petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

normal yem yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ayse bulut tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ayse bulut
    Gizli

benim kuşum da 3 aya giriyor artık o kadar küçük değil ama bonnie budgie yemi kıramıyor, sürekli kanarya yemi yiyor ilk aldığımızda ballı kraker de aldım (ALMIŞ BULUNDUM ARTIK VERMİYORUM) onu bile koparıp koparıp atıyodu yiyemiyodu. dal darı aldım yüzüne bakmadı.
    bir sorun var mıdır niye böyle yapıyor anlamadım yemin markasıyla mı ilgili? tavsiyeleriniz ne olur
    :confused::confused:

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    suanda ne yiyorsa ona muhabbet yemini yavasca ekleyerek verin mesala ilk yemlikte 1/3 yeni yem 2 hafta sonra 1/2 yapın sonrakine 2/3 zamanla eski yedigini azaltarak alıstırısınız kusu

3. ayse bulut
    Gizli

karıştırıyorum içinden seçiyor :) alışmazsa zararı olur diye korkuyorum sonuçta adından belli kanarya yemi :((
    yinede teşekkür ederim daha napılır bilemiyorum

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kanarya yeminden birşey olmaz fakat tek tip yem.ben sırf muhabbet yemi verin aç kalınca kırmayıda öğrenir.hatta öğrenmiştir fakat diğeri daha yumuşa olduğundan işine gelmiyordur

5. ayse bulut
    Gizli

muhtemelen öyle ben de işine gelmediği düşünüyorum :) benim ki fazla akıllı ve o kadar şımarık ki :) istediği herşeyi carlayarak yaptırıyo :D
    aç bırakmak istemiyorum ama onun iyiliği için yapıcam galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:44 --

kabuksuz yem karışık bulunuyor mu? nedense yemin çeşitli olması iyi bişey gibi geliyo bana

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kabuksuz yemde bir altarnatif,fakat pahalı durumunuz nasıl bilemem.bence kusu üşengeçlikten kurtarmalısınız

7. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yem seçen kuş her zaman seçer ama dostum kurtuluşu yok akıllı yemlik belki kurtuluş

8. armanyman abime katılıyorum mecbur yiyecektir.

9. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

Aynı sorun bende de vardı hatta konu bile açmıştım . Seçiyor seçiyor bir süre sonra bıkıyor karıştırıp verin ben aç bıraktım bıraktığımda kaldım işe yaramadı benimkinde ama Her kuş aynı değil karıştırdım burda tavsiye üzerine diğerinin tadını alınca yiyo

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...rifki-sirf-bunu-yiyor-zararli-mi-10088-2.html

Bu linkteki konuydu cevaplamış olayım :)

#11 Buğra, 20 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Kasım 2013
  10. ayse bulut
    Gizli

vetbugra senin konuna yazmıştım bende sorunumuz aynıymış evet, sevindim artık yemesine. bizimki de alışır inşallah

kabuksuz yem aklıma yattı bi deneyeyim diyorum inş çok pahalı bişey değildir.

teşekkür ederim bunu deneyeceğim.

akıllı yemliği de yeni duydum kabuk temizleme olayı can sıkıcı, çözü olursa ne ala onu da almayı düşünüyorum ama masraflar bitmiyor

önceki gün karıştırmıştım kanarya yemiyle normal yemi, bu sabah baktım yine secmece, biraz daha böyle gitsin bakalım sonraki aşama akllı yemlikle karıştırmadan bonnie budgie vermek eğer hiç yemezse de kabuksuza geçecez :(

Sayfayı Paylaş