Karadeniz Pet

Ölen kuşları ne yapıyorsunuz ?

Poyraz Metekol

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlar hastalandıktan sonra aklıma takılan bir konu oldu. Ölen muhabbetleri ne yapıyorsunuz ? Tabikide ölmelerini beklemiyorum,ilaç tedavisi uyguluyorum ve en iyi şekilde bakıyorum sadece merak ettim..

Henüz rastlamadım böyle bir olaya Allah uzak etsin. Ama fikir olarak kuşumu bir hayvan olarak göremediğim için bir yere gömmeyi tercih ederdim sanırım. Bahçede bir ağaç dibine mesela

Eldivenle alıp buzdolabı poşetine koyuyorum, eldiveni de poşetin içine koyup gömüyorum.İsteğe bağlı olarak çöpe de atılabilir ama biraz canice gözüküyor :)

İstanbulda toprak kalmadi Mustafa bey mecbur cope attik gecen sene balkonlardan bagirdilar ne gomuyorsunuz oraya diye

Defnediyoruz tabi ki onlar bizi bu kadar mutlu ediyor bırakın biz de son görevimizi onlara karşı en iyi şekilde ifa edelim.Daha 2 hafta önce kuşum oldu. Kıbleye doğru , kefeni 2 peçete olacak şekilde , en sonunda ise tahtalarını yerleştirdikten sonra toprakla üstünü kapattım.Arkasından Fatiha Süresi'ni de okumayı ihmal etmedim:) . Etrafına da yem tohumlarını serptim ekin verince kuşlar gelip yesin ve bizimkini ziyaret etsin diye :D .

gömersek kedi köpek gibi hayvanlar bulmaz mı

Onu için ustune tahta koyuyoruz ya hem de derine gömüyoruz

ne olursa olsun ,hayvanda olsa cöpe atmak etik degil.insanlar öldüklerinde özel konteynerlere atilip sonra cöp aritma yerlerinde kokussalardi ortaligi salgi kaplardi sanirim.

gidin ayak basmayacak bir yere gömün.

Günahtır yav gidin gömün. Yaşarken iyide öldükten sonra neden kötü. Son görevinizi iyi yapın..

Geri