Karadeniz Pet

Nijeri Fazla verdim tüye girdi :)

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır nijer veriyorum ve 1 haftadır oranını kaçırdım 200 gr nijer bitti ve sadece 50 gr felan kaldı şimdi erkek ve dişinin kafası diken diken olmuş tüye girmişler ama fazla tüy dökmüyor ve bu gün oldu erkeğin kafasında beyazlık yok birde şimdi nijeri kestim erkek çok yorgun uyuyor yuvalığa girdi yuvalıkta uyuyor neden tüy dökümü yorgun mu düşürüyor ve tüyden çıkması için etkili yöntemler verseniz.

Merhaba arkadaşlar 1 haftadır nijer veriyorum ve 1 haftadır oranını kaçırdım 200 gr nijer bitti ve sadece 50 gr felan kaldı şimdi erkek ve dişinin kafası diken diken olmuş tüye girmişler ama fazla tüy dökmüyor ve bu gün oldu erkeğin kafasında beyazlık yok birde şimdi nijeri kestim erkek çok yorgun uyuyor yuvalığa girdi yuvalıkta uyuyor neden tüy dökümü yorgun mu düşürüyor ve tüyden çıkması için etkili yöntemler verseniz.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...muhabbet-kusu-tuy-dokme-tuy-degisimi-290.html

Arkadaşım asla nijer verme. Sularını günlük değiştir ve günlük vitamin koy suyuna. Ayrıca günlük yumurta+havuç+bebe bisküvisi maması yap. Bundan sonra iyi bir bakımla onları tüyden kurtarırsın. İmkanın varsada kaliteli yem kullan.

yem quik kullanıyorum mamasını veriyorum her gün nijeride kestim saten birde ayrı yemlikte kenevir tohumu ekledim vitamin olarak CEDE Multivitamin alıcam nereden bulabilirim ?

Nijer ağır bir tohum, cok olunca bu tür etkileri oluyor.
Mama vermelisin, tek yem likte yulaf kullan tüyde iyi gelir.
Kus halsiz kalacağı için vitamin takviyesi faydali olur.

Nijeri ben kullanıyorum
bi sıkıntı olmadı
şimdiye kadar
benim ölçüm
5 kap yem
1 kap nijer
6 kap bitince vermem
1 ayda anca biter
2 ay vermem
kap dediğim mama kabı1

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

6/1 karıştırıp
veriyorum
anliycan

herşeyin olduğu gibi maalesef nijerinde fazlasının bu tür yan etkileri olabiliyor..

ben yumurtlasınlar diye kafesi ayırdım nijeri direk 3 gün :) mama vermeyip az normal yem verdim nijeri çok yemişler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

tüye giren kuşar için ilaç buldum tüy dükümü ilacı LİNK Bir bakarsanız sevinirim iyi gelir mi 5 TL ye burada satıyorlar aynısını.

ben nijeri yemek karıştırıyorum. dişi 10 gündür kuluçkada yatıyor. ne zaman tuvalet için dışarı çıksa erkek tepesine çökmeye çalışıyor. bu Nijer kızgınlaştırıyor galiba.

evet nijer kızgınlaştırıyor nijer vermeyi kesin düzelir saten kuluçkaya yatmış dişi :)

Geri