petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

offff

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tiwilight tarafından 14 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. tiwilight

tiwilight New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba ya ben erkek kusuma hazir disi bulamiyorum dun gidip disi kusu degistirdim fakat hazir kus degil yani 6 7 aylik disi benim erkegim 1 yasinda ona uygun bir disi bulamiyor erkegim kizisdigi icin surekli kur yapip disiyi rahatsiz ediyor diside kizip kalvga ediyor tam 4 kere kus degistirdim :(

#1 tiwilight, 14 Aralık 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Aralık 2015
  2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    o kadar basit değil işte, hemen yan yana koy eş olsunlar olmuyor. sabretmek lazım. 1 yaşında ki kuşa 4 tane eş aldıysan 1-1,5 ayda bir eş değiştiriyorsun demektir. buda çok az bir süre.. sabır bu işin öncelikli formülü

3. tiwilight

tiwilight New Member

Beğenileri:
    0
    evet ama her aldigim disiyle kalvga edyor o yuzden degistirmek zorunda kaliyorum belkide sorun erkektedir :rolleyes:

4. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    berk kardeşim.benim 2 çift kuşum var.tam 1 sene bekledim eş tutmaları için veya çiftleşmesi için,her yolu denedim en sonunda umudu kesmişken son olarak erkekleri değiştirme kararı aldım.yani bir kafesteki erkeği diğerine aldım.2 ay demedi şimdi çok şükür cik cik cik seslerini duyuyorum.yani bu işlerde önce sabır sonrada kısmet diyeceğiz.kısadan seninde 6 ay kadar sabretmen gerekir.sık sık erkek veya dişi değiştirme.erkekler genelde hazır oluyor ama dişilerin hazırlanması çok zaman alabiliyor.selamlar.

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Erkek kuşun eşini kendisinin seçmesine imkan verilirse daha çabuk sonuç alınabilir.

6. celilkurt87

Beğenileri:
    1
    Kardeşim en az 2 ay beklemelisin eş olmalarını. Eş oldular diyelim bu sefer yumurtlamıyor diye değiştirmek yerine en az 2 mevsim geçmesini beklemen lazım. Kuşlar mevsim değişiminde yumurtlama isteğinde olurlar.

7. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Valla eş olacak kuşlar en baştan belli oluyor.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. tiwilight

tiwilight New Member

Beğenileri:
    0
    hekese cok tesekkur ederim sizin dedikleriniz yapicam sabr edicem harilisi :)

Sayfayı Paylaş