Karadeniz Pet

Oğluma eş alacağım

muhabbetkusu17

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 gün önce kızım öldü foruma da yazdım ama kimse geri dönmedi olsun canınız sağ olsun. Oğlum tek kaldı bide Sultan Papağanı(oğlum) var. Garip halde dolaşıyor onu gördükçe ben üzülüyorum. Ben en geç Pazartesi gününe kadar Muhabbet kuşuma eş alacağım eş seçerken nelere dikkat etmeliyim? Ayrıca çiftleşmeleri için yemlerine ne ekleyebilirim? Son olarak gaga taşı,kraker alacağım yem markası ve suyuna vitamin markası önerir misiniz? Çeşme suyu vermiyorum marka olacak biraz ama Erikli su markası mı koyayım sularına? İyi akşamlar..

Çok üzüldüm, sizin ve erkek kuş için zor bir durum. Unutmamanız gereken bir durum var, muhabbet kuşlarında dişi erkeği seçer. Bu nedenle güvenebileceğiniz, kuşlarının bakımını sağlıklı bir şekilde yapan biriyle görüşüp dişilerin olduğu bir kafese erkek bırakılmak suretiyle, en iyi anlaştığı dişi eş olarak alınabilir. Böyle bir imkan yoksa, yavru bir dişi alınıp (mümkün mertebe sakin karakterli) alıştırılabilir. Erkeğin yaşını yazmamışsınız ama yaşları birbirine yakın, dişinin biraz daha küçük yaşta ve boyutları ve türleri olarak da denk olmalarında fayda var. Hazır üretici yemleri kullanabilirsiniz, forumda Tropifit de önerilen bir marka. Kızıştırma için birçok mama tarifi ve yem katkısı var, forumda araştırabilirsiniz. Kraker almayın. Erikli su ise duyduklarım göre güvenilir değil. Ben sürekli saka su kullanıyorum çocuklarım ve kuşlarım için. Vitamin için hobipet veya doatpetshop gibi sitelere bakabilirsiniz. Her zaman söylerim ucuzsa vardır bir illeti, pahalıya vardır bir hikmeti. Fiyat/gramaj dengesinden imkanlarınızın elverdiği ölçüde vitaminleri alabilirsiniz. Yalnız ben multivitaminlerin yeterli olduğunu düşünmüyorum. İhtiyaca uygun farklı vitamin türlerini kullanmakta yarar var.

Çok üzüldüm, sizin ve erkek kuş için zor bir durum. Unutmamanız gereken bir durum var, muhabbet kuşlarında dişi erkeği seçer. Bu nedenle güvenebileceğiniz, kuşlarının bakımını sağlıklı bir şekilde yapan biriyle görüşüp dişilerin olduğu bir kafese erkek bırakılmak suretiyle, en iyi anlaştığı dişi eş olarak alınabilir. Böyle bir imkan yoksa, yavru bir dişi alınıp (mümkün mertebe sakin karakterli) alıştırılabilir. Erkeğin yaşını yazmamışsınız ama yaşları birbirine yakın, dişinin biraz daha küçük yaşta ve boyutları ve türleri olarak da denk olmalarında fayda var. Hazır üretici yemleri kullanabilirsiniz, forumda Tropifit de önerilen bir marka. Kızıştırma için birçok mama tarifi ve yem katkısı var, forumda araştırabilirsiniz. Kraker almayın. Erikli su ise duyduklarım göre güvenilir değil. Ben sürekli saka su kullanıyorum çocuklarım ve kuşlarım için. Vitamin için hobipet veya doatpetshop gibi sitelere bakabilirsiniz. Her zaman söylerim ucuzsa vardır bir illeti, pahalıya vardır bir hikmeti. Fiyat/gramaj dengesinden imkanlarınızın elverdiği ölçüde vitaminleri alabilirsiniz. Yalnız ben multivitaminlerin yeterli olduğunu düşünmüyorum. İhtiyaca uygun farklı vitamin türlerini kullanmakta yarar var.

İlginize teşekkür ederim abi kuşum 2 yıldır eşi ile bizimle birlikte tahminim en fazla 3 yaşındadır dediğiniz gibi en doğrusu eşini kendisi seçmesi olacaktır açık satılan yemlere güvenmiyorum kapalı kutu yem tercihim ama besleyici olsun diye tavsiye istedim sonuçta sizler bilgilisiniz bu konuda Erikli markası diye takıntım yok tavsiye ettiğiniz su markasını alacağım kuşlara onu vereceğim vitamin suyunu da içine karıştıracağım gaga taşları vb. oyuncaklar alacağım mutlu ve sağlıklı olsunlar kuşumu gördükçe ben üzülüyorum aynı kafeste birbirinin başını kaşır salıncakta sallanırlardı resimleri kaldı gözlerim doluyor baktıkça ölüm bu herkes gidecek 2 defa götürdüm veterinere çok istedim yaşasın anne olsun diye kısmet olmadı ben sokak kedileri de bakıyorum oğlum da annesiz kaldı küçük yaşta ona da üzülmüştüm hayvan beslemek gibisi yok ama çok kapılıyorum onlara :(( bu arada kuşlar oturma odasında benim odama alsam hava değişimi bir şey olur mu? Pencere kapatmalı mıyım? Cereyanda bırakmıyorum zaten

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuslari-hakkinda-dogru-bilinen-yanlislar.60865/

Bu yazı bana ait, okumakta fayda olduğunu düşünüyorum. Üretici yemi derken açık yem değil. İhtiyacınız olan neredeyse bütün ürünleri hobipet'ten bulabilirsiniz.

Hepsini okudum abi yazan elleriniz dert görmesin verdiğiniz siteyi de görmüştüm şimdi ayrıntılı bakıyorum fiyatlarda gayet iyi ve her şey mevcut sağlıkları ve uzun ömürlü yaşayıp mutlu olmaları için elimden ne geliyorsa yapacağım hatta sultan kuşuma bile eş alacağım bayram sonrası inşallah ilginiz için teşekkürler

Geri