petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Net Cevap

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Yildiz tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Ben kuslarimi Persembe gunu ayirdim bugun ayirmanin 3.gunu kusumda en ufak bir kizisma yok hatta dahaha mavilesiyor ne yapmaliyim nijer ve bali eksik etmiyorum ne yapmaliyim

2. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Kuşları ayırmak , genelde üreticiler için yani çok çifti olan kişiler için iyi bir yöntem , eğer tek çift besliyorsanız aynı kafese alın kuşları , kafesi kafa hizasından üst bir yere koyun 1 ay boyunca sadece yem , su , süpervit forte( haftada 2 gün sularına katın 1.5 gün kalsın kafeste ) ve mama( çok basit bir yöntem size ; Bebe bisküvisi , etimek, irmik , vanilin katıp karıştırın , servis edeceğiniz zamanda havuç rendeleyerek verin. ) yaparak ilgilenin onun dışında herhangi bir işlem yapmayın ( salma , ele alma , avuçlama vb. ) . Kafese en başta yuvalık takarsanız içerisine bir miktar tarçın atın ve bekleyin , inşallah yavru alırsınız....

3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    3 günde olacak iş değil 1-2 hafta arası sabretmek lazım

4. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Ayni kafese aldim zaten tesekkur edrim dediklerinizi uygulayacagim ama tarcin neden gerekli anlamadim
    Tekrar ayni kafese koydum sagolun

5. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Erkekte kızışma cere mavileştikçe belli olur zaten . Mavinin tonları var koyu maviyse cere rengi kızışmış demektir fotoğraf görebilirsek daha sağlıklı yardımcı oluruz kızışıp kızışmadığı konusunda

6. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Erkek degil disiyi sormustum ben erkegim masallah muthis kizismis ama disimin ceresi beyaz ve mavi karisimi

7. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Tarçın dişiyi yuvaya çekmek için gerekli , kokusunu alıp yuva içinde zaman geçirecektir.

8. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9

Mantıklı Güzel yöntem bir yöntem daha öğrenmiş olduk ne güzel :)

#8 Resul OZYAMAN, 7 Aralık 2014
    Son düzenleme: 7 Aralık 2014
  9. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Eve gider gitmez tarcin koyacagim ama herhangi bir zarari olurmu

10. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Tarçının zararı olmaz, sadece kokusunu alacak , hatta mamaların içine de az miktarda katabilirsiniz. :)

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşların da üreme için dönemleri ve halleri var.
    Çiftler birbirini sevmemiş olabilir. Tüy dökümünde olabilir. Hastalık olabilir. İlla her çift eş tutacak diye bir durum yok. Kimi zaman 1 sene beklemek gerekebilir.
    Biraz sabır..

Sayfayı Paylaş