Karadeniz Pet

Nijer tohumu /Yer

• Konbuyu başlatan Lordyarkan
  • Başlangıç tarihi
L

Lordyarkan

Guest
herkese iyi akşamlar arkadaşlar nijer tohum izmirde nerede satılıyor biliyormusunuz ?

ve benim odamdaki çift yuvalığa fazla ilgili dğeil bazen çok ilgili ama biz odadayken ilgiyi kesiyorlar onları sessiz aydınlık bir ortama koysam daha iyi olur demi 1.5 aydır yuvalık takılı çiftleşme yok dişi kızışkın değil ama yuvaya bazen ilgi var bazen yok :D

Nijer tohumu petshoplardan alabilirsin, yuvalığı zamanı geldiginde taksanız daha iyi olur.

Nijer tohumunu petshoplarda bulabilirsin kafeste kalamar kemiği mutlaka olsun kuşlara kızışması için biraz havuçta verebilirsin kafesi yüksek bi yere koy ve fazla ilgilenme sadece yem ve suyuna bak kafeste ayna oyuncak falan olmasın kuşları dışarıda çıkarma bu şekilde yavru alabilirsin

2 dir alıyorum nijer tohumu sadece dğeil ymele karışık bir etkisi yoksa sadece nijer tohumu istiyorum ben

erkek kızışkın dişide 12 ++ aylık ondan bizdemi sorun var öyle yapıyorum rahatsız etmiyorum ama aynı odada olunca yine bence rahatsız oluyor televiyoz sesi vb şeylerden ondan girilmeyen aydınlık sadece yem su değiştirecem oraa koymak mantıklı değilmi ?

Arkadasım İzmiri pek iyi bilmem ama bu yaz oradaydım ve Aliaga'da bayan bir petshopcu vardı o satıyordu ve biraz ilerisinde karsılıklı 2 petshop vardı oralarda da satılıyordu. Yuvalıga yavas yavas artar ilgisi. kafesi biraz yüksege koyun ve rahat bırakın kusları. yem ve su için rahatsız edin sadece.

aliağa benim burdan 1.5 saat uzaklıkta :D

yuvalığa ilgisi vardı önceden gagalıyordu dışarıdan dakikalarca arada bir yokluyordu içieri şu 3 gündür kesti okullar açılıyor sabah 7 akşam 6 arası evde kimse yok o yüzden değiştireyim mi yoksa yerindemi kalsın alışma süreci vb ? şuan bulundukları yer yüksek ztn kitaplığın en üst rafında:D yoksa başka odayamı koyayım

Sessiz bir yerde kalması daha iyi. suan bulundugu yerde oldukca uygun. siz kafes içerisine kalamar kemigi, mineralli gaga tası, kus kumu koyun. sonra da bekleyin. bu işlerde beklemek gerek :)

Aktarlarda tek satılıyor. Ama dikkat edin bayat olmasın.

bendeki nasıl bir şansdır bugun uyku tutmadı dişi ilk defa bu kadar gördüm yuvalığın içine giriyor ilgileniyor gagaliyor ve saatlerce sessizce içinde kalıyor ama çok kirletiyor diye yerini değiştirecek annem inşallah değiştirmezde ne güzel olurdu :D

bir ara salatalık vereyim dedim baktım dişi yok kafasını uzattı bana bakıyor salatağı görünce çıktı :D

Geri