Karadeniz Pet

Oda ısısı

Hatice_

Yeni Üye
Yarin yavru muhabbet kusu almaya gidecegim ama evimiz biraz serin , hasta olmamasi icin kac derece sicaklikta olmasi lazim ?

Ve bir de saglikli oldugunu nereden anlarim alirken nelere dikkat etmem lazim ?

Yarin yavru muhabbet kusu almaya gidecegim ama evimiz biraz serin , hasta olmamasi icin kac derece sicaklikta olmasi lazim ?

Ve bir de saglikli oldugunu nereden anlarim alirken nelere dikkat etmem lazim ?

ayaklarına bak temizmi birde popsuna bak ıslak mı felen diye evde kuşun olduğu odada camları açıp ceyran yaptırtma birde ev sobalımı yoksa doğal gaz mı

Ev dogal gazli ama daha yakmaya baslamadik , peki kac derecede durmasi lazim ?

Arada annem camlari aciyor ama ceyeran olmuyo

Son düzenleme:
iç sıcaklık 18 derecenin altına düşmemeli. 15 derece bulunabilecekleri en taban sıcaklıktır. ideali 21-25 arasıdır.

Ev dogal gazli ama daha yakmaya baslamadik , peki kac derecede durmasi lazim ?

Arada annem camlari aciyor ama ceyeran olmuyo

kaç derece onu bilmiyorum fakat sen üşümüyosan muhtemel oda üşümüyor demektir ilk aldığında fazla odanda tutma sebebini söylüyorum bazı kuşlar korkak oluyor sen yatarken yorgan sesine sürekli uyanır ve sabah halsiz olur bende öyle olmuştu uykusuzluktan elime düşmüştü yattığın yere koyma

kuşlar 15 derecede yaşayabilirler ancak üşürler. yetişkinler bu sıcaklıkları tolere edebilirken özellikle yavrular için bu durum sakıncalıdır. eğer yakın zamanda kombi yakmayacaksanız size önerim kuş almayı kombi yakana kadar ertelemeniz yönünde olacaktır. öbür türlüsü ise yemine iç yulaf katmanız ve 2 gün arayla yüksek enerjili mamalar ile beslemenizdir. kafesi duvardan uzak bir yere koymanız, hava akımını engellemeniz de önemli konulardır.

yerin uygunsa forumdaki satıcılardan almanı tavsiye ederim. petshop veya eminönüne gibi yerler sıkıntlı büyük ölçüde. burada hobi olarak üretenlerin kuşları daha sağlıklı.

bu forumda kocaeli'li üreticiler olması lazım. görmüştüm ama kim bilmiyorum.

Yavru Muhabbet Kuşu Arayanlar - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu buraya konu açın bence.

facebook'ta kocaeli muhabbet kuşu diye arattım

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010048712832&ref=ts&fref=ts

https://www.facebook.com/ceremi.hogan?ref=ts&fref=ts

bu iki kişi çıktı. tanımıyorum ama isterseniz bir irtibata geçersiniz.

normal ufak kuşlar 25 ile 50 lira.

ingiliz veya jumbo kırıkları 60-80 arası. iri oluyorlar.

jumbo'lar da 100 liradan başlıyor. baya iriler. almadan önce bence baya bir araştırın kuş türlerini. epey vakit geçireceksiniz çünkü. nasıl alıştırılar, kafesi nasıl olmalı, vs. kuşun kafesi falan herşeyi hazır olsun mesala önceden.

Geri