Karadeniz Pet

Okyanus Petshop ve Gittigidiyor Sitesi Rezilliği

Oğuz Emre

Meraklı Üye
Selamün Aleyküm forumdaşlar. Geçen ay yaşadığım bir olayı sizlere anlatmak istiyorum ki bu firmalardan alışveriş yapacak olanlar bir daha düşünsün derim.

Gittigidiyor sitesi aracılığı ile okyanus petshop mağazasından 1 kg mama aldım. Gelen mamanın son kullanma tarihi ocak ayında bitiyordu ve ben 1 çift beslediğim için bu süre içerisinde mamayı tüketmem mümkün değildi. Site üzerinden iade oluşturdum ve satıcı okyanus petshopa da durumu izah ettim. Daha ilk mesajdan 3 aylık sürenin bu tür ürünler için gayet yeterli bir süre olduğunu, son kullanma tarihini sorsaydım böyle bir durumun yaşanmayacağını vs. söyledi. Ben de kendilerine ürünün kullanım süresinin 12 ay olduğunu, 3 aylık süresi kalmış ürünü göndereceklerini düşünmediğimi, esas kendilerinin bu süreyi ilanda belirtmeleri gerektiğini söyledim.

Sonuç olarak satıcı üslubunu daha da sertleştirdi, ben de ona göre cevaplar verdim. Tartışma artık hakaret derecesine vardı. Benim çok bilmişlik yaptığımı, insan olmadığımı, üç kuruşluk ürün için bir sürü tantana yaptığımı söyledi ve 'çok konuşma faturayla birlikte gönder, iadesini yapayım' şeklinde bir üslupla ürünü iade etmemi istedi. Ayrıca kendisinin sitedeki en olumlu yorumlara sahip olduğunu, akıllı olmamı tembih etti. Telefonunu ver de sana kim olduğumu anlatayım tarzı tehditleri hiç saymıyorum bile... Kendisine bütün evcil hayvan forumlarında bu yaşananları anlatacağımı belirtmeme rağmen üslubunu hiç değiştirmedi.

Daha da vahim olanı, gittigidiyor sitesi yöneticilerine mesajla durumu bildirdim. Satıcının ettiği hakaretleri bir bir yazdım, ki zaten iade merkezinde bütün mesajlar ortada duruyor. Site yetkilileri topu birbirine attı, inceleyip geri dönüş yapacağız vs. dediler ama geri dönüş de olmadı. Bunun üzerine ben de şikayet sitelerinde durumu dile getirdim ama yine inceleyeceğiz vs. dediler ve başlarından savdılar açıkçası. Bu olaydan sonra bahsi geçen her iki siteden de alışveriş yapmıyorum. Müşteriye verdikleri değer ortada.

Hep mi şikayetlerimi yazacağım tabii ki hayır :) Bu olaydan sonra forumdaki memnuniyeti de dikkate alarak mybestpetshop'tan aynı mamayı sipariş ettim son kullanma tarihi ağustos 2016. Zaten olması gerektiği gibi ürün sayfasında son kullanma tarihini de belirtmişler. Bu siteden ilk alışverişimdi ve forumda bu sitenin boş yere övülmediğini anladım.

Kötü bir alışveriş deneyimi olmuş senin adına üzüldüm. Ama dediğin petshoptan alışveriş yapıyorum şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım hatta gecen gün bir malzemeyi sadece goruntusunu begenmediğim için iade ettim. Ürünü gondermenize gerek yok hediyemiz olsun deyip parayı iade ettiler. Bütün alışverişlerimde de yardımcı oluyorlar. Tekrar geçmiş olsun bir daha aynı sıkıntıyı yaşamazsınız inşallah.

Levent abi zaten o siteden yazdım şikayeti ama sonuç yok malesef...

Necdet ve Yavuz bey valla durum yazdığım gibi. Daha ilk mesajdan ters gitmeye başladı arkadaş. İlk defa alışveriş yaptım kendisinden ve son oldu.

Satıcının buradaki hatası ürün satışı esnasında son kullanma tarihini belirtmemiş olması.Ve sonrasındaki üslubu.Kötü bir alışveriş geçirmişsiniz.

3 Ay gerçekten mama vermek için yeterli bir süre.3 ayda 1 kuş 1kg mamayı tüketebilir.Neticede önüne koyuyoruz ve yesede yemese de kaldırıyoruz.

Ben mybestshop'u artık aktif kullanıyorum.Daha önceleri ve bazen de gittigidiyor'u kullanıyorum.İkisinden de memnunum.

Neyse geçmiş olsun.

Son düzenleme:
İnternet üzerinden aldığın her ürünü 15 gün içinde koşulsuz iade hakkına sahipsin. Kimse sana neden iade ediyorsun diye soramaz. Bence hiç muhattap olmana gerek olmadan iade işlemini başlatabilirdin. Daha önce benimde başıma geldi ancak gittigidiyor senin iade etmene karşı bişey talep etmemesi gerekiyor.

Geçmiş olsun. İnşallah bir daha böyle sorunlarla karşılaşmazsın. MyBestShop'a gelince; gayet ilgili ve iyi insanlar. Yüz yüze görüşme imkanı da buldum dükkanlarına giderek.

Geçmiş olsun. Okyanus petshop'tan bende alışveriş yapıyorum ama size yapılan davranış tarzı kabul edilemez. Bundan sonra ben de alışverişi keseceğim.

bu okyanus petshop nerede dir acep bilgim bir okyanus petshop var ama umarim orasi degildir ?

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbul'u pek bilmiyorum ama sitelerinden ve haritadan baktığım kadarıyla Mall of İstanbul yakınlarında hocam.

Hımm benim bildigim okyanus petshop degilmis allahtan , Sana gecmis olsun hocam bu yaptiklari rezillik yanlarina kalmasin insallah ...

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi