Karadeniz Pet

Nijerleri ayıklamalı mıyım

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Benim 4-5 veya 6 aylık civarı erkek muhabbet kuşum var. Tek beslemek zorundayım o yüzden kızışmasını istemiyorum. Şu an konuşuyor ne görürse kur yapıyor göz bebeğini küçültüp tüylerini kabartıyor konuşuyor falan. Kabuksuz yem alma gafletinde bulundum tecrübesiz olduğum için o yemin içine biraz aspur katıyorum çok seviyor diye. Ama yemin içinde her yemde olduğu gibi nijer var yiyor da nijerleri. Kızışmasını en azından geciktirmek için nijerleri ayıklamalı mıyım? Kullandığım yem maviboncuk kabuksuz yem. Bitince hangi yemden alıyım?

gerek yok ayıklamana kuşu bol bol sal ve aynaları sök sorun olmaz :)

kardeşim kuş nijer olmasa bile doğal olarak bi zamandan sonra eş ister ve üremek ister buna engel olamazsın malesef :)

Bir de şu an tüy döküyor kafasında beyaz beyaz tüy kapsülleri var. Yapmam gereken özel bi şey var mı çabuk bitmesi için bu dönemin. Kuşun resmen siması değişti kafasındaki çizgiler gitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Günde 6-7 saat dışarda uçup duruyor omzumuzdan inmiyor hiç susmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

Kafeste ayna yok olta zili var bir de boncuklar var.

Bir de şu an tüy döküyor kafasında beyaz beyaz tüy kapsülleri var. Yapmam gereken özel bi şey var mı çabuk bitmesi için bu dönemin. Kuşun resmen siması değişti kafasındaki çizgiler gitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Günde 6-7 saat dışarda uçup duruyor omzumuzdan inmiyor hiç susmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

Kafeste ayna yok olta zili var bir de boncuklar var.

yulaf ve b vitamini takviyesi yap

[MENTION=10423]Taner ALTIN[/MENTION] katılıyorum ... vitamin takviyesi yap

Suluğunu yarısına kadar dolduruyorum iki damla avisol vitamin damlatıyorum az mı gelir her gün değiştiriyorum.

Son düzenleme:
Geri