Karadeniz Pet

Öldü Ölücek Gibi

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Ayağını sıkamıyor

daha 2 gün önce sapa sağlam olan kuş bu gün birden baktım aykaları tutmuyor yada kullanamıyor anlamadım dışkı yapışması var bir türlü anlamadım durup dururken

bu şekilde duruyor ayaklarını kullanmıyor elime alıyorum normal kuş ayaklarıyla elimi kavrarken bu kavramıyor hiç kıpırdatamıyor.

8bL0Qn.jpg

2 gün önceki hali
lyQv6p.jpg

L4v1Wz.jpg

Son düzenleme:
daha 2 gün önce sapa sağlam olan kuş bu gün birden baktım aykaları tutmuyor yada kullanamıyor anlamadım dışkı yapışması var bir türlü anlamadım durup dururken

bu şekilde duruyor ayaklarını kullanmıyor bunun tedavisini bilen varsa bi söylesin yada kuşu bu hastalığa yakalanan. kuyrukları vardı yuvalıkta kopmuş hep türleri

8bL0Qn.jpg

2 gün önceki hali
lyQv6p.jpg

L4v1Wz.jpg

Bu dışkı yapışması ve durgunluk sanırım bu ara salgın kuşlarda. Dişi kuşumu kaybettim bende malesef.

Bu takım geçenlerde satılık olan takımdı değil mi?geçmiş olsun

Son düzenleme:
aynen satışa çıkarttığım takımdı sabah hatta 100 tl ye vericektim malesef dişi kuş ayağını inciltmiş basamıyor ayaklarına elime alıyorum ayaklarını sıkamıyor yere yem koydum bide ayaklarına zeytin yağı sürdüm bakalım ölmez inşallah tüle takılmış olabilir tamda 2 çifti satıp show jumbo alıcaktım satıcıyıda ayarlamıştım yalan oldu show :)

Gecmis olsun. Insallah iyilesir ve istegine kavusursun.

Sorun ayaklardaysa Fastjel surebilirsin eczanelerde satiliyo . Ayrica zeytinyagina nazaran vazelin daha etkili. Bi de onerim : bence veterinere goturmeyi ihmal etme. Maşallah renkleri süpermis insallah iyilesir

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş zayıf durmuyor ancak bi göğüs kafesindeki kemiği kontrol eder misiniz? Jilet gibi keskin mi?

buralarda kuştan anlayan veteriner yok ama arka mahallede show besleyen bi abim var ona götürcem fastjel alıcam bu gün akşamları sürerim saol :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Kuş zayıf durmuyor ancak bi göğüs kafesindeki kemiği kontrol eder misiniz? Jilet gibi keskin mi?

Evet Keskin baya zayıflamış.

Son düzenleme:
Maalesef o zaman kurumaya donmus jilet gibiyse. Insallah duzelir ama biraz zor.

Merhaba Fastjel Demişsiniz Fastjeli şuan ben bileğim için kullanmaktayım ve şu kuşunuza onun hiç bir etkisi olmaz kusunuzda eklem veya fizik ile alakalı bir sorun yok yani kuşunuz hasta ve çok sağlam bir hastalığı var ve bu hastalık bütün bedenine etki etmekte dışkı yapışması vs kuşunuzun hastalığı içerden yani yanlış yönlenmeyin çözümü ayaklarda değil içini temizlemeye bakın o konuda araştırma yapın iyi forumlar bereketli üretimler

buralarda kuştan anlayan veteriner yok ama arka mahallede show besleyen bi abim var ona götürcem fastjel alıcam bu gün akşamları sürerim saol :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

İnşallah sağlığına kavuşur.

Merhabalar Resul bey kusunuzun son durumu hakkinda bilgi verirmisiniz bu lanet kuruma hastaligini yenebilmistir insallah.

Tedaviye geç başladığım için bu kuşu kaybettim ama lanet hastalık bütün kuşlarıma bulaşmış 1 takım hariç şimdi onu çözmeye çalışıyorum.

Tedaviye geç başladığım için bu kuşu kaybettim ama lanet hastalık bütün kuşlarıma bulaşmış 1 takım hariç şimdi onu çözmeye çalışıyorum.

Çok üzücü bir durum bende 3 gun önce disi kusumu kaybettim kuruma yuzunden allah geride kalanlari saglikli buyutmenizi nasip etsin ve gecmis olsun umarim biran önce diger kuslarinizda iyilesir cok kesin bir tedavi yontemi göremedim internette arastirmalarimda her kafadan ayri bir ses cikiyor sanki

Geri