Karadeniz Pet

offff

tiwilight

Yeni Üye
merhaba ya ben erkek kusuma hazir disi bulamiyorum dun gidip disi kusu degistirdim fakat hazir kus degil yani 6 7 aylik disi benim erkegim 1 yasinda ona uygun bir disi bulamiyor erkegim kizisdigi icin surekli kur yapip disiyi rahatsiz ediyor diside kizip kalvga ediyor tam 4 kere kus degistirdim :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
o kadar basit değil işte, hemen yan yana koy eş olsunlar olmuyor. sabretmek lazım. 1 yaşında ki kuşa 4 tane eş aldıysan 1-1,5 ayda bir eş değiştiriyorsun demektir. buda çok az bir süre.. sabır bu işin öncelikli formülü

o kadar basit değil işte, hemen yan yana koy eş olsunlar olmuyor. sabretmek lazım. 1 yaşında ki kuşa 4 tane eş aldıysan 1-1,5 ayda bir eş değiştiriyorsun demektir. buda çok az bir süre.. sabır bu işin öncelikli formülü

evet ama her aldigim disiyle kalvga edyor o yuzden degistirmek zorunda kaliyorum belkide sorun erkektedir :rolleyes:

berk kardeşim.benim 2 çift kuşum var.tam 1 sene bekledim eş tutmaları için veya çiftleşmesi için,her yolu denedim en sonunda umudu kesmişken son olarak erkekleri değiştirme kararı aldım.yani bir kafesteki erkeği diğerine aldım.2 ay demedi şimdi çok şükür cik cik cik seslerini duyuyorum.yani bu işlerde önce sabır sonrada kısmet diyeceğiz.kısadan seninde 6 ay kadar sabretmen gerekir.sık sık erkek veya dişi değiştirme.erkekler genelde hazır oluyor ama dişilerin hazırlanması çok zaman alabiliyor.selamlar.

Erkek kuşun eşini kendisinin seçmesine imkan verilirse daha çabuk sonuç alınabilir.

Kardeşim en az 2 ay beklemelisin eş olmalarını. Eş oldular diyelim bu sefer yumurtlamıyor diye değiştirmek yerine en az 2 mevsim geçmesini beklemen lazım. Kuşlar mevsim değişiminde yumurtlama isteğinde olurlar.

Valla eş olacak kuşlar en baştan belli oluyor.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hekese cok tesekkur ederim sizin dedikleriniz yapicam sabr edicem harilisi :)

Geri