Karadeniz Pet

Ölecek galiba. Yardım ?

Mehmet KOÇTÜRK

Meraklı Üye
Selam ün Aleyküm abiler kardeşler. Bugün petshop a tahta tünek almaya gittim. Kuşlara göz gezdirken tek başına bir yere bırakılmış altına yarısı dışkı dolu yem serpilmiş kımıldamayan bir kuş gördüm. Adama neyi var dedim hasta ölecek dedi. İlaç vermesini tavsiye ettim ölecek boşa ilaç vermem dedi puşt. Ben de dayanamadım aldım. Kuş ishal ve bitkin. Eve getirdim bi saat oldu. Suyuna vitamin kattım patates püresi koydum kafesine. Biraz kıpırdama var gibi ama hala soluk. Galiba ölecek ama aç susuz ölmesin en azından. Yardım ve tavsiyeleriniz neler ? Bir de diğer kuşlarımla aynı odaya koydum onlara bulaşmaz demi ? Bakalım canı Allah verir Allah alır. Ben elimden geleni yapacam gerisi Takdir–i İlahi. Selam ün Aleyküm.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/[url...6DG8Q][img]http://i.hizliresim.com/W6DG8Q.jpg target=_blank>.jpg</a>[/IMG][/URL]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:31 -->-> Daha önceki mesaj 15:30 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:33 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Son düzenleme:
Allah razi olsun kardesim senden... Ben hastaliklar konusunda pek bilgim yok. Insallah ustalarin tavsiyeleri, senin de gayretlerinle iyi olur bu yavrucak

İnşallah kardeşim. Allah hepimizden razı olsun.

patates püresi iyi gelir ama vitamin aksine ishali dahada kötüleştirir.Eczaneden Ercefuryly isimli 4t lik bir ilac var alıp kullanabilirsin ama arkadaşların tavsiye edebileceği daha etkili ilaç varsa daha iyi olur.Ercefuryly hap olanı deil sıvı olanından alıcaksın sabah akşam birer damla ağıza damlatıcaksın 3 gün falan faydasını görürsün benim kuşta naptıysam geçmemişti bu iyi geldi ama illede kesin çözecek diye garanti veremem.Umarım kuşu kurtarırsınız halbuki nasılda güzel bir duble faktör erkek arasak bulamayız adam ölüme terketmiş yazık günah....

baya Ağır bir ishal geçiriyor belli ki o hasta kuşu normal kendi evinde bulundurdugun kuşu aynı ortamdada tutmamanı öneririm taşıyıclık varsa bu senin kuşunuda etkileyebilir.. hasta kuş içinde baycox kullanabilirsin..

ercefuly alın eczaneden hemen ama geç kalmayın daha fazla. kapsülün içini 4 te 1 çay bardağı suya katın ve ağzına 7-8 damla verin

İnşallah kurtarabilirsiniz. Gelişmeleri yazarsanız sevinirim. Tedavi yöntemi vs. ilerde belki bizimde başımıza gelir göz göre göre bir canlının ölmesini istemeyiz.

Kardeşlerim. Dediğümiz ilaçları aramak üzere evden çıktım. Arkadaş öldüğünü söyledi. Allah verir canı Allah alır. Rabbim sizin kuşlarınıza uzun sağlıklı ömürler versin. Artık ne petshopa uğrarım ne de içim ısınır. Nefret ettim kin doldum. Kuşlarım var zaten. Alacak olursam da gider üretici bulur alırım. Yemi ilacı vs internetten sipariş edecem. Bu zübbelere para kazandırmanın alemi yok. Selamün aleyküm.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:32 --

Tüm petshoplara değil lafım. Hepsinin günahını üzerime almaktan korkarım. Ama bu civarda tanıdığım 3 tane var 3 ü de sıkıntılı. Kafesten bi kuş tutmaları var hayvana saldırıyorlar resmen.

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm siz elinizden geleni yapmışsınız Allah razi olsun sizden

Allah cümlemizden razı olsun abi.

Geri