Karadeniz Pet

Nihayet yumurta geldi.

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Kuşlar iki yıldan beridir ki bende. Ayrı ayrı almıştım ve çift yapmıştım. Yumurta geleceğine dair en ufak bir ümidim kalmamıştı ama geldi. Darısı tüm bekleyenlere...

Anne & Baba

[YOUTUBE]u5DIQBeveEg[/YOUTUBE]

mzvVp2.jpg

hayırlı olsun :) yuva zeminine ne döktünüz?

Hayırlı olsun tabana kum yerine talaş koyunuz,resimden sanırım yumurta rengi bana koyu geldi:)

yuva içi karanlık olduğu için galiba yumurtalar o renk. ayrıca, yuva zeminine kum, talaş, vb. dökmenin yavruların dışkılarına yapışarak popolarında ve ayaklarında taşlaştığını duydum, bir şey koymayın dediler bana. ben de daha önce bir şey koymadan yavru almıştım. bu konudaki fikirler nedir acaba?

Temizlik açısından talaşın temizliği daha kolay oluyor diğer türlü yuva temizliği pvc folluk yok ise daha kötü bir ortam olacak

Hayırlı olsun inşallah sorunsuz bir şekilde yumurtadan çıkıp büyürler..

Bence folluk boş olmasındansa talaş olması daha iyi olur dışkıyı emim kurutma özelliği var sonuçta

dişi kuşta arıza olabilir hızlı nefes alıp veriyo kanatları açıyo

sabreden derviş muradına ermiş güle güle besleiyn bol bol yavrular alın . haftada 3 kez mama takviyesi yapmayı unutmayın.

Maşallah, bereketli üretimler olsun.
Yumurtaların altındaki kuş kumu gibi duruyor.

Maşallah, bereketli üretimler olsun.
Yumurtaların altındaki kuş kumu gibi duruyor.

Hayırlı olsun tabana kum yerine talaş koyunuz,resimden sanırım yumurta rengi bana koyu geldi:)

yuva içi karanlık olduğu için galiba yumurtalar o renk. ayrıca, yuva zeminine kum, talaş, vb. dökmenin yavruların dışkılarına yapışarak popolarında ve ayaklarında taşlaştığını duydum, bir şey koymayın dediler bana. ben de daha önce bir şey koymadan yavru almıştım. bu konudaki fikirler nedir acaba?

Hepinize de ayrı ayrı teşekkür ederim. yuvanın tabanındaki aşağıdakinden mineralli kuş kumu. talaş koymuştum bir sene önce atmıştı. 10 gün önce filan bu kumu koydum. Fazla rahatsız etmemek için net foto çekemedim. yumurtaların tam beyaz görünmemesi karanlık oluşundan. Kum ortadaki oyuğun etrafında daha fazla yani yuvalık oyuğu kayıp değil. aten sadece zemini kapatacak şekilde koydum kumu. kuş oyuğu deforme etmişti bu nedenle deforme kısmı kapatması açısından kum koydum. Şimdi rahatsızlık hissettim kum koymakla hata mı ettim aceba? iki yıl bekledim bu anı. :( :(

11363983_831947136842952_472937135_n.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

dişi kuşta arıza olabilir hızlı nefes alıp veriyo kanatları açıyo

Yumurta gelince rahatladı şu anda öyle değil. O görüntü yumurta henüz gelmeden önce idi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

Hayırlı olsun inşallah sorunsuz bir şekilde yumurtadan çıkıp büyürler..

Bence folluk boş olmasındansa talaş olması daha iyi olur dışkıyı emim kurutma özelliği var sonuçta

Dişi biriktirip dışarıya yapıyor zaten. Yavrular gelince de gereken temizliğe bakacağım artık. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Gözünüz aydın.İnşallah yumurtadan çıkıp yeme düştüklerini de görürsünüz.Ömürleri uzun olsun.

Maşallah. hayırlı olsun. Yuva zemininde kuş kumu olduğunda yavruların ayakları çok kayıyor ve tutunamıyorlar. Yumurtadan çıktıklarında yakından takip etmenizi öneririm. Bende aynı durumda çarpık bacaklık oldu. Üstatlar daha iyi bilirler tabii ki ama ben dikkat çekmek istedim..

Maşallah gözünüz aydın olsun Güle güle besleyin büyütün inşaallah

maşallah,gözünüz aydın güle güle büyütürsünüz inşallah.

Cok sevindim benimde iki cift yani dort kusum var bu yil iyi bir uretim yapmayi planliyorum ticari amacli degil benimki. Tamamen hobi :) yavrular ciktiktan sonra her 2-3 gunde bir yuva temizligi yapmanizi tavsiye ederim. Cok heyecanlandim, yavru resimlerini paylasmanizi sabirsizlikla bekliyorum :) hayirli olsun insallah her sey yolunda gitsin.

İyi dilek ve önerileriniz için hepize de ayrı ayrı teşekkür ederim.