Karadeniz Pet

Okul Tercihlerim Ve Geleceğim

Savaş CAN

Meraklı Üye
Merhaba Saygıdeğer büyüklerim ve küçüklerim,
Şuanda Sağlık Meslek Lisesindeyim Ve 10.sınıfa geçtim Sağlık alanını seçtim ve dalıda 11.sınıfta seçecekmişiz ama benim hayalim bu değildi ailemi kırmamak için gittim bu liseye BEnim hayalim Uçak bakım teknisyenliği veya Raylı sistemler okumaktı
Şimdi nakil olmak istiyorum ve ailemede söyledim onlarda onayladı

Sizlere sormak istiyorum İnternette geniş çaplı bir araştırma yaptım ama bulamadım
Gitmek istediğim lisede istediğim 2 bölümde var;
-Raylı sistemler Teknolojisi
a) Mekatronik Dalı
b) Makine
-Uçak Bakım Alanı
a) Motor Gövde
b) uçak elektriği

Sorum şöyledirRaylı sistemler okursam makinist olabilirmiyim ve nasıl olabilirim nereleri okuyarak
Diğer sorum ise UÇAK BAKIMMI DAHA İYİ YOKSA RAYLI SİSTEMLERMİ

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Savaş CAN

Merhaba Saygıdeğer büyüklerim ve küçüklerim,
Şuanda Sağlık Meslek Lisesindeyim Ve 10.sınıfa geçtim Sağlık alanını seçtim ve dalıda 11.sınıfta seçecekmişiz ama benim hayalim bu değildi ailemi kırmamak için gittim bu liseye BEnim hayalim Uçak bakım teknisyenliği veya Raylı sistemler okumaktı
Şimdi nakil olmak istiyorum ve ailemede söyledim onlarda onayladı

Sizlere sormak istiyorum İnternette geniş çaplı bir araştırma yaptım ama bulamadım
Gitmek istediğim lisede istediğim 2 bölümde var;
-Raylı sistemler Teknolojisi
a) Mekatronik Dalı
b) Makine
-Uçak Bakım Alanı
a) Motor Gövde
b) uçak elektriği

Sorum şöyledirRaylı sistemler okursam makinist olabilirmiyim ve nasıl olabilirim nereleri okuyarak
Diğer sorum ise UÇAK BAKIMMI DAHA İYİ YOKSA RAYLI SİSTEMLERMİ

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Savaş CAN
Ben 2014 Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü mezunuyum havacılık sektörü dünyanın en gelişmiş ve sonu olmayan sektör buralara yerleşmek inanılmaz güç çünkü ilkokul mezunu dahi olsan senden istedikleri ilk şey lisan sonra kendine ne denli yatırım yaptığın yani bir iş görüşmesine gittiğinde oturup kendini işverene pazarlıyorsun biz havacıların kullandığı terimlerden kullanmak gerekirse kendini satmaya seni ise alacak kişiye kendinin ne denli kaliteli olduğuna inandiracaksın. Bu sektörde bir de aklını hayalini durduracak kadar torpil hemşehri akraba olayı dönüyor yani tanıdığın yoksa kolay kolay yerleşemezsin bu sektöre Türkiyede. Raylı sistemler hakkında bilgimn yok ama göz önündeki sayılı mesleklerden.
Herşey gönlünce olsun.

M. Kemal ATATÜRK

+++++++++4

uçak bakımı bu bildiğimiz uçak bakımıysa hani uçak piste iniyor felan açıyolar kaputu:D oysa her türlü odur kardeşim.üniversiteyi yarıda bırakmış biri olarak tek tavsiyem de ilk önce okuyabileceğin sonrada çalışabileceğin bi bölümü seçmen olur hayırlısı olsun hakkında

+++++++++++++++++

bence veteriner ol kardeşim hem zevkli hem güzel hemde paraya para demezsin.ben cok pişmanım su anda iççimdeki hayvan sevgisi o kadar yogunki keske veteriner olsaydım diyiyorum her geçen gün:((benim babam baytar ol demişti o zamanlar herkes dalga geciyordu baytarlıkla baytar olupda essege mi bakıcan inegemi bakıcan dediler durdular sonradan farkettik ama nafile bu kadar güzel bir meslek olabilirmi