Karadeniz Pet

nesi var :( resimli

osmanpoyraz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar
kuşum asosyal. arkadaşımdan aldığımda damızlık kullanıldığını öğrendim. pek bi bilgim falan yoktur kuşlar hakkında. yaklaşık 1.5 yıldır bendeydi 1 yıl sonra eş aldım ama eşleşmediler sanırım eşleştilersede yumurta vermedi aldığımdan buyanada boş yumurta bile görmedim. Şuanda kuşum tünekde bile duramıyor sanırım. birkaç fotoğrafını çektim bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Aldığımdan buyana uçma problemi var zaten kanatları kanıyor az birşey uçtuğunda. Halıya yada perdeye konup halıyı perdeyi gagalamaktan başka bişey yapmadı şimdiye kadar. haliyle bu durum beni üzmüştü ve çokta üstelemeden sadece yem su verdim. Şimdiki durumu daha çok üzdü. akşam 19:30 civarında eve geldiğimde kafesin tabanındaydı kabarık vaziyette. kustugunu gördüm izlerken. yemi çıkardı ilkinde 2.si sulu çiğnenmiş gibiydi.

kuruma hastalığı gibi duruyor sanki

Kafasının üzerindeki tüylerde sararma var. Göz çevresi ilk aldığım günden buyana öyle. Mantar ilacı falan kullandım ama değişen birşey olmadı. Petshopdaki arkadaş birşeyi olmadığını söylemişti göz çevresi için ama bugünkü hali farklı kuşun hemde çok farklı dağınık duruyor kafası tüyleri gözleri vs.
Halsiz olduğunu hissediyorsun baktığında yani.
Kuruma hakkında bilgim yok araştıracağım o konuyu benzer durum varmı. Kanatlılardan anlayan önerebileceğiniz veteriner varmı Ankara için?

Geri