Karadeniz Pet

Nijer Tohumu

afacan_54

Yeni Üye
Erkek kuşumun kzışması üzerine 5 hafta önce dişi aldık gayet iyi anlaşıyorlar ama dişi çifleşmede pas vermiyor.Kuşlarıma nijer tohhumu almayı düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var
1-Erkek kuşum zaten kızgındı nijer tohumunu yiyince dahada kızışmaz mı ?
2-Nijer tohumunun zararı var mıdır ?
3-Nijer tohumunu nasıl kullanmalıyım (2 adet yemlik var ).

Forumda yeniyim belki daha önce bu konular hakkında konular açılmıştır bilmiyorum

Erkek kuşumun kzışması üzerine 5 hafta önce dişi aldık gayet iyi anlaşıyorlar ama dişi çifleşmede pas vermiyor.Kuşlarıma nijer tohhumu almayı düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var

1-Erkek kuşum zaten kızgındı nijer tohumunu yiyince dahada kızışmaz mı ?

2-Nijer tohumunun zararı var mıdır ?

3-Nijer tohumunu nasıl kullanmalıyım (2 adet yemlik var ).

Forumda yeniyim belki daha önce bu konular hakkında konular açılmıştır bilmiyorum

Kardeşim hoşgeldin,
Erkek kuşun kızgınsa dişiyi kızıştırmak için Nijer kullanırsın. Çok fazla kullanma çünkü tüye sokar kuşlarını . Benimkilerde şuan Nijerden dolayı tüyde Bir çay kaşığını her iki yemliğe paylaştıracaksın diye biliyorum.
Ama sen doğal yöntemler kullan mesela havuç, mesela sitede daha önce tarifi verilmiş olan yumurta maması (haftada 2 defa)

İyi akşamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yemliğe konulursa kuşlar yemezler. Mamanın içine karıştırsanız yeme ihtimalleri daha yüksek. Mama her durumda şart. Mamanın içine bir çay kaşığını geçmesin. Renginden belli çok güçlü tohumdur ve tadı acıdır.

Bizim cakallar mamaligi kaldırıyor haliyle yere düşüyor ama icindekileri yiyorlar.Ne yapmak lazim bu huylarinin gitmesi icin

Son düzenleme:
Bizim cakallar mamaligi kaldırıyor haliyle yere düşüyor ama icindekileri yiyorlar.Ne yapmak lazim bu huylarinin gitmesi icin
Benimkilerde yapıyor mamalığı sabitledim takınca ..birkaç deneme sonrasında vazgeçtiler

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasil sabitlediniz acaba ?

Benim kuş kuluçkada olduğu için rahatsız edip foto çekemiyorum, herhangi bir petshop ya da yakınında yoksa dostpetshop.com üzerinden alışveriş yapabilirsin . Tünek gibi sabitlenen mamalıklar var hatta buldum bak bu

4bc7433550376b6751579aa3150cad0d.jpg

Görüşmek üzere

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
küçük bir kafes daha alın. erkeği yuvalık takılı olan kafeste, dişiyi diğer kafeste tutun. 2-3 hafta ayrı kalsınlar. birbirlerini görmesinler ama seslerini duysunlar. erkeğin çiftleşme seslerine dişi kuş kuyruk kaldırmaya başladığı zaman erkeğin kafesine alırsanız hemen çiftleşecektir.
ancak önemli bir nokta var ki, dişi kuşunuz çiftleşmeye hazır mı?

nijer tohumunu yeme katabilirsiniz, 1 kilogram yeme 30-40gram katabilirsiniz. mamaya da 100 gram mamaya 1 tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz.

Geri