petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

nijerle kenevir tohumu aynimidir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve eray karakuş tarafından 28 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. eray karakuş

Nijerle kenevir tohumu aynimidir gecen kuscuya gidip nijer alicaktim nijer yoktu kenevir tohumu verdi buda kizistirici olarak kullaniyor dedi yemine kattim yedilermi yemedilermi anliyamadim bilgilinizi pqylasirsaniz sevinirim yeminden haric yedire bilcegim baska bir sekil barmidir

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ikiside kuşlar için kızıştırıcı bir tohumdur

3. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Ben tecrübemi aktarayım. Ben nijer denedim kuşları tüye soktu sonrada çiftleşme falan olmadı. Havuç çok güzel ve doğal bir kızıştırıcı muhabbet kuşları için. Hele günlük havuçlu mama yaparsan ve bakımı ihmal etmezsen zaten verim alırsın. Ben nijere falan başvurma

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Nijer tohumu yemde olan kadarı kuşlara fazlasıyla yeter. Daha fazlası kuşta yağlanma yapar. Kenvir daha besleyicidir en azından onu yesinler

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben o tarz tohumları kullanmamaya çalışıyorum, kuşları kızıştırcam diye tüye sokarsın, tüyden cıkarana kadar da epey bir beklersin..

6. mehmet fidann

akadasım benim muhabbet kuşu hakkında fazla bi bilgim yok ama 1 çift kusum var 1 haftadır nijer kullanıyorum gercekten kusların kızışması için güzel bi tohum benim dişim 1 haftada kızıştı yuvalıga girmeyen dişi şimdi yuvalıgın içinden cıkmıyor inş. yakında yavru alıcam :)

7. eray karakuş

Bunu bilmiyordum tesekkur ederim tuye giren kusu nasil tuyden cikarta biliriz yoksa kendisi cikanakadar beklememizmi gerei

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yulaf, b vitamini ve banyo

9. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    İlk zamanlar nijeri kullanmıştım faydasından çok zararı oldu, bir daha da kullanmadım.

10. eray karakuş

banyo olayını nasıl yapmam lazım banyolugum yok nasıl banyo yapmasını saglıya bilirim

11. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kendi yapmayı seviyor mu diye bi kap su koyun bi yere seviyorsa yıkanır zaten. Yıkanmazsa çiçekçilerde satılan fısfıslarla fısfıslayın. İçine de bikaç damla sirke katarsanız biti önlersiniz. İki damla sirke suyuna da sıkın

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bence ak darı en iyiy si kuşları yaga sokar ve ya tüye sokar en dogal sorunsuz kızıştırıcı havuçtur

13. Hayrettin HANCI

Hayrettin HANCI New Member

Beğenileri:
    0
    Her iki tohumunda kızıştırma özelliği vardır. Kuşlar biran
    Önce kızışsın diye fazla oranda verirseniz hem yağlanırlar
    Hemde tüye girerler. İyi forumlar

Sayfayı Paylaş