Karadeniz Pet

Neo terramycin kullanımı

Arif BYGL

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese
Bugün itibari ile çiftimin suluğuna pirinç tanesi büyüklüğünde yani çok az neo terramycin uygulamasına başladım veteriner tavsiyesi ile. Umarım faydası olur çünkü dişi gittikçe halsiz bi vaziyet almaya başlıyor.
Daha önce bu ilacı kullananların yorumlarını duymak isterim
Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Levent Bey öncelikle forumdaki bütün konulara ilginiz ve hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum. Hatta biara veteriner yerine sizlere danışmak istedim açıkcası bu işin içinde olan siz üstadların çevre veterinerlerin deneyimlerinin kat ve kat üstünde olduğunu düşünüyorum.

Velhasıl kelam antibiyotik olduğu için korktum bu ilacın uygulamasından , resimdeki su miktarında pirinç tanesi kadar var yeterli gelir mi ?

Son bi soru daha kuşları yeterli ısıyı sağlamak adına oturma odasına konumlandırdım (bekar olduğum için diğer odalarda kaloriferi yakmıyorum ) mutfak pek sıcak olmuyor ve sigara içiliyor çiftleşmeleri için sıkıntı yaratır mı ?

907d9b2e9086722aa9c66be802fd8cb4.jpg

Böyle bir durum varsa dogru bir tespit yapmis bence veterineriniz neo hem antibakteriyel hemde vitamin iceriginden dolayi önlem amaçlı kullanilabilecek en iyi urun diyebilirim.

neo terramycin + vitamin olanından değil, resimdeki ilaç bişey farkeder mi ki ?

5c2a2802427ec68735c88ebd69988136.jpg

Hic sorun deil vitaminide kendin ekstradan yaparsin bunu 3 gun kullandiktan sonra 2 gunde vitaminli su verirsin kaliteli bir vitamin kullanmalisin petshoplardaki avisol gibi uyduruk seyleri bosver :)

Emin olmak ve doğru uygulama adına tekrar sorucam sonuçta antibiyotik ilaç. İnsan üzerinde antibiyotiklerin etkisi düşünüldüğünde bu küçük Can'lar üzerinde biraz tereddütüm var.
Yukarda resimde yüklediğim suluktaki su miktarına pirinç tanesi kadar toz yeterli mi çoğaltayım mı ?

Emin olmak ve doğru uygulama adına tekrar sorucam sonuçta antibiyotik ilaç. İnsan üzerinde antibiyotiklerin etkisi düşünüldüğünde bu küçük Can'lar üzerinde biraz tereddütüm var.
Yukarda resimde yüklediğim suluktaki su miktarına pirinç tanesi kadar toz yeterli mi çoğaltayım mı ?

İhtimal veya önlem amacli princ tanesi yeterlidir ama durum kotulesirse dozaj biraz daha gerekirse arttirilir. Sonucta kanatlilar icin kullanilan bir ilactir ve vitaminide eksik etmeyiniz.

Estafurullah [MENTION=17722]arfbygl[/MENTION]. Veteriner hekim tabi ki daha iyi bilecek. Kaç yıl dirsek çürütmüş okulda, dersini almış. Bu ilaç antibakteriyel olması lazım. Yani hastalık gelmeden önce de koruyucu olarak kullanılabilir. Bunun yanında suluğu yarım doldurduysan kullandığın ilaç miktarı yeterli gelecektir. Ben yukarda kendi kullanım şeklimi belirttim.

Geri