Karadeniz Pet

Ölmesinden korkuyorum

Mhbtksu06

Meraklı Üye
arkadaşlar benim bir erkek muhabbet kuşum var 4-5 yıldır yaşıyor yanına dişi aldım anlaşmıyolardı ama şimdi birbirlerinin kafasını kaşıyorlar özelliklede dişi erkeğin kafasını kaşıyor ama bi sıkıntm var erkek muhabbet kuşum sanki ölücek gibi hep uyuyor hiç ötmüyor zaten son bi kaç ay böyle az önce elime aldım çok yumuşaktı tüyleri ne yapmam lazım lütfen söyleyin birde sürekli uyuyor.

IMG_20171212210158.jpg
IMG_20171212210158.jpg

Kabarık duruyor, dışkı da çok bir şey göremedim. Üşütmüş olabilir; kuşunuz eğer soğukta yahut ceyranda kaldı ise bu mümkün, suyuna 3 gün elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Onun dışında günlük kullanımda sıkıntı yaşamayacağınız, yem takviyelerinden de muhakkak kullanın; veterinerlerden herhangi bir markayı, sorup alabilirsiniz. İçinde bulunan vitaminler kuşlarımız açısından çok faydalıdır, vitamin gibi ağır br dozajı da bulunmadığı için günlük kullandığımızda rahat ederiz, sağlıklarını tehlikeye atmayız.

Son düzenleme:
teşekkürler ama sadece böyle değil hep hareketsiz

Dışkısı sağlıklı görünmüyor. Altına beyaz peçete sererek dışkının doğal halinin net fotoğrafını paylaşın

Okurken dikkatsiz davranmışım. Son birkaç ay dediğinizi şimdi görüyorum, son birkaç aydır mı bu şekilde kabarık duruyor?

Dışkının rengi turuncuya çalıyor, dolayısı ile bunun bir üşütmeden daha derin olduğunu düşünüyorum. Arkadaşın dediklerini uygulayıp tekrar bir resim atın, bir de kşlarınızın bakımında nasıl davranıyorsunız izah eder misiniz, bunu şunun için soruyorum; eğer fazla verilmiş vitamin, yahut soğuk altında kalması ve benzeri nedenler gerçekleşmiş ise, sularının değişimi olsun, temizliklileri olsun, bakterinin vücutlarına girmesini kolaylaştırır ve iç hastalıklarına neden olabilir. Kuşunuz uzun zamandır hasta ve kuşunuza bir tedavi uygulanmadı mı?

Kuşlarınızın sağlığını önemsemenizi tavsiye ederim, bize resim atıp atmamanızdan daha çok ben şu an birkaç aydır bu kuşa neden bir şey uygulanmadığını merak ediyorum. Ciddi bir sorun yahut kronikleşen bir sorun gerçekleşmeden müdahale edilmesi gerekiyordu, bu kadar zamanda kronikleşmiş olabilir yahut mikrop bedenine yayılmış da olabilir.

Sulphamezathine veya triflucan tedavisi ile başlayın diyeceğim ama hastalık bayağı ilerlemiş. Geçmiş olsun. Kuşunuzun göğüs kemiğini elleyin büyük ihtimal elinize bıçak gibi gelecektir. Bu ilaçlardan hangisini bulursanız hemen tedaviye başlayın. Suluğuna 6-8 damla hergün tazelenecek 5 gün. Sonra 3 gün vitamin sonra 3 gün probiyotik.
Bunlar nedir? diye sormayın geç kalırsınız.

Az önce fark ettim de biraz bastırınca bıçak gibi dediğiniz gibi ama dişi de öyle dişinin durumu erkek gibi değil biraz daha canlı

bu ilaçları diğer kuşun içmesinde skntı olmıcaktır eğer bulaşıcı bi hastalıksa ona bulaşma ihtimaline karşı zaten ona da uygulamanız gerekir

Geri