Karadeniz Pet

Notebook Asus

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Sa elimde 2011 yilindan alinma Asus N53SN notebook var. Masallah hicbir ek ram,ssd vs takviyesi yapmadan bircok oyunu oynayabiliyordum. Gecen gun kardesim fise takip calistirmaya calismis ama acilirken 3-4 saniye sonra kapanmis bunu boyle bir suredir yapiyordu kapaniyordu acilirken. Veya onceden hicbur sorun cikarmadan acilan oyunu biraz zorlayarak aciyordu ancak fazla zorlayinca mesela crysis 2 gibi oyunlar oyunca bi sure sonra kendini kapatiyordu. Iste kardesim acmaya calismis 3-4 snye sonra kapanmis tekrar acmaya calismis bu sefer pcden duman cikmis kardesimin dedigine gore. Ben eve geldim bakayim dedim icini actim. Ara ara fanini ve icindeki tozlari temizlerim disdan sorun gozukmuyordu fanida temizdi. Bende tekrar topladim. Sarj kablosunu fise takinca isigi yaniyir sarj kablosunun ama sarj kablisunu bilgisayara baglayinca. Sarj aletinin ustundeki isik teklemeye yanip yanip sonmeye basliyor. Bilgisayardan cikarinca duzeliyor. Illaki cihazi gormek gerekir ama tahmini olarak Sizce sorunu neyden kaynaklaniyor olabilir ? Kendim yapabilecegim birseyse yaparim. Egerki yapamayacagim birseyse tamirciye veya karsi komsuya gotururum
Zaten yaptirdikdan sonra elden cikarmayi dusunuyorum sonucta 6 yildir kullaniyoruz kullanim omru yeterince dolmustur artik Ama bidahaki alacagim bilgisayar markasi kesinlikle asus olacak,ses olsun,performans olsun guzel marka. Yardimlarinizi bekliyorum isterseniz icini acip fotografinida atabilirim.

Hocam duman nerden çıktı adaptörden mi pc den mi ?

Kardeş anlattığına göre cihazının power soketi yanmış adaptöründe büyük ihtimal sorun yok ışığı yanıyor diyorsun sokete bağladığında ışık gidiyorsa power soketi yanmıştır 60TL bi masrafı var bilgin olsun götür göster

Power soketi yanmış olsa pc deki ledlere ışık vermez hocam.

Hocam siz cihazın ana kartına 4 damla elma sirkesi damlatın. sonra fanına Probiyotik desteği yapın en az 5 gün. Arada bir işlemcisini dışarı çıkarıp oynayın kendisiyle :D Muhabbet kuşu forumundan ancak böyle cevap alırsınız..

Hocam siz cihazın ana kartına 4 damla elma sirkesi damlatın. sonra fanına Probiyotik desteği yapın en az 5 gün. Arada bir işlemcisini dışarı çıkarıp oynayın kendisiyle :D Muhabbet kuşu forumundan ancak böyle cevap alırsınız..

İlahi @Selçuk YÜKSEL hocam :D:D eritrom toz yada mikostatine gerek duyarmı ?

Hocam bilgisayarin ledlerine isik gelmiyor. Sarj aletinin isigi yaniyor fise takinca ama pcye takinca sarj aletini. Sarj aletinin ustundeki isik nirmalde yanar iken yanip sonmeye pirpirlamaya basliyor. Bilgisayarin led isiklari yanmiyor yani. Sarj aletinde sorun yok. Bilgisayardan duman cikmis. Selcuk abi ne bilim belki bilen biri vardir. Bilgisayar tamircisi yada bilen birileri

Hocam arkadaş yazmış. bilgisayarın power adaptörü yani şarj aletini taktığınız yerde sıkıntı oluşmuş bi ihtimal anakarta zarar da vermiş olabilir. notebook gibi cihazların belli bir süreden sonra alt kasanın titizlikle açılması oksit ve oksit türevleri var ise tiner ile silinmesi fan ve işlemci üzerinde olan termal macunun yenilenmesi gerekmektedir. aşırı ısınma içerde ve soğutma ızgarasının iç tarafında kalan kısmının kapanması ve termal macunun görevini yerine getirememesi gibi durumlarda bilgisayarın aniden kapanması çok ısınması gibi belirtiler gösterdikten sonra anakart değişimine kadar giden arızalar zincirine neden olabilir.

Tesekkur ederim yardimlariniz icin

Rica ederim.

Geri