petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nijerleri ayıklamalı mıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem TÜRKCAN tarafından 28 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Benim 4-5 veya 6 aylık civarı erkek muhabbet kuşum var. Tek beslemek zorundayım o yüzden kızışmasını istemiyorum. Şu an konuşuyor ne görürse kur yapıyor göz bebeğini küçültüp tüylerini kabartıyor konuşuyor falan. Kabuksuz yem alma gafletinde bulundum tecrübesiz olduğum için o yemin içine biraz aspur katıyorum çok seviyor diye. Ama yemin içinde her yemde olduğu gibi nijer var yiyor da nijerleri. Kızışmasını en azından geciktirmek için nijerleri ayıklamalı mıyım? Kullandığım yem maviboncuk kabuksuz yem. Bitince hangi yemden alıyım?

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    gerek yok ayıklamana kuşu bol bol sal ve aynaları sök sorun olmaz :)

3. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kardeşim kuş nijer olmasa bile doğal olarak bi zamandan sonra eş ister ve üremek ister buna engel olamazsın malesef :)

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Bir de şu an tüy döküyor kafasında beyaz beyaz tüy kapsülleri var. Yapmam gereken özel bi şey var mı çabuk bitmesi için bu dönemin. Kuşun resmen siması değişti kafasındaki çizgiler gitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Günde 6-7 saat dışarda uçup duruyor omzumuzdan inmiyor hiç susmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

Kafeste ayna yok olta zili var bir de boncuklar var.

5. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yulaf ve b vitamini takviyesi yap

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=10423]Taner ALTIN[/MENTION] katılıyorum ... vitamin takviyesi yap

7. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Suluğunu yarısına kadar dolduruyorum iki damla avisol vitamin damlatıyorum az mı gelir her gün değiştiriyorum.

#7 Gizem TÜRKCAN, 29 Ekim 2014
    Son düzenleme: 29 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş