Karadeniz Pet

ödüllendirme

Berrin YASMİN

Emektar Üye
arkadaşlar biliryorsunuz ki 2 tane yavrum var 1 ni ayırdım eğitmek ve konuşturmak için örnek kafesine gir dedigim zaman kafesine girmeli vs buna benzer şeyler alıştırmak için ne yapmalıyım ve nasıl davranmalıyım alıştırmak için onu ödüllendirsem nasıl olur ödül olarak ne olabilir meyve vs ne bileyim nelerden hoşlanırlar gerçi daha eğitcek oldugum yavrumun adını bile koymadım açık renkli olanın adı cengaver:D eğitim vermek istedim yavruda maşallah kafesten çıkmak için kılıktan kılıga giriyor. fikirlerinizi tecrübelerini yorumlarınızı bekliyorum

Valla dal darısıyla elinizde durmaya başlasınn ablacım

Nelerden hoşlandıklarını gözlemleyerek ona göre davranın.Marulu severse marulu sadece çağırmak için kullanın. Kafesten çıkmak istiyor dediniz, kafesten çıkaracağınız zaman adını söyleyip gel diyerek çıkartırsanız bi zaman sonra adını söylediğinizde nerde olursa olsun sizi aramaya başlar. Bende vardı konuşan bi maviş yalnız yaşadığımdan gündüzleri yalnız kalıyordu öğlen akşamları eve geldiğim zaman kapıyı açarken babacık gelmiş diye sesleniyordum bi süre sonra kapının sesini duyunca yada beni odanın kapısında görünce babacık gelmiş demeye başladı.

Nelerden hoşlandıklarını gözlemleyerek ona göre davranın.Marulu severse marulu sadece çağırmak için kullanın. Kafesten çıkmak istiyor dediniz, kafesten çıkaracağınız zaman adını söyleyip gel diyerek çıkartırsanız bi zaman sonra adını söylediğinizde nerde olursa olsun sizi aramaya başlar. Bende vardı konuşan bi maviş yalnız yaşadığımdan gündüzleri yalnız kalıyordu öğlen akşamları eve geldiğim zaman kapıyı açarken babacık gelmiş diye sesleniyordum bi süre sonra kapının sesini duyunca yada beni odanın kapısında görünce babacık gelmiş demeye başladı.

Şuan nelerden hoşlanıyor bilmiyorum sadece kafesten çıkmak için yapmadıgi cambazlık kalmıyor kafesin kapısına yaklaştıgımı görünce hemen kapısına geliyor çıkarmadığım zaman yemliklerle oynuyor

Son düzenleme:
Çıkartırken adını söyleyin, konuşturmak istiyorsanız ilk başta tek kelimeyle başlayın kafası karışmasın.

benim kuşu çiftleştrmeseydim bı ıslıkla gelıyordu elıme cıkacagı zaman kapı onunde sağa sola gidip geliyor sonra yemlikleri kemiyor ıcınden geçmeye filan çalışıyor :D ama çiftleştirdim artık yabani sayılır geliyor elime ama eski alışkanlıkları yok

Diğer kuşların yanından alın başka odada dursun mümkün olduğu kadar onların sesini duymasın.

Geri