Karadeniz Pet

nijer tohumu !

• Konbuyu başlatan Yücel YETİMOĞLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yücel YETİMOĞLU

Guest
Öncelikle günaydın forum ailesi ,dün serkan beyin önerisiyle kızgn dedigi 2 kuşumu eşe attm elimde nijer tohumu var çiftleşme dönemini hızlandırmak adına yemlerine az karıştrsam faydası olurmu öneri ? teşekürler, iyi forumlar

nijer tohumu ile kızgınlığını devam ettirebilirsiniz fakat fazla vermeyin. Unutmayın herşeyin fazlası zarardır :)

birde hocam çifte attgm kuşlarn yannda görmüyolar ama bir dişi daha var ötmeye başladgnda erkekde karşılık veriyor bu yanndaki dişiye ilgyi azaltrmı onu başka bi odayamı alsam nasl olur

öncelikle merhabalar;
havalar ısınıyor nijer tohumunu bence vermeyin.çünkü sıcak havalarda zararlı diye biliyorum.
Kızıştırıcı yemler alın.sularına az bişey bal koyun karıştırın.
İyi Forumlar......

yozgatta daha havalarn ısındgı yok ama tamam hocam bilgilendirme için teşekürler...

rica ederimde sen yine araştır derim ben izmirde oturuyorum avalar çok sıcak normal olarak:D
iyi forumlar..

Ya ben Nijer tohumu vermiştim ama dişi kuşum böyle çok sakinleşmişti hasta gibi olmuştu yem yemiyordu. Bende kestim. Erkeğe hiçbir şey olmamıştı. Dişi şimdi gayet iyi tekrar az miktarda koysam mı yemlerine bilemiyorum. Ya yine hastalanırsa. Kuşçu yaz aylarında kızıştırıcı pek önermiyorum dedi ama ne yapacağımı kestiremiyorum.

Abi ben çift kuşlarıma nijer verdim bir yemlikte yem diğer yemliğin yarısınada nijer tohumu koydum aralarına da normal yem koydum yani (yemliğin yarısı kadar bu diyeceğim) 5 kaşık nijer koyduysam 2,5 kaşık normal yem koydum karıştırıp verdim akşam vermiştim sabah benim kendi kendine konuşan çok az öten kuşlarım borazan gibi ötmeye başladı benim dişi kuşum biraz tombul sadece tüneklerde duruyodu şimdi yerinde duramıyo bi tüneğe atlıyo bir kafesin kapısına göz bebekleri küçüldü hani uykusuz kaldığımızda gözlerimizin altı morarır ya sanki gözünün etrafıda öyle gibi geldi bana bu anlattıklarım iyimi kötümü

öncelikle merhabalar;
havalar ısınıyor nijer tohumunu bence vermeyin.çünkü sıcak havalarda zararlı diye biliyorum.
Kızıştırıcı yemler alın.sularına az bişey bal koyun karıştırın.
İyi Forumlar......
Abi ben çift kuşlarıma nijer verdim bir yemlikte yem diğer yemliğin yarısınada nijer tohumu koydum aralarına da normal yem koydum yani (yemliğin yarısı kadar bu diyeceğim) 5 kaşık nijer koyduysam 2,5 kaşık normal yem koydum karıştırıp verdim akşam vermiştim sabah benim kendi kendine konuşan çok az öten kuşlarım borazan gibi ötmeye başladı benim dişi kuşum biraz tombul sadece tüneklerde duruyodu şimdi yerinde duramıyo bi tüneğe atlıyo bir kafesin kapısına göz bebekleri küçüldü hani uykusuz kaldığımızda gözlerimizin altı morarır ya sanki gözünün etrafıda öyle gibi geldi bana bu anlattıklarım iyimi kötümü

Geri