petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nolur bir bakın ! Cevaba ihityacım var bu konuda !!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sude büyük tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşum 1 aylık kadar. 2 gündür kafasını sağa sola sallayıp kusuyor. Ama hiç durgun değil gayet canlı. Aldığımız adama sorduk birşey olmaz , yediği birşeyi çıkarmaya çalışıyordur dedi. Ama ben çok korkuyorum arkadaşlar. Bu arada , "yem" kusuyor salyalı salyalı. Nolur bu 2. açışım bu konuyu yardıma ihtiyacım var. Cevaplarınızı bekliyorum:(

2. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Eş istiyor olabilir bu gibi hareketler genelde eş istediği zaman oluyor, eşi var mı?

#2 Emrehan DİLEKÇİ, 16 Ocak 2015
    Son düzenleme: 16 Ocak 2015
  3. beceriksizkuscu

hayır 1 aylık kuş eş istemez sen yemine kum koy hazmetsi için iyi gelicektir ona kuş kumalrı var al ve koy içine ayrıca resim atarsanız 1 aylıkmı değilmi anlarız.

4. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Üreticiden aldık , 40 günlüktü şimdi 1 hafta geçti 47 günlük , hesaplama yapmadan direk 1 aylık kadar yazdım :)

5. beceriksizkuscu

olsun erkek 6 aydan önce eş istemez kızışmaz dişi 7-8 ay önceden eş istemez kızışmaz :)

47 günlük kuşun eş istemesi imkansız diye düşünüyorum. ayrıca dediğim gibi yemine kuş kumu koy daha yavru öğütmesi zor olur. :)

6. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam teşekkür ederim. Arkadaşımın yavrusuda öyle kusmuş birşey olmamış biraz içim rahatladı saolun :)

7. ilker kozan

Beğenileri:
    0
    Kuş kumu alın mutlaka. Yemin yanına koyun ona da alışsın. Yemi öğütmesi gerekiyor sanırım. Umarım düzelir.

8. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Var zaten. Bu aralar artık elimle yedirtiyorum

9. aslı sungur

kuşun tekse eş istiyordur yada taşlığı azalmıştır kuş kumu almalısınız

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=14441]beceriksizkuscu[/MENTION] Dostum genelde 7-8 aylıktan önce kızışmaz ve eş istemez dişi kuş demişsin. 4,5 aylık eşleşip yumurta yapan dişi kuş gördüm. Ama yine de bu kuş için eş konusu çok erken. Büyük ihtimalle hazımsızlık, üşütme veya yem kalitesiyle alakalı bir durum.

#10 Gokhan ERKAN, 17 Ocak 2015
    Son düzenleme: 17 Ocak 2015
  11. beceriksizkuscu

47 günlük diyor üstadım haklısın bugun bende gördüm 4.5 aylık kuş kızgınlık yumurtası yumurtlamış :)

12. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Aynen öyle. Bir yaşıma daha girdim yani dostum :)

Sayfayı Paylaş