petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nijer Tohumu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve afacan_54 tarafından 21 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. afacan_54

afacan_54 New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kuşumun kzışması üzerine 5 hafta önce dişi aldık gayet iyi anlaşıyorlar ama dişi çifleşmede pas vermiyor.Kuşlarıma nijer tohhumu almayı düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var
    1-Erkek kuşum zaten kızgındı nijer tohumunu yiyince dahada kızışmaz mı ?
    2-Nijer tohumunun zararı var mıdır ?
    3-Nijer tohumunu nasıl kullanmalıyım (2 adet yemlik var ).

Forumda yeniyim belki daha önce bu konular hakkında konular açılmıştır bilmiyorum

2. Arif BYGL

Arif BYGL New Member

Beğenileri:
    0

Kardeşim hoşgeldin,
    Erkek kuşun kızgınsa dişiyi kızıştırmak için Nijer kullanırsın. Çok fazla kullanma çünkü tüye sokar kuşlarını . Benimkilerde şuan Nijerden dolayı tüyde Bir çay kaşığını her iki yemliğe paylaştıracaksın diye biliyorum.
    Ama sen doğal yöntemler kullan mesela havuç, mesela sitede daha önce tarifi verilmiş olan yumurta maması (haftada 2 defa)

İyi akşamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    149
    Yemliğe konulursa kuşlar yemezler. Mamanın içine karıştırsanız yeme ihtimalleri daha yüksek. Mama her durumda şart. Mamanın içine bir çay kaşığını geçmesin. Renginden belli çok güçlü tohumdur ve tadı acıdır.

4. afacan_54

afacan_54 New Member

Beğenileri:
    0
    Bizim cakallar mamaligi kaldırıyor haliyle yere düşüyor ama icindekileri yiyorlar.Ne yapmak lazim bu huylarinin gitmesi icin

#4 afacan_54, 21 Ocak 2016
    Son düzenleme: 21 Ocak 2016
  5. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Benimkilerde yapıyor mamalığı sabitledim takınca ..birkaç deneme sonrasında vazgeçtiler

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. afacan_54

afacan_54 New Member

Beğenileri:
    0
    Nasil sabitlediniz acaba ?

7. Arif BYGL

Arif BYGL New Member

Beğenileri:
    0

Benim kuş kuluçkada olduğu için rahatsız edip foto çekemiyorum, herhangi bir petshop ya da yakınında yoksa dostpetshop.com üzerinden alışveriş yapabilirsin . Tünek gibi sabitlenen mamalıklar var hatta buldum bak bu

Görüşmek üzere

Sent from my iPhone using Tapatalk

#7 Arif BYGL, 22 Ocak 2016
    Son düzenleme: 22 Ocak 2016
  8. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    küçük bir kafes daha alın. erkeği yuvalık takılı olan kafeste, dişiyi diğer kafeste tutun. 2-3 hafta ayrı kalsınlar. birbirlerini görmesinler ama seslerini duysunlar. erkeğin çiftleşme seslerine dişi kuş kuyruk kaldırmaya başladığı zaman erkeğin kafesine alırsanız hemen çiftleşecektir.
    ancak önemli bir nokta var ki, dişi kuşunuz çiftleşmeye hazır mı?

nijer tohumunu yeme katabilirsiniz, 1 kilogram yeme 30-40gram katabilirsiniz. mamaya da 100 gram mamaya 1 tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş