Karadeniz Pet

Normal mi

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
Muhabbet kuşumun dışkısi normalmi en deger verdiğim muhabbet kendisi neşesinde sorun yok hatta egittim bizim evde ucuyor genelde ama kafeste durduğu da oluyor iştahındada sorun yok uzatmadan diskiyi paylaşıyorum

Sindirim ile alakalı bir problemi var . Acaba kafesinizde kuş kumu yok mu. ya da biraz sağlıksız besleniyor olabilir . Dışkısı problemli gözükmüyor.

Sindirim ile alakalı bir problemi var . Acaba kafesinizde kuş kumu yok mu. ya da biraz sağlıksız besleniyor olabilir . Dışkısı problemli gözükmüyor.

Kus kumu koyuyordum fakat yemiyor bir yemligi kus kumuna ayırdım hic yem yok kus kumu su anda bile kafeste ama yemiyor diger yemlerin icine attim ama yemiyor

Sağlıksiz nasıl besleniyor sadece kuş yemi veriyorum bazi yemlerin karisimi gold wings quik ve bir kac marka filan iste bu soruyu birde selçuk beye soralim @Selçuk YÜKSEL

Bu sorunun geçmesi için ne yapabilirim???
Kusuma bisey olmasını istemiyorum en deger verdiğim muhabbet kusum o :(

2-3 gün suyuna probiyoik katın düzelmezse yazın.
Probiyotik mi bahsettiginiz bu sey ne dersem bulabilirim ne dir bu probiyotik ilac mi yoksa bitki cayi filanmi ne kadar katacagim yazin lütfen her gun suyu değiştirecek miyim yoksa su 3 gun kalcakmi

Su her halükarda her gün değişilmelidir birşey katılsın veya katılmasın. Hatta birşey katılmışsa günde iki kez değişilmesi daha iyi olur.
Probiyotik ilaç değildir yararlı bakteri ve bir takım enzimler içerir. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katıp mümkünse günde iki kez taze hazırlanır. Hazırlanmadan 1-2 saat kadar önce suluk alınıp kuşun susamasını beklemek daha da etkili sonuç verir. Petshoplarda , veterinerlerde hatta eczanelerde de vardır. Diazyme 256 olabilir mesela.. uygun fiyatlı ve yeterlidir.

Su her halükarda her gün değişilmelidir birşey katılsın veya katılmasın. Hatta birşey katılmışsa günde iki kez değişilmesi daha iyi olur.
Probiyotik ilaç değildir yararlı bakteri ve bir takım enzimler içerir. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katıp mümkünse günde iki kez taze hazırlanır. Hazırlanmadan 1-2 saat kadar önce suluk alınıp kuşun susamasını beklemek daha da etkili sonuç verir. Petshoplarda , veterinerlerde hatta eczanelerde de vardır. Diazyme 256 olabilir mesela.. uygun fiyatlı ve yeterlidir.

Yani ben bunu alıp kullanacagim ve suyunu hergün 2 kez değiştirecegim her değiştirdikten sonrada mercimek tanesi kadar katacagim dogrumu ? Birde belirli bir kalma süresi varmı 1 2 3 saat filan ? Mesala 3 saat kaldı değiştirip bir daha mi koyacağım yoksa günde 2 kez mi Değiştirecegim ? Birde ben bunu her gün değiştirsem ama günde 2 kez değiştirmesem olurmu çünkü okul var ve sabahtan akşama kadar okulum oluyor probiyotik istediğimiz markami olacak yoksa belirli bir marka varmı

Son düzenleme:
Günde 2 defa değiştireceksin demek bir değiştireceksin mesela sabah, bir de akşam değiştireceksin demek oluyor 2-3 saat sonra değiştirmene gerek yok. Mesela doktor antibiyotik verdi size diyelim günde 2 defa alacaksın dedi. bir sabah bir akşam 12 saatte bir alırsınız değilmi. Bu da öyle. Zamanınız yoksa 1 kere olacak mecburen. Sabahta yapabilirseniz daha iyi olur ama.
Başka bir konunuzda söylemiştim çok telaşlı olduğunuzu. Merak etmeyin geçer, onların bünyesi sizden bizden daha kuvvetli.

@Selçuk YÜKSEL abi probiyotik istediğimiz marka olurmu? mesela eşim NBL probiotic atp marka kullanıyor düzenli. Onu da kullanabilirmiyiz gerektiğinde?

Günde 2 defa değiştireceksin demek bir değiştireceksin mesela sabah, bir de akşam değiştireceksin demek oluyor 2-3 saat sonra değiştirmene gerek yok. Mesela doktor antibiyotik verdi size diyelim günde 2 defa alacaksın dedi. bir sabah bir akşam
12 saatte bir alırsınız değilmi. Bu da öyle. Zamanınız yoksa 1 kere olacak mecburen. Sabahta yapabilirseniz daha iyi olur ama.
Başka bir konunuzda söylemiştim çok telaşlı olduğunuzu. Merak etmeyin geçer, onların bünyesi sizden bizden daha kuvvetli.

@Selçuk YÜKSEL abi probiyotik istediğimiz marka olurmu? mesela eşim NBL probiotic atp marka kullanıyor düzenli. Onu da kullanabilirmiyiz gerektiğinde?

Bir sey soracağım bir sabah 12 gibi bir de aksamda 8 gibi degistirsem suyu olurmu bir de probiyotik istediğimiz markami yoksa belli bir markami olacak ?

Dediğiniz ilac bumu ben dışarı çıkamiyorum isim oluyorda babam bunu almis doğru ilacmi bunu kullansam olurmu çünkü çoook is olacak değiştirmek
@Selçuk YÜKSEL @Şakircan Şenşakrak

Avidiare İlacına başlamadıysanız şimdilik başlamayın. NBL de olur ama 3-4 saat susuz bırktıktan sonra çeyrek suluğa küçük nohut tanesi kadar katın.
Eğer başlamışsanız üç tam gün devam edin. Ve probiyotik de katın.

Avidiare İlacına başlamadıysanız şimdilik başlamayın. NBL de olur ama 3-4 saat susuz bırktıktan sonra çeyrek suluğa küçük nohut tanesi kadar katın.
Eğer başlamışsanız üç tam gün devam edin. Ve probiyotik de katın.

Avidiare Başlamadim 3 4 saat susuz birakip öylemi baslayayim ? Probiyotikde katin demissinizde probiyotik yerine dizayme 256 kullansam olurmu acaba ? Nohut tanesi kadar dediğiniz bir cay kaşığı atsam olurmu
Dizayme oluyorsa bir cay kasıgi dizayme bir cay kasigida Avidiare atacağım suluğa sonra sonra sulugu cay kasigiyla karıştirip suluğu fulluyecegim

Son düzenleme:
Olurmu demişsiniz, dizayme 256 nın kutusunun üzerinde ne yazıyor?
nohut tanesi kadar atın diyor siz çay kaşığı diyorsunuz. üzerine de avidiare...
Bir süredir yazılarınıza rast geliyorum O kuşlar bu gidişle elinizde kalacak :D
açık açık yazmış selçuk abi, denileni denildiği kadar yapsanız iş hallolacak hala ekleme çıkartma arttırma vs yapıyorsunuz.
bilmemek ayıp bişey değil hiç birimiz bilmiyorduk ama bilen biri birşey dediği zaman harfiyen uygulamazsanız ölçüyü filan öldürürsünüz kuşları. el kadar bile değil hayvanlar 1 çay kaşığından bahsediyorsunuz :D gözünüz kesiyormu?

Ben ne dersem deyim siz avidiareye başlayacaksınız galiba... Siz yazdıklrımı bir daha okuyun. Avidiareye Başlamamışsanız başlamayın. 3 gün diazyme verin çeyrek suluğa 2 mercimek tanesi kadar. 2 mercimek tanesi kadar da NBL katın 3 gün sonra dışkıyı paylaşın.

Geri