petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Odayı saran kuş bitleri ve değişen yuvalık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kuzey Kara tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar, bit sorunu hakkında epey yardımcı oldunuz. Teşekkürler. Fakat ben komple bütün kafesi değiştim.

Yeni bir yuvalık aldım. Fakat dişi kuş yatmıyor artık. Yumurtalar doluydu. Yapacak bişey yok.

Odanın duvarlarını saran bitleri tek tek öldürmeye çalıştım. Gündüz pek görünmüyorlar. Gece tekrar ava çıkıcam. İnşallah beslenemeyip ölürler.

Şanlıurfada yaşadığım için vilmectin bulamadım. Nerede satılır acaba bilen var mı? Petshopa gittim vitamix parazit diye bir ilaç verdi. Çok dandik birşeye benziyor.

Moralim de bozuldu açıkçası. Neden böyle oldu diye. Odayı ilaçlatmayı düşünüyorum. Hatta kuşları bile vermeyi düşünüyorum.

İnşallah odayı saran bitlerden kurtulurum. Çok can sıkıcı bir durum. İnsanın morali bozuluyor.

Dişi yumurtalara yatsın diye bazı yanlış uygulamalar da yaptım. Yuvalığın deliğini kapatıp içerde bıraktım dişiyi ama çok bağırınca çıkardım. İnsan üzülüyor.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Baymec veya vilmectin gibi bit ilaçlarını zirai ilaç/malzeme satan yerlerden bulabilirsiniz.

#2 Uğur GENÇ, 21 Şubat 2016
    Son düzenleme: 21 Şubat 2016
  3. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Yarın bakacağım bu ilaçlardan. Bu arada dişi yumurtalara yatmaya başladı. Çok iyi oldu. Bitten de kurtulursak çok iyi olur.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    İnşallah en kısa zamanda kurtulursunuz.

Sayfayı Paylaş