Karadeniz Pet

nijer tohumu yardim

Robin

Meraklı Üye
Yeni yeni konusmaya baslamis yavru muhabbet kusumun yemine bi avuc nijer katsam bir zarari olurmu yem de 500 gr.

Nijer tohumunu kizistirmak icin kullaniyorum. Yasi 1 yildan fazla olan ciftlerimden yavru almak icin yemlerine cay kasiginin ucu kadar katiyorum. Bence kusunuzun ergenlige gecmesini bekleyin ve yemine azcik katin

Yavruyken verirseniz ötmesini hızlandırır falan diye bazi yazilar okudum 500 gr yeme bir avuc ici kadar döktüm geri ayiklamasi zor olacak hic vermemeli miyim

Yavruyken verirseniz ötmesini hızlandırır falan diye bazi yazilar okudum 500 gr yeme bir avuc ici kadar döktüm geri ayiklamasi zor olacak hic vermemeli miyim
Nijer tohumunun otumu hizlandirdigina dair herhangi bir bilgim yok. Daha tecrubeli arkadaslar fikir beyan ederler herhalde.
Ben kuslarimin otumu icin radyodan muzik dinletiyorum, bir tanesi otmeye baslayinca digerleri ona katiliyor.

Kuşlar kızışınca kur yapmaları (ötümleri) artar. Dolayısıyla konuşturucu diye satılan yemlerde nijer olması bundan dolayıdır. Nijer kızıştırıp enerji verdiği için özellikle erkek kuşlar kur yapmaya başlar bu da konuşma çabası diye yorumlanır.

Nijer yağlı ve acı bir tohumdur. muhtemelen pek yemez yavru kuş.
az olmak kaydıyla kullanılabilir.

Cevaplariniz icin cok tedekkur ederim. Onun icin hazirladigim yem karisimina bir avuc ici kadar cok olmamak kaydiyla karistirdim dolayisiyla her yem verdigimde biraz biraz vermis olucam sizce zarari olur mu

Nijer tohumunun otumu hizlandirdigina dair herhangi bir bilgim yok. Daha tecrubeli arkadaslar fikir beyan ederler herhalde.
Ben kuslarimin otumu icin radyodan muzik dinletiyorum, bir tanesi otmeye baslayinca digerleri ona katiliyor.

mrb nijer verilen kuş cak cak bağırır durur yani ötüme etkise vardır.kızıştırma ile alakası yoktur. nijer yiyen kuş ötümü artar insanlarda kuş kızıştı zannederler.ek besin olarak tercih edilebilir.

Nijer tohumu, uzun yuvarlak siyah renkte yağlı, çok kuvvetli bir tohumdur. KIZIŞTIRICI özelliği fazladır. Kuşa çok az miktarlarda verilmelidir. Fazla verilirse kuşu çok çabuk yağlandırır ve zamansız kızışmasına sebebiyet verir. Kizistirmayla alakasi vardir. Hem de yakindan ;)

Simdi kararsiz kaldim sizce hic vermesem daha mi iyi