Karadeniz Pet

Oda aydınlatması?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar kuşların bulunduğu odanın aydınlatması nasıl olmalı gece karanlıkta olmalarında bi sıkıntı olur mu yoksa gece lambası mı almak gerekir?

Los isik veren gece lambasi yakilmasinda fayda var.Sensorluler hava kararinca kendileri devreye girdiginden daha kullanisli.
Kuslar ani isik yakilmasindan ve sondurulmesinden korkarlar.

Tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı birde gece de ışık olması sıkıntı yaratmaz mı kuşlar için?

Gece lambalari genelde 3-4 watt oluyor, verdigi isik cok az. Elektrik malzemesi satan yerlerde veya yapi marketlerde vardir.

eyvallah ustam bütün gece açık olacak sanırım bir de bu zaman ayarlı priz olayı var o konuda fikriniz var mı?

Ben sensorlu kullaniyorum, ortam kararinca devreye giriyor. Zaman ayarlilar sizin belirlediginiz zaman dilimleri arasinda yaniyor.

eyvallah ustam bütün gece açık olacak sanırım bir de bu zaman ayarlı priz olayı var o konuda fikriniz var mı?

bunlara gerek yok hiç, beyaz led şerit alın nette 5 metre 20 30 lira arası bide zaman ayarlı adaptör alın illaki zaman ayarlı olacak diyorsanız yoksa sıradan bir adaptörde olur ben eski 6600 adaptörü kullanıyorum bağlantısını kendinizde yapabilirsiniz. çekin kafesin üstüne bir şerit zaten altı yapışkanlı en rahatı en temizi.içerden geçirecekseniz ışı kafes içinden hazır florasanlar var üstü plastik korumalı oda olur benim silindir pirinç kafes etrafından 1 tur attırdım led şeriti odayı bile aydınlatıyor istersem yarısını söndürebiliyorumda.

bunlara gerek yok hiç, beyaz led şerit alın nette 5 metre 20 30 lira arası bide zaman ayarlı adaptör alın illaki zaman ayarlı olacak diyorsanız yoksa sıradan bir adaptörde olur ben eski 6600 adaptörü kullanıyorum bağlantısını kendinizde yapabilirsiniz. çekin kafesin üstüne bir şerit zaten altı yapışkanlı en rahatı en temizi.içerden geçirecekseniz ışı kafes içinden hazır florasanlar var üstü plastik korumalı oda olur benim kafes silindir etrafından 1 tur attırdım led şeriti odayı bile aydınlatıyor istersem yarısını söndürebiliyorumda.
6600 adaptörü olmaz :)

kafese değilde odanın geneli için cata diye bir markanın zaman ayarlı prizleri var ya da düşük watt bi ampül alıp taksam odadaki ampülün yerine sıkıntı olur mu

Takılıyorum yavuz bey geçen benzeri konuya dair uzun uzadıya konuştuğumuzdan ötürü.
aa hatırladım o sizmiydiniz :) iddiam hala geçerli o zaman 100 tl ödüllü bir video hazırlayabilirim olmadığı ile ilgili ısrarırınız sürüyorsa :)

evet adaptör de 20 25 arası sanırım yine aynı hesaba geliyor sanırım

hic gece lambasina gerek yok zifiri karanlikda misil misil uyurlar bi sorun olmaz

bu konu benım ıcınde muallak :D nasıl bir ampul kullanacagımı bulamadım hala

Geri