Karadeniz Pet

niye ayağı hala iyileşmiyor

Rassien

Onursal Üye
kuşumu götürdüm ayağını kullanmıyordu incinmiş dedi ayağı sıcak kan akışı var dedi kırış olsa morarırdı dedi ayırın başka kafeste iyileşene kadar dursun dedi ama hala iyileşmedi 1 aydır böyle çok üzülüyorum ona birde ayak parmaklarıyla basmadığı için bacağının üstüne basıyoro yüzden o kısmı hafif sararmış ama git gide daha da sararmış ve şişmiş kabarmış gibi buyrun resimleri arkadaşlar insanlar için olan sargı bezinden sardırsam en azından o kısımla bastığında fazla acımasın ?
ORMynZ.jpg

ZLdOga.jpg
ü
arada o ayağıyla kafasını falan kaşıyor ama nadır gerneşebiliyor ama çok fazla değil :(

Kardeşim benimde bir kuşum erkeğin yaklaşık 1 ay önce ayağı havada duruyordu diğer ayağına yüklene yükleme sağlam ayağının altı yara oldu yara olduktan sonra mecburen basmaya başladı ama şu anda formu hiç iyi değil ama hala havada tutuğu ayağında tam olarak tutunamıyor yani his kaybı var çok çağresini aradım ama hala tam olarak iyileşmedi ve zayıfladı çok fazlada birşey yeniyor inşallah çabuk zamanda kuşun iyleşir ben ayağını 2 3 gün ılık suda 2 3 dakika tutmuştum birazcık ilerleme oldu bir dene inşallah iyleşir

Son düzenleme:
Üzüldüm bu kuşa, veterinere götürdün sanırım, ne söylüyor.

benimde yavru bi kuşum vardı salıncağının demirine sıkıştırmış bacağını çırpınarak salıncakla beraber aşağı düşmüş baya bi yıpranmıştı bacağı kemiği kırılmış kırık dışına çıkmıştı hatta. üzerine hiç basamıyordu hep tek ayağının üzerinde duruyordu veterinere götürdüm teramicine krem verdi onu sürdüm yaklaşık 1 ayda kemik yandan kaynamış parmaklarını kullanamıyodu fakat üzerine basabiliyordu.

inşallah düzelir, çok üzücü bir durum, fikir verebilecek tecrübeli üyelerimiz varsa çok iyi olur...

kuşumu götürdüm ayağını kullanmıyordu incinmiş dedi ayağı sıcak kan akışı var dedi kırış olsa morarırdı dedi ayırın başka kafeste iyileşene kadar dursun dedi ama hala iyileşmedi 1 aydır böyle çok üzülüyorum ona birde ayak parmaklarıyla basmadığı için bacağının üstüne basıyoro yüzden o kısmı hafif sararmış ama git gide daha da sararmış ve şişmiş kabarmış gibi buyrun resimleri arkadaşlar insanlar için olan sargı bezinden sardırsam en azından o kısımla bastığında fazla acımasın ?
ORMynZ.jpg

ZLdOga.jpg
ü
arada o ayağıyla kafasını falan kaşıyor ama nadır gerneşebiliyor ama çok fazla değil :(
Eğer istanbul avrupa yakasındaysanız kanatlılardan anlayan çok iyi bir veteriner var. Benim kuşta da sizin kuşun durumundaydı. Terramicine toz yazdı ve bir ilaç daha verdi. Felçli insan ve hayvanlarda kullanılıyormuş. His kaybını gidermek için. Şimdi daha iyi. Üstüne basabiliyor. Eğer yardımım olacaksa özelden yaz ya da benim konularımda veterinerin bilgileri ekli.

benimki öyledi , siz ayagını tuttunuzda canı yanıyormu ?

öyle acayip canı yanıyormuş gibi davranmıyor ama mesela parmağına dokunuyorum ayağını kaçırıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Eğer istanbul avrupa yakasındaysanız kanatlılardan anlayan çok iyi bir veteriner var. Benim kuşta da sizin kuşun durumundaydı. Terramicine toz yazdı ve bir ilaç daha verdi. Felçli insan ve hayvanlarda kullanılıyormuş. His kaybını gidermek için. Şimdi daha iyi. Üstüne basabiliyor. Eğer yardımım olacaksa özelden yaz ya da benim konularımda veterinerin bilgileri ekli.

maalesef denizlideyim ve öyle kuşlardan anlayan veterinerler varsada çok az nerde olduklarını bilmiyorum araştırıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:13 --

Üzüldüm bu kuşa, veterinere götürdün sanırım, ne söylüyor.

kuşu tuttu ayağını falan baktı kırık değil bence ayağı sıcak yani kan akışı var eş,nden ayırın dinlensin vitamn falan verin dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:15 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

benimde yavru bi kuşum vardı salıncağının demirine sıkıştırmış bacağını çırpınarak salıncakla beraber aşağı düşmüş baya bi yıpranmıştı bacağı kemiği kırılmış kırık dışına çıkmıştı hatta. üzerine hiç basamıyordu hep tek ayağının üzerinde duruyordu veterinere götürdüm teramicine krem verdi onu sürdüm yaklaşık 1 ayda kemik yandan kaynamış parmaklarını kullanamıyodu fakat üzerine basabiliyordu.

geçmiş olsun :(

Kendi kendine iyileşecekmiş gibi durmuyor, his kaybımı var acaba ayağında. Veterinere tekrar sorsan iyi olur.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun inşaallah iyileşir

Veli senin vicdanini severim :)

:) çok teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

Geçmiş olsun inşaallah iyileşir

İnşallah Yusuf Bey:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:25 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

Kendi kendine iyileşecekmiş gibi durmuyor, his kaybımı var acaba ayağında. Veterinere tekrar sorsan iyi olur.

birde o bastığı yerin acımaması için bizim için olan sargılardan sardırsam olurmu daha fazla tünekle temas edip acımaz

:) çok teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

İnşallah Yusuf Bey:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:25 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

birde o bastığı yerin acımaması için bizim için olan sargılardan sardırsam olurmu daha fazla tünekle temas edip acımaz

Bilemiyorum Veli, ayağında ne olduğunu anlamak lazım. İncindimi, his kaybımı var, veterinere kuşu götüremiyorsan da, videosunu çekip bir göster

Bilemiyorum Veli, ayağında ne olduğunu anlamak lazım. İncindimi, his kaybımı var, veterinere kuşu götüremiyorsan da, videosunu çekip bir göster

bitane kuşlardan anlayan buldum götürdüm ayır dedi diğer veterinerler hep inek dana kedi köpeğe bakıyor :( başka veteriner araştırıyorum

Geri