Karadeniz Pet

ÖLDÜ

Berrin YASMİN

Emektar Üye
öldü acil yardımmm

dün kuluçkadaki yorgunluk demiştim bugün sabah bi baktım dişi ölmüş. yavrunun birisi 11 günlük digeri 8 günlük ne yapmalım baba hala yuvalıkta beslermi beslemez mi ben şırıngala korkarak biraz besledim ve yavrunun bir tanesinin ayagı çarpık mı çıkmış mı anlamadım yardım edin lütfn.:(:(:(

Son düzenleme:
Berrin hanım,

Kuşunuz için üzüldüm. Umarım yavrular sağlıklı şekilde büyürler.
Baba kuş besler die düşünüyorum ama tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olur. Eğer siz beslemek zorunda kalırsanız zor bir dönem sizi bekliyor.

Berrin hanim basiniz saolsun gercekten cok uzuldum erkek besler insallah ama sizde siringayla beslemeye devam edin evet sanki yavrunun ayaklari carpik gibi ...

Berrin hanim basiniz saolsun gercekten cok uzuldum erkek besler insallah ama sizde siringayla beslemeye devam edin evet sanki yavrunun ayaklari carpik gibi ...
teşekkürler.
erkek şuan yuvalıkta yavrular altında degil erkek bi köşeye pusmuş şırıngayla küçük olan yavruyu besledim 11 günlük olan agzını açmadı çarpık bacagı ne yapmalıyım çarpık bacaklı olan 8 günlük ben çalışıyorum işe giderken ısıtıcı kapsam sorun olur mu.?birde suyla bebe bisküvisini ezdim öyle verdim öldürmem degil mi.

Berrin hanim aslinda forumda bi konu vvardi ayaklari baglamak gibi biseyden bahsediliyordu konuyu bulursak bu durumu gormus arkadaslarin yorumlarini okuyup uygulaya bilirsiniz...

başımış sagolsun berrin hanım..:(

Başınız sağolsun berrin hanım benimde çok sevdiğim kuşum öldü 2 hafta önce cok zor bi durum :( en çokta yavruların öyle annesiz kalmasına üzüldüm daha muhtaçlardı annelerine :(

Başınız sağolsun çok kötü bi durum yavruların öyle kalması, çarpık bacağıda sünger geçirerek düzeltme imkanı olabilir.

berrin hanım kuşunuz için çok üzüldüm zor bir durum :( uzmanlar daha iyi bilir ama petshoplarda satılan mamaları şırıngayla verırsenız daha iyi olur diye düşünüyorum ama çalışıyorsunuz fazla ilgilenemezsinız bir petshopla görüşüp evlatlık olarak başka takımların yanına koyarsanız kurtarabılırsınız ortam soğuktu bıldıgım kadarıyla yavrula annesız yapamaz usurler acil evlat edindirin bence.

berrin hanım kuşunuz için çok üzüldüm zor bir durum :( uzmanlar daha iyi bilir ama petshoplarda satılan mamaları şırıngayla verırsenız daha iyi olur diye düşünüyorum ama çalışıyorsunuz fazla ilgilenemezsinız bir petshopla görüşüp evlatlık olarak başka takımların yanına koyarsanız kurtarabılırsınız ortam soğuktu bıldıgım kadarıyla yavrula annesız yapamaz usurler acil evlat edindirin bence.
baba altına almış yavruları

Baba altına almış ve bakıyorsa inşAllah sorun olmaz. Beslemeye de çalışacaktır zaten. İnşAllah hayırlısı olur ustam üzüldüm :(

kaç günlük tedavi uygulamak gerekiyo

Ne kadar küçükken başlarsanız o kadar iyi olur, aynı insanlardaki kalça çıkığı gibi erken tedavi yapılınca düzelme ihtimali daha fazla oluyor.
Çarpık bacak yuvadanmı kaynaklanıyor, yuvanın içi kayganmı yada folluk yokmu yuvanın içinde?