kuşunuz ishal ise Aspur deneseniz daha iyi olur.

3. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Aspur verdim ve aspur ile dışkısı eskisine oranla sanki biraz daha beyazımsı renk aldı ve katılaştı gibi. Lakin zararlı bakteri filan varsa temizlenmesi açısından veterinere götürmemin faydalı olacağını düşündüm. Daha köklü sağlam bir iş olur diye düşündüm. Veteriner bu ilacı ishal için verdi. Vitaform antibiyotik + Vitamin nasıl olur dedim. Onun üretimi durdu kuş için en ideali bu dedi. Lakin dediğim gibi çeyrek çay bardağı suya nohut kadar sanki bana çok gibi geldi. Gidebileceğim başka verteriner yok yakınlarda.

#3 Muhabbet32, 1 Ekim 2015
    Son düzenleme: 1 Ekim 2015
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Suluğa mercimek tanesi kadar koyup karıştıracaksın. Her gün tazelersin.
    1 hafta kadar kullan istersen, sonra temiz su vereceksin.

5. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Suluklar standart boyutta aşağıdaki suluklardan. Mercimek tanesi kadar ölçü bu suluklar için sanırım. Yanlış bişey yapmak istemiyorum. Veteriner çeyrek çay bardağı suya nohut kadar deyince benim muhabbeti inek zannetti sanırım. :D

#5 Muhabbet32, 2 Ekim 2015
    Son düzenleme: 2 Ekim 2015
  6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Zaten bu suluk 1 çay bardağı su anca alır. 100ml işte.
    İstersen yarım doldur. Ben 3 çeyrek su koyuyorum böyle ilaç verirken. Ancak nohut tanesi çok gelebilir. Yine de birkaç kişiden daha fikir al istersen.

7. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Teşekkür ederim Levent Bey. İyiki bu forumda varsınız.

Sayfayı Paylaş