Karadeniz Pet

Net Cevap

Mustafa Yildiz

Meraklı Üye
Ben kuslarimi Persembe gunu ayirdim bugun ayirmanin 3.gunu kusumda en ufak bir kizisma yok hatta dahaha mavilesiyor ne yapmaliyim nijer ve bali eksik etmiyorum ne yapmaliyim

Kuşları ayırmak , genelde üreticiler için yani çok çifti olan kişiler için iyi bir yöntem , eğer tek çift besliyorsanız aynı kafese alın kuşları , kafesi kafa hizasından üst bir yere koyun 1 ay boyunca sadece yem , su , süpervit forte( haftada 2 gün sularına katın 1.5 gün kalsın kafeste ) ve mama( çok basit bir yöntem size ; Bebe bisküvisi , etimek, irmik , vanilin katıp karıştırın , servis edeceğiniz zamanda havuç rendeleyerek verin. ) yaparak ilgilenin onun dışında herhangi bir işlem yapmayın ( salma , ele alma , avuçlama vb. ) . Kafese en başta yuvalık takarsanız içerisine bir miktar tarçın atın ve bekleyin , inşallah yavru alırsınız....

3 günde olacak iş değil 1-2 hafta arası sabretmek lazım

Kuşları ayırmak , genelde üreticiler için yani çok çifti olan kişiler için iyi bir yöntem , eğer tek çift besliyorsanız aynı kafese alın kuşları , kafesi kafa hizasından üst bir yere koyun 1 ay boyunca sadece yem , su , süpervit forte( haftada 2 gün sularına katın 1.5 gün kalsın kafeste ) ve mama( çok basit bir yöntem size ; Bebe bisküvisi , etimek, irmik , vanilin katıp karıştırın , servis edeceğiniz zamanda havuç rendeleyerek verin. ) yaparak ilgilenin onun dışında herhangi bir işlem yapmayın ( salma , ele alma , avuçlama vb. ) . Kafese en başta yuvalık takarsanız içerisine bir miktar tarçın atın ve bekleyin , inşallah yavru alırsınız....
Ayni kafese aldim zaten tesekkur edrim dediklerinizi uygulayacagim ama tarcin neden gerekli anlamadim
3 günde olacak iş değil 1-2 hafta arası sabretmek lazım
Tekrar ayni kafese koydum sagolun

Erkekte kızışma cere mavileştikçe belli olur zaten . Mavinin tonları var koyu maviyse cere rengi kızışmış demektir fotoğraf görebilirsek daha sağlıklı yardımcı oluruz kızışıp kızışmadığı konusunda

Erkek degil disiyi sormustum ben erkegim masallah muthis kizismis ama disimin ceresi beyaz ve mavi karisimi

Tarçın dişiyi yuvaya çekmek için gerekli , kokusunu alıp yuva içinde zaman geçirecektir.

Son düzenleme:
Eve gider gitmez tarcin koyacagim ama herhangi bir zarari olurmu

Tarçının zararı olmaz, sadece kokusunu alacak , hatta mamaların içine de az miktarda katabilirsiniz. :)

Geri