petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

niye ayağı hala iyileşmiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 12 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşumu götürdüm ayağını kullanmıyordu incinmiş dedi ayağı sıcak kan akışı var dedi kırış olsa morarırdı dedi ayırın başka kafeste iyileşene kadar dursun dedi ama hala iyileşmedi 1 aydır böyle çok üzülüyorum ona birde ayak parmaklarıyla basmadığı için bacağının üstüne basıyoro yüzden o kısmı hafif sararmış ama git gide daha da sararmış ve şişmiş kabarmış gibi buyrun resimleri arkadaşlar insanlar için olan sargı bezinden sardırsam en azından o kısımla bastığında fazla acımasın ?
    [​IMG]ü
    arada o ayağıyla kafasını falan kaşıyor ama nadır gerneşebiliyor ama çok fazla değil :(

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    benimde bir yavrum basamıyordu tek ayağını annesi veya babası nın yaptıgını düşündüm ayırdım , vazelin kullandım iki gün şuan gayet normal

3. Rassien

Beğenileri:
    30
    sizce incinmişmidr

4. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kardeşim benimde bir kuşum erkeğin yaklaşık 1 ay önce ayağı havada duruyordu diğer ayağına yüklene yükleme sağlam ayağının altı yara oldu yara olduktan sonra mecburen basmaya başladı ama şu anda formu hiç iyi değil ama hala havada tutuğu ayağında tam olarak tutunamıyor yani his kaybı var çok çağresini aradım ama hala tam olarak iyileşmedi ve zayıfladı çok fazlada birşey yeniyor inşallah çabuk zamanda kuşun iyleşir ben ayağını 2 3 gün ılık suda 2 3 dakika tutmuştum birazcık ilerleme oldu bir dene inşallah iyleşir

#4 Aşkın TOSUN, 12 Şubat 2015
    Son düzenleme: 12 Şubat 2015
  5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    benimki öyledi , siz ayagını tuttunuzda canı yanıyormu ?

6. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Geçmiş olsun

7. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Üzüldüm bu kuşa, veterinere götürdün sanırım, ne söylüyor.

8. mckarakaya

mckarakaya New Member

Beğenileri:
    0
    benimde yavru bi kuşum vardı salıncağının demirine sıkıştırmış bacağını çırpınarak salıncakla beraber aşağı düşmüş baya bi yıpranmıştı bacağı kemiği kırılmış kırık dışına çıkmıştı hatta. üzerine hiç basamıyordu hep tek ayağının üzerinde duruyordu veterinere götürdüm teramicine krem verdi onu sürdüm yaklaşık 1 ayda kemik yandan kaynamış parmaklarını kullanamıyodu fakat üzerine basabiliyordu.

9. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    inşallah düzelir, çok üzücü bir durum, fikir verebilecek tecrübeli üyelerimiz varsa çok iyi olur...

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eğer istanbul avrupa yakasındaysanız kanatlılardan anlayan çok iyi bir veteriner var. Benim kuşta da sizin kuşun durumundaydı. Terramicine toz yazdı ve bir ilaç daha verdi. Felçli insan ve hayvanlarda kullanılıyormuş. His kaybını gidermek için. Şimdi daha iyi. Üstüne basabiliyor. Eğer yardımım olacaksa özelden yaz ya da benim konularımda veterinerin bilgileri ekli.

11. Rassien

Beğenileri:
    30
    öyle acayip canı yanıyormuş gibi davranmıyor ama mesela parmağına dokunuyorum ayağını kaçırıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

maalesef denizlideyim ve öyle kuşlardan anlayan veterinerler varsada çok az nerde olduklarını bilmiyorum araştırıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:13 --

kuşu tuttu ayağını falan baktı kırık değil bence ayağı sıcak yani kan akışı var eş,nden ayırın dinlensin vitamn falan verin dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:15 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

geçmiş olsun :(

12. zeynep beril

zeynep beril New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun..kısa zamanda iyileşir inşallah..

13. Rassien

Beğenileri:
    30
    Teşekkür ederim Zeynep hanım :eek:

14. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Kendi kendine iyileşecekmiş gibi durmuyor, his kaybımı var acaba ayağında. Veterinere tekrar sorsan iyi olur.

#14 ali sağlam, 13 Şubat 2015
    Son düzenleme: 13 Şubat 2015
  15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Geçmiş olsun inşaallah iyileşir

16. batibirol

batibirol New Member

Beğenileri:
    0
    Veli senin vicdanini severim :)

17. Rassien

Beğenileri:
    30
    :) çok teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

İnşallah Yusuf Bey:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:25 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

birde o bastığı yerin acımaması için bizim için olan sargılardan sardırsam olurmu daha fazla tünekle temas edip acımaz

18. ali sağlam

Beğenileri:
    0

Bilemiyorum Veli, ayağında ne olduğunu anlamak lazım. İncindimi, his kaybımı var, veterinere kuşu götüremiyorsan da, videosunu çekip bir göster

19. Rassien

Beğenileri:
    30
    bitane kuşlardan anlayan buldum götürdüm ayır dedi diğer veterinerler hep inek dana kedi köpeğe bakıyor :( başka veteriner araştırıyorum

Sayfayı Paylaş