Karadeniz Pet

öfkeli ve tüy döküyor .(

adıbıcır

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. siteyi google üzerinden arama yaparken buldum üye olmak ve sizlerlede sorunumu paylaşmak istedim. Birçok yararlanabileceğim bilgi mevcut..

Sorunuma gelince;
Bıcırı 2,5 aylıkken aldım eve (erkek) ve bana alışması 1 ayı aldı şuan 7 aylık. gün içinde evde değilim fakat bana çok alıştı meyve 1-2 yudum çay kuru ekmek içi gibi şeyler yediriyorum.

Bakımına gelince vitamini, yem içerisine ballı yem ve azıcık kum karıştırıyorum. Haftada 2 kez kafes temizliği ayda bir kez tüm kafes temizliğini yapıyorum. Haftada 1 kez bit spreyi sıkıyorum kafeste dahil (yem ve suluğu çıkarıp)

Elimden geldiği kadar ilgileniyorum konuşuyorum fakat son 2-3 gündür aşırı derecede öfkeli sinirli bağarıyor ve hiç yapmazdı ikide bir elime gelip ısırıyor...

En önemliside tüylerini koparıyor bildiğiniz kaşınma değil koparıp koparıp atıyor yada benim ağzından elimle almamı bekliyor.

Ne yapacağımı şaşırdım neden bunu yapıyor anlamıyorum temmuz-eylül arası tüy dökme zamanları diye biliyorum. Erkek olduğu için mi acaba 7 aylıkken tüy döker dediler ama inadına yapıyor gibi.. sizce bu durum normal mi veterinere götürmeli miyim ?

normal bir durum vitamin takviyesi yapın tüy dönemini hızlı atlatması için. Ayrıca çay vermemeniz daha iyi olacaktır sitede yer alan yumurta mamalarından birini hazırlayıp haftada 2 - 3 kez verebilirsiniz.

Teşekkür ederim evet çayı kesmem lazım ama durmuyor görünce bende dayanamayıp 1-2 yudum içmesine izin veriyorum. Yumurta mamasına hemen bakıyorum

Geri